Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kávéskanál ill. a teáskanál...

A kávéskanál ill. a teáskanál hány milliliteresek? Sok helyen ezt egyformának veszik, pedig a kávés kisebb jóval.

Figyelt kérdés
2010. okt. 12. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
kávés 5 ml teás 10 ml
2010. okt. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a kávés=teáskanállal, ami ennél kisebb annak mokkáskanál a neve, ezzel keverjük a presszókávénkