Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen módszerrel lehetne...

Milyen módszerrel lehetne elérni, hogy a feladat alól kibújni akaró gyerek "nehéz" kifogását feloldjuk?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem nehéz, de mindenre ezt használja, a felöltözéstől a sima 10 alatti összeadásokig, mindig, mikor nincs kedve. Amikor meg van kedve, bármekkora számokkal számol és természetesen képes felöltözni. Agyon tudnám vágni ilyenkor, iszonyú nehéz nem megütni, mikor nyilvánvalóan a szemembe hazudik. Bárminél, aminél nincs kedve, mindig ez van. Tudom, hogy azért használja, mert néhány idióta ilyenkor megsajnálja és akkor nem kell megcsinálnia a dolgokat rokonságban és iskolában is.


Már többször beszéltem vele, de folyton visszatérő viselkedés, hogy magát bénának állítja be és sajnáltatással akarja megúszni a feladatot, elérni, hogy más megcsinálja helyette, vagy neki ne kelljen. Suliban is elnézik neki, pl nem kell átvennie tornapólót, mert "nehéz"(néha, amikor nincs kedve, máskor magától átveszi)


Természetesen nem ússza meg, de felmegy bennem a pumpa rendesen ilyenkor minden egyes alkalommal, undorítónak tartom ezt a viselkedést, de egyszerűen eszköztelen vagyok, se büntetés, se jutalom nem hat, ragaszkodik az igazához, amíg nem ordítok vele, hogy szégyellje magát majd bocsánatot kér és nahát, egy pillanat alatt megcsinálja, érdekes, már nem nehéz. Fúú, de meg tudnám csapni ilyenkor, visszataszítóan viselkedik. Bent ugye senkit nem érdekel, ha nem dolgozik órán, mert hibátlanul dolgozik és kifogástalanul teljesít, de minden mást megúszna ilyen manipulációval. Most hazahozott rengeteg órai feladatlapot, könyvet, látom hogy szinte semmit sem írt sehova. Nem fogja megúszni, megcsináltatom vele, ha már a suliban nem csináltatták meg, nehogy megtanulja, hogy nincs következménye a tetteinek.. Elegem van. Tanács?


Pszichológus nem kell, azok nem tudtak újat mondani a beszélgessünk vele, értsük meg és jutalmazzuk triásszal, voltunk 3-nál, mind idióta volt. Akinek ilyen ellenkezős-hangulatingadozós manipulátor gyereke van, az hogy éri el, hogy ne ilyen legyen? Máskor meg nyilván nem ilyen, hanem egy "jó" gyerek, aki kedves, segítőkész, kötelességtudó, máskor meg egy kis ..


2023. jún. 17. 12:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%

Neked kell pszichologus mar ne is haragudj meg,hogy igy beszelsz a gyerekedrol.

Az en lanyom sem egy matyohimzes,9 eves es lassan kamaszodik mar

Neha a fejemet fogom azert ahogyan viselkedik,de meg csak a gondolata sem merul fel bennem,hogy megcsapjam.orditasz vele,megszegyenesited.

Nem szegyenled magad?mi lenne ha egy kicsit odafigyelnel ra,vagy egyutt leulnel vele es ugy csinalnatok meg a feladatokat ?

Nyilvan a pazichologusok idiotak ja,akiknel voltatok

Nem idiotak,csak tudjak,hogy nincs baja a gyerekednek azonkivul,hogy gyerek ..

2023. jún. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyennel. Mással úgyis próbálkozni fog, veled meg úgyis megtanulja, hogy nem használ ha műsorozik. Én is ilyen majom voltam, a fiam is az. Nem kell neki engedni és kész.
2023. jún. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
66%
Az irasodbol kiderult,hogy mindenki idiota rajtad kivul csak te vagy a tokeletes...ja nem.
2023. jún. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
64%
Hány éves a gyerek?
2023. jún. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
72%
Pedig egy családterápia rátok férne, hogy megértsd, miért csinálja ezt a gyereked. Hátha esetleg, talán, hihetetlen módon valamit te is tudnál változtatni a viselkedéseden. De aki a pszichológusokat lehülyézi, az nem olyan típus, hogy képes önreflexióra. Csak másokat elemez ki, minősít a végtelenségig..m
2023. jún. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%

Nem véletlen, hogy pont a te gyereked "ilyen". Nyilván te nem tehetsz semmiről, mindenki más a hülye. Persze, a pszichológusok is, mert nem így látják.

