Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudjuk eldönteni, hogy...

Nem tudjuk eldönteni, hogy szeretnénk e harmadik gyereket?

Figyelt kérdés
34 éves vagyok, lányom 5, fiam 2 éves. Férjemmel néha úgy vagyunk vele, hogy szeretnénk még egy gyereket, néha meg úgy vagyunk vele, hogy nem. Van egy szép, tágas otthonunk, mindenkinek jut saját szoba (ha jönne a 3.,neki is lenne), férjem fizetése nagyon jó és nekem is jó munkahelyem van, bár én most csak részmunkaidős vagyok. Igazából minden adott ahhoz, hogy jöjjön, egyedül az autót kellene nagyobbra cserélni. De ott van a háttérben a félelem, hogy ez is szörnyű terhesség lenne, nekem mindkettő az volt, mindkét szülés majdnem tragédia volt, hogy babaként nem tudom megvédeni a betegségektől, amit a nagyok hazahoznak (ez is saját tapasztalat, a kicsi majdnem belehalt abba, ami a nagynak csak nátha), hogy nem tudunk mindenkivel egyenlően foglalkozni, meg az, hogy nagyon nem viselem jól a kialvatlanságot sem. Nem tudom, annyira fiatal sem vagyok, érzem hogy itt az idő, ha szeretnénk nem várhatunk annyit.
2023. jún. 17. 14:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vállalnám a 3.-at ilyen előzményekkel.
2023. jún. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne legyen 3. Koncentráljatok a meglévő 2re.
2023. jún. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ezt tényleg csak ti tudhatjátok. Próbálj úgy is gondolni rá, hogy a terhesség de még a babakor is hamar elmúlik, még ha nem is úgy tűnik néha.
2023. jún. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha 20 ember leirja hogy legyen akkor belevagtok?

Ne idegenektol kerdezz szerintem.

2023. jún. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
2023. jún. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Mi több mint 1 évig játszottunk a gondolattal. Mi lenne ha lenne harmadik baba.

De.. És akkor jöttek az érvek és ellenérvek. Ekkor a lányom 7,a fiam pedig 5 éves volt.

Anyagilag nagyon jól állunk.

A kapcsolat stabil. Gyerekek okosak,szépek,egészségesek. Én 31 éves vagyok. A hely az ami nálunk kérdéses volt. Csaladi ház,csak szar az elrendezés.Nincs mindenkinek külön szoba. Ez volt az,ami miatt nagy volt a kérdőjel. Autó van több is.. A terhességeim,szüléseim szuperek voltak. Mégis ott volt a de... 1 évig húztuk a dolgot,amikor sikerült magunkat teljesen lebeszélni a babáról akkor jött a csalódottság. 😅 Így 2022 novemberében úgy döntöttünk, hogy vágjunk bele,nem tudtuk elengedni a témát. És fiatalabbak mi sem leszünk. Most vagy soha.😃

Decemberben megfogant a mi drága kisfiúnk😊 Most már a 28.hétbe vagyunk. Szeptemberre várjuk a kismanót. Mit ne mondjak vele nem olyan egyszerű a terhesség, pláne, hogy itt van mellette 2 zsivány gyermek, de 1 percét sem bánom, hogy így döntöttünk!! Sokkal nyugodtabb vagyok. Nincs az a sok de,az a sok mi lenne ha.. Már itt van velünk és mi nagy szeretettel várjuk őt. 😊


Kívánom nektek is ,hogy számotokra a legjobb döntést hozzátok meg.

2023. jún. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%

Én biztosan nem vállalnám. A fent leírt előzmenyek miatt sem, meg igazából sok másért sem. Eleve ott a bizonytalanság a leírásodban is.

Nekünk 4,5 éves a kisfiunk, novemberben születik a tesója. Én ettől is félek. Egyre is kevés néha a figyelmem, és meg kell osztani ezután. Úgy érzem magunkra nézve és objektiven is, hogy 2 gyermek a maximum, amit a mai világban megfelelően fel tudnak a szülők nevelni.

Szerintem a 3 sokkal többet igényel, mint a 2. Több figyelem, energia, pénz, stb. Mi hárman vagyunk testvérek, a középső hugom, mindig kiszorítva érezte magát. És ugyanazokat mondja el, mint bármelyik más család középső gyereke. Én (a ti helyetekben is) maradnék a kettőnél. Pláne ha ez így már kiforrott, jól működő, stb. Épp nagyok kezdenek lenni már, a kisebbik is lassan mehet oviba, nem vállalnék be még egyet a hekyedben.

2023. jún. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Ha 1000%ra nem akarjátok, akkor ne.

Én nem vállalnám ezekkel az infókkal

2023. jún. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

9 eves lanyom van es 14 honapos kisfiam.

Nincs az az isten,hogy legyen egy harmadik.

Nem is az anyagiak miatt.inkabb memtalisan nem birnam mar

2023. jún. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Leirtad h semmi nem jo,rosszul viseled a dolgokat.

Énígy kihagynám

2023. jún. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!