Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy jön ki ez a 2 eredmény?...

Hogy jön ki ez a 2 eredmény? Nekem a tanult módszerrel teljesen más jön, ki ezért valószínűleg rossz képletet használok, viszont nem tudok rájönni mi nem jó.

Figyelt kérdés

Egy monopolista vállalat költségfüggvénye a TC=2Q +600Q+4500000.... A vállalat a piacon a következő keresleti függvénnyel szembesül: P=9000-2Q. Mennyi lesz a vállalat által meghatározott ár ((ha optimalizálja a helyzetét)) és mekkora lesz a vállalat által okozott holtteher veszteség?


A megoldás: 6900 és 367500



2020. jún. 9. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem írtad le teljesen a feladatot!
2020. jún. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én mindent leírtam. Ez szó szerint így szerepelt a ZH-mban.
2020. jún. 9. 22:05
 3/6 A kérdező kommentje:
2020. jún. 9. 22:06
 4/6 Kacsa Tibor ***** válasza:

A piaci árat ott határozza meg, ahol a vállalat profitja maximális. Igazából csak a függvényeket kell felírkálni, és utána már csak azokkal babrálni kicsit :)


Profit = bevétel - költségek


Bevétel = eladott mennyiség * piaci ár



Piaci ár = ezt alapvetően a piaci kereslet fogja meghatározni, hiszen olyan ár-mennyiség kombinációt nem határozhat meg a vállalat, amelyet a fogyasztói kereslet nem "támogat". Éppen ezért a keresleti függvényt fogjuk felhasználni, így:


Bevétel = Q * (9000-2Q)


Profit = Q*(9000-2Q) - (2Q^2 + 600Q + 4500000)


Fent láthatod a profitfüggvényt. Ennek megkeresed a maximumát (ha úgy tetszik, akkor a szélsőértékeit, azaz az első derivált = nulla).


Kapni fogsz egy Q értéket, azt visszahelyettesíted a keresleti függvénybe, és megkapod a vállalat által meghatározott árat.



A holtteher veszteséghez készíts ábrát. Annak a háromszögnek a területe kell neked, amelyet a keresleti függvény, a piaci ár és a P tengely egyenesei határolnak.



Nem tudom mennyire érted ezt az anyagrészt, remélem segít a leírásom. A gyakorikerdesek.hu nem teljesen "magyarázóbarát" felület :(

2020. jún. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Már mindenhol kerestem érhető magyarázatot a feladathoz, de ez az első amivel végre sikerült kiszámolni. :)
2020. jún. 10. 19:01
 6/6 Kacsa Tibor ***** válasza:
Na királyság, nagyon örülök, hogy segíthettem. Reméltem, hogy írt leírva is érthető lesz :D
2020. jún. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!