Amíg magadon nem változtatsz és marad ez a stílus, a gyerek se fog változni. Szóval edd meg, amit főztél, tűrjed szépen.

2023. jún. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"Nem véletlen, hogy pont a te gyereked "ilyen"." ez a legnagyobb álintellektüel hozzászólás, amit valaha láttam. De, teljesen véletlen, milyen gyereket kapunk, a gyerekem kb 70%ban az ellentétem. Nekem olyan szüleim voltak, akik lekevertek egy egy pofont hülyeségekért, amit meg az enyém csinál most, azért rendesen megverték volna, én mégsem ütöm meg(és halál rendes gyerek voltam, és csendes is, amíg nem lett ilyen gyerekem). Teljesen más a leosztás, tök random. A gyerek velem alig szórakozik, másokkal többet, de mikor velem is megpróbálja, felmegy a pumpa rendesen bennem. Én nem ilyen voltam, nem tudok és nem akarok együttérezni vele, nem lehet, és tök egyértelmű miért csinálja, meg is mondja. "nem akarom megcsinálni". Gyenge iskolába jár, az anyagot kívülről tudja


A kérdés az, hogy mi a francot mondjak neki, amiért fel fogja fogni, hogy tennie kell magáért, úgy és akkor, amikor mondják, mert ez az ő érdeke, így működik a világ, nem tudom mitől lenne kötelességtudó és kevésbé manipulatív és lusta. Egyszerűen lusta, felelősség totális hiánya, nem őszinte és megvezet és áááá. Most itt hisztizik, hogy nem igazság, hogy nyáron meg kell csinálnia a kihagyott feladatokat, de már hangosan magát okolja, "nem igazság, miért nem dolgozok órááán?" de látom hogy közben rám néz, hogy megsajnáljam, amiért már beismeri a dolgokat. fúú.. 10 éves.


Nyilván akkor nem csinálja amúgy, ha úgy érzi megúszhatja, szerintem csak nem csinál szívesen olyat, amit nem muszáj és a legkisebb erőfeszítéssel is jár. Ezt nem tudom hogy hívják, de van ilyen családtagom(nem ismerik egymást), ugyanez a jellem, amikor lehet megcsináltatja mással, bármi is legyen az, akár csak lemenni a lépcsőn, mert az nem kényelmes neki.


Én sosem voltam ilyen(velem csináltatták) és ezért húz fel ennyire a viselkedése. Na meg azért, mert már felsős lesz, mi lesz így? Mit lehet ellene tenni? Hallgattam pszichológiát én is, szociálisan a legnépszerűtlenebb osztálytársaim, ismerőseim hallgatták velem együtt és tanultak benne tovább.. Aki volt az eltén, tudja miről beszélek. És látod, nyitott voltam, kifizettem a 14 ezret óránként vagy 20 alkalommal régebben és nem kaptam cserébe semmit, amit magamtól ne tudtam volna.


Tapasztalat érdekel.. nem hagyhatom, értelmes gyerek, simán megírja majd a felvételit, de kirakják majd gimiből, ha nem dolgozik órákon, és már most is a barátai tartóssága sem az igazi, mert kihasználós, lehozatja a táskáját másokkal, elcseréli az ételét jobbra, hisztérikusabb, kényesebb dolgokra meg ilyesmi.


Egyszerűen kihasználós, kényelmes manipulatív. Amikor ilyen, nagyon nagyon mélyen elítélem a viselkedését és úgy érzem borzalmas ember lesz. Máskor viszont nem ilyen és rendkívül szerethető és őszinte, és fene se tudja mi okozza ezt a borzalmat, de kisgyereknek is ilyen volt. hangulattól függően kerülte az erőfeszítéssel járó bármit.


Namindegy, legalább kiírtam. Egyébként ja, nagyon büszke vagyok, hogy nem ütöm meg, mikor ilyen, és elviselem, és nem hagyom magam átverni. Csak akkor vagyok ilyen, ha ő ilyen. Máskor rendes vagyok és bírom, de amikor ilyen, olyankor nincs ember, aki bírná. hülyének néz és nem csinál semmit, lekezelő, hangos, irányító(pszichológussal is;) Amikor meg jó passzban volt, akkor vele is cuki volt.

2023. jún. 17. 15:02
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
A fakanállal nemcsak főzni lehet
2023. jún. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%
Idiota vagy 8
2023. jún. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Mondja ezt az, aki még írni sem tud normálisan.
2023. jún. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!