Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5 év korkülönbséget hogy...

5 év korkülönbséget hogy éltétek meg? Nem testvérek közötti dolgokra gondolok, hanem a feladatokat, nehézségeket, fáradtságot, stb. (Légyszi édesanyák írjanak, ne olyanok, akiknek még nincs gyereke, hanem aki valóban megtapasztalta ezt)

Figyelt kérdés

Majdnem 5 év lesz a gyermekeim között. 3 hónap múlva születik a kistesó, így egész pontosan 4 év 10 hónap lesz köztük.

Én ezt most a minimumnak érzek, amit el tudnék képzelni. A fiam már egyedül öltözik, eszik, iszik, előveszi magának sokszor amit kell, ügyesen fúj orrot is pl, okosan megy kezet mos mindig, önállóan wc-zik (nyilván amiben kell segitek), szót fogad, igyekszik, magától csinálja amit kell (pl hazaérkezésnél veszi le a kabátot, cipőt, rak mindent a helyére, stb). Szóval vele mársok minden nagyon könnyű. Csak persze ehhez is fárasztó lesz egy újszülött hirtelen. Ti ezt hogy éltétek meg ekkora gyerekkel?

(Számomra az is előny, hogy meg ha van is betegsèg, de viszonylag sokat van oviban is, de lehet pont azért lesz nagyon fárasztó, mert már nagyon megszoktam a “jót”)


2023. jún. 8. 19:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

Nekem nyolc ev van a gyerekeim kozott.(9,1 evesek)

Szerintem tok jo,hogy a nagy mar onallo,nem kell mellette lennem,bevonom ot a kicsi koruli dolgokba,segit furdetni stb.

Az a resz nehezebb,hogy ha suliba megyunk kelteni kell a kicsit is

Es amikor megszuletett azert minimalis feltekenyseg volt.tul sokaig volt egyedul a lanyom,es megszolta,hogy mar nem csak vele foglalkozom.

Szandekos volt a nagy korkulombseg,en nem tudtam volna elkepzelni,hogy egy kicsi melle meg egy kisbabat is bevallaljak

2023. jún. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%
Az 5 év kb a legjobb mi bajod van
2023. jún. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Nekem az már sok lett volna, 2 volt köztük, eljátszottak hamar egymással.
2023. jún. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a legjobb.
2023. jún. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

A két nagyobb között 5 év van a két kisebb között 6, de a 3. Még baba.

Nekem az 5 év nagyon bejött a nagy önálló volt, érdekelte a kicsi elég hamar el tudtak egymással lenni,játszani nyilván mikor a kicsi már volt 1,5-2, viszont tüz és víz a két személyiség így ez szokott a konfliktus lenni, amúgy csak jót tudok mondani, valójában nem érezhető hogy nagyobb a korkülönbség,engem sosem vonzott az egyik kicsi másik pici felállás, egy 5 éves jobban megérti a dolgokat,mint egy 2-3 éves.

2023. jún. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Igen az önállóság szempontjából jó. Csak ne ess abba a hibába, hogy a kicsit túldédelgeted. Az nagyon fáj a nagynak.

5 és 4 évesekhez jött a kicsi.

Volt meseolvasva szoptatás, a síróshoz a nagy odaküldve, nézd meg, hogy kiesett e a cumija. Szaladt vissza jelenteni: igen, és odaadtam neki !

Lényeg hogy ne érezze azt, hogy a kicsi fontosabb, sürgősebb nála.

Ne félj egy kis porhintéstől.

Fáradtabb voltam, nyilván, de nem estem már kétségbe tőle, mert tudtam, hogy idővel elmúlik. Szóval lelkileg jobban bírtam. Akár be is aludtam mellette, nem úgy mint az elsővel, akinek egy szusszanásáta már felébredtem.

2023. jún. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
* szusszanására
2023. jún. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Igen az utolsó jól mondja, ne mindig a kicsi legyen az első a nagy rovására, és siman lehet tarsasozni mesét olvasni pl etetés közben, legyen Vele is kettesben töltött idő is,vond be a dolgokba nagyon büszkék magukra ha tudnak segíteni valamiben.
2023. jún. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

6 év van közöttük.

A kicsi most 3 éves de 1 évet még biztos várunk a tesó projektel.

Imádják egymást, el is tudnak együtt játszani, a nagy ha kell anyáskodik is fellette persze csak addig ameddig ő akar.

2023. jún. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk 9 év van. Egész jól össze lehet illeszteni a tennivalókat. Volt a kanapén ültem, baba az ölemben cicizett a szopipárnán, közben a lányom haját fésültem, mert készült a suliba. Persze a kicsit meg vittem minden felé. Kezdetektől fociedzés és hasonló programok, ahova a tesó jár. Egyáltalán nem beteges. Eddig egy-két orrfolyáson kívül nem volt beteg. Lassan 1,5 éves lesz. Az tuti, hogy így nekem sokkal könyebb, mintha két pelenkást kéne emelgetni és felváltva etetni.
2023. jún. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!