Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinél az apaság megállapítása...

Akinél az apaság megállapítása bíróságra került, az ügy lezártával az eredeti végzést kapta kézhez vagy csak egy másolatot?

Figyelt kérdés
Ki küldte ki? A bíróság, a gyerek kirendelt ügyvédje, vagy a gyámhivatal?
2010. okt. 12. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:

A bíróság küldi ki a papírokat.

Másolatot?? Ezt nem értem.

Szépen lepecsételt és aláírt papírt adnak plusz a jegyzőkönyvet.

2010. okt. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nálunk a férjem volt alperes és van eredeti végzésünk, úgyhogy szerintem az anyukánál is van ereeti. Azzal ment a gyámügyre, hogy a nevét is megkapja a gyermek, miután lezárult az apasági per. Szerintem minden ilyet a bíróság küld ki. Eddig is tőle kaptál mindent nem? Idézés...stb.
2010. okt. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
(mármint az anyuka ment a gyámügyre )
2010. okt. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én nem kaptam idézést, mert én "csak" az anyja vagyok. Ennek ellenére ott voltam az első tárgyaláson, mert a bírónő megkért rá. Akkor ott elrendeltek dns-vizsgálatot. Azt mondták, őszre tűzik a második tárgyalást. Ma telefonáltam a kislányom kirendelt ügyvédjének, hogy vajon mikor lesz. Kiderült, hogy már egy hónapja megvolt, erről senkit se értesítettek, aki ott volt az első tárgyaláson. Már beszéltem az ügyvéddel, gyámüggyel, bírósággal, mindegyik mást mond, hogy kinek kellene az ítéletet kiküldeni. De valószínűleg az ügyvédnek a sara. Ő azt mondta, lefénymásolja, és azt küldi el nekem, mert az eredeti nekik kell. Ha én eredeti példányt akarok, menjek el a bíróságra (ami egy másik városban van), illetékbélyeg ellenében kapok egyet. Állati pipa vagyok emiatt, hogy véletlenül tudtam meg, hogy kimondták az apaságot, és biztos vagyok benne, hogy nekem kötelesek egy eredeti példányt adni.
2010. okt. 12. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!