Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 ovis korú gyerekem van, de...

2 ovis korú gyerekem van, de szeretnénk harmadik gyereket is. Szerintetek bevállaljuk?

Figyelt kérdés

Családi házban lakunk Balcsinál, átlagos anyagiakkal rendelkezünk.

Várom az érveket és az ellenérveket, hogy te mit tennél a helyemben.


2011. máj. 8. 10:35
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
62%
Hát más nem fogja tudni eldönteni, hogy te vállalj-e még gyereket vagy ne. Mi vállaltunk harmadikat, szintén átlagos anyagiak mellé és hitellel terhelt családi házba, vidéken. Mert akartuk. Ha ti is akarjátok, vállaljátok. Ha meg nem akarjátok, akkor ne vállaljátok.
2011. máj. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
80%
Ha szeretnétek, akkor vállalj. Én ilyen fontos kérdésben biztos nem idegenekre hallgatnék, csak a családomra.
2011. máj. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
36%
Ha szeretnétek gyereket, akkor azt nem az anyagiak fogják eldönteni... Mert a 2 gyereknek is maximálisan megteremtitek a jóllét feltételetit, meg 3 gyereknek is... :)
2011. máj. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:

Nem ellenvélemény,csak megjegyzés.

Ha már iskolásak vagy kamaszok lesznek,akkor sokkal többet kell költeni rájuk. Tudjátok ezt vállalni?

2011. máj. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Nyilván nem mások fogják eldönteni ez a kérdést, hanem én és a férjem. Csupán egyenlőre bizonytalan vagyok. A férjem nagyon szeretné a 3. gyereket is.

Rajtam áll a döntés. Ezért írtam ki ezt a kérdést.


Spórolás szempontjából eddig is mindent olcsón, használtat a teszveszen és vaterán vettem meg nekik (ruhákat, játékokat, mindent.), ezután is így fogok tenni.

3 gyerek mellett már nem kerül az ovi fejenként 7 ezerbe, mint most.

2011. máj. 8. 10:51
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjed is támogat és segít majd mindenben, akkor szerintem azon kellene elgondolkodnod, hogy miért vagy még mindig bizonytalan... ? ;-)


Persze, nagycsaládosként sok kedvezményt kaphattok - bár kérdéses, hogy állambácsi vezetői érától függően hogyan változtat ezen, hisz elég egy ktsg-vetés megszorítást célzó intézkedés, és pl máris elvehetik az adókedvezményt stb- , de én úgy gondolom, hogy ettől függetlenül is,ahol kettőnek jut, ott harmadiknak is.


Nálunk is egyébként pont aktuális dilemma, hogy mikor jöjjön a 3. baba. Pedig mi sajna a bedőlt hitelünk miatt elég nehézkesen élünk, mégis benne van az 5 éves tervünkben a tesóka. A ruhák, stb egyéb kellékek megvannak, jutna ágy, étel.. és szeretet-törődés bőven. CSak még most elég kicsi(2.5 és 1 évesek) a két gyerekünk és szeretnénk pár év szünetet, mikor valamelyest többet alhatunk éjszaka :-), és kicsit megint egymásra is több figyelmünk jutna. Mi úgy tervezzük, hogy kb 3-4 év múlva kezdünk próbálkozni... aztán meglátjuk.

2011. máj. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:

Igen, vállaljátok be! Isten ments, hogy félreértsen valaki!!!, de 3 gyerekre már tényleg ingyen van az étkezés, tankönyv, stb. Persze nem az anyagiak miatt dönt az ember a gyerkőc mellett, de jelen esetben inkább előnnyel jár, mint hátránnyal.

A párod nagyon szeretné, akkor hajrá!!! Sok sikert!

2011. máj. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
0%
Nekem négy van, de nem átlagos keresettel. Egy téli hónap olyan 600 ezret visz el mindenestől. Viszont ennek a dupláját keresem meg. Átlagos fizetéssel még a kettő is sok néha. Szerintem. Az meg hogy az ingyenes ellátásra alapozni egy gyereket, a romák szokása.
2011. máj. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:

Reagálnék az előzőre!

Igen, csak itt a kérdező is gondolkodik a 3. babán. Egyáltalán nem az anyagiak miatt szülne - ha szülne.

És ha már a romákat enlegetted: elég ritka, hogy a romák megállnak 3 gyereknél. Minimum a kétszerese van majd' minden családban!

2011. máj. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy ezen gondolkozhattok egyáltalán. Én nagyon szeretnék harmadikat, de a mostani anyagi helyzetben kicsit félek a másodiktól is, pedig most is itt kopogtat a pocakomban. Viszont a férjem egyáltalán nem gondolkodik harmadikon, ami nagyon fáj.
2011. máj. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!