Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van még olyan, aki kicsit fél...

Van még olyan, aki kicsit fél ettől a dologtól?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék majd a későbbiekben gyerekeket, viszont azt szokták mondani, hogy tönkre is tudja tenni az életed, ha olyan gyereket dob a gép, aki teljesen az ellentéted mindenben, kezelhetetlen, más személyiségű, mint amilyen te vagy, stb.

Egy másik kérdés alól csatolom ezt a választ:

"Az a helyzet a gyerekvállalással, hogy egyáltalán nem tudod, a tiéd milyen lesz... Vagy úszol a boldogságban és csoda minden nap, vaaagy úgy jársz, mint én, hogy azt is megbánod hogy te megszülettél..."

De ha mindenki ettől félne, hogy a gyereke az ellentéte lesz, azaz nem tudja majd kezelni, akkor már kihalt volna az emberiség, nem?

Vagy akkor miért vállalják be annyian a 2. vagy 3. gyereket is?

Akkor egy 3 gyerekes családban a 3 gyerek közül legalább 1 "nehéz" eset lesz?


2023. jún. 14. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Olyan amilyennek neveled
2023. jún. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Egy értelmes,egészséges, érett,tudatos ember ha gyermeket vállal nem támaszt eleve elvárásokat a gyerek felé,nem azért szereti,mert olyan amilyennek elképzelte hanem azért amilyen. Sajnos a legtöbb szülő alapból problémás valamilyen tekintetben,ezért sokkal de sokkal nehezebb a dolguk. Az meg,hogy milyen a személyisége nem kéne,hogy probléma legyen, el kell fogadni olyannak amilyen,szeretni kell, megtanítani,hogyan boldoguljon az életben, felállítani a határokat amire szükségük van. A gyermek amúgy tükör másolja a felnőtteket,azonnal felfedezzük a bennünk rejlő problemákat,korlátokat amiket el akarunk nyomni, vagy nem szeretünk magunkban.
2023. jún. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Ha félsz, akkor még nem állsz készen rá. Ha sosem múlik el a félelmed, akkor sosem leszel alkalmas gyerekvállalásra.
2023. jún. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#2, szerintem is így van egyébként :)
2023. jún. 14. 16:36
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

A 2es szerintem jól megfogta a lényeget, és ez leírva mindenkinek sokkal egyszerűbbnek tűnik, mint ami. Pl ha te gyerekként, az akkori korszellemnek megfelelően azt tapasztaltad, hogy a szüleid csak ordítottak veled, hogy ne sírj már, szedd össze magad, és nem kaptál érzelmi támogatást az önmegnyugtatásban, akkor simán tapasztalhatod azt, hogy hiába minden igyekezeted, amikor a gyereked sírni kezd, elönti a fos az agyad, mert szembesít azzal, amit hiányként éltél meg, és amit azóta se tanultál meg kezelni (jól). Így meg simán lehet konfliktusod a saját gyerekeddel, mert cipeled a saját érzelmi terheidet, és észre sem veszed, hogy a gyereked viselkedése valójában ezt a részed bántja, nem kifejezetten az a bajod vele, hogy "ütközik a személyiségeket". Persze én most csak egy (viszonylag gyakori) példát írtam le, de lehetne ezer meg egy példát sorolni, hisz minden család más öröklött baromságot visz tovább és elég változatos módokon tudták megkeseríteni a gyerekük életét, sokszor teljesen akaratlanul. És sokan iszonyú nehezen ismerik fel, hogy nekik problémájuk van saját magukkal, így meg szinte garantált, hogy a gyerekkel is lesz, mivel elképesztően hatékonyan hozza ki az emberből a "belső démonjait" . Viszont ha így nézed, és próbálsz magadon javítani, akkor lehet tiéd a legellentétesebb személyiségű kisgyerek is, akkor is tudtok majd kapcsolódni.

Az egyetlen kivétel talán a beteg gyerek, azt szerintem mindenki nehezen dolgozza fel, hisz ott nincs nagyon mit csinálni, az egy mindenkin kívül álló dolog, amivel csak együttélni lehet. De egészséges gyerekek esetén szerintem mindig lehet fejleszteni a kapcsolatot.

2023. jún. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5

Ezzel maximálisan egyetértek, szerintem ahogy a #2-es válaszoló is írta, sok szülőnek már eleve elvárásai vannak a gyerekkel szemben még a születése előtt, aztán pofáncsapja őket a valóság, mert "nem olyan gyerek jutott nekem, mint amilyet elképzeltem."

Érdekes módon, azoknak az ismerőseimnek, akiknek esetleg nehéz természetű gyerek jutott, nem bánták meg, hogy ők maguk megszülettek, (😂😂) hanem elfogadják olyannak a gyereket, amilyennek született, és kész.

Amúgy meg akármilyen ellentéte is a gyerek a szülőnek, akkor is lehet vele jó kapcsolatot fenntartani, csak hát sok múlik, hogy a szülő ezt mennyire fogadja el.


Annak az anonim válaszolónak, akinek a válaszát csatoltam, írtam, hogy maximum akkor tudom elképzelni, hogy a szülő mindent megbán, ha súlyos értelmi fogyatékos gyereke születik, aztán ezt kaptam:

"Mondjuk mert a gyerek kiskorától kezelhetetlen, mindenben az ellentéte, minden erkölcsi normával szembe megy?"


Hát igen, sajnos sokan ilyenek. ☹️

2023. jún. 14. 19:00
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam azt a kérdést is, szerintem a gyerekem nem tud majd olyat csinálni hogy ne szeressem. Még akkor sem ha totál az ellentétem. Szerintem ott a kapcsolódás a rossz náluk. Egy gyerek alapvetően úgy van beállitva hogy ő szeretne jóban lenni a szüleivel, ő tényleg feltétel nélkül szeret amig kicsi. Na ilyenkor akármilyen is a gyerek, ha a szülő észnél van és nem kezeli mini felnőttként akkor tudja hogy a gyerek bármit is csinál azt nem azért csinálja, hogy direkt bosszantson. És, ha kötődik a gyerekhez akkor én még olyat nem láttam hogy ne működött volna a szeretet közöttük.
2023. jún. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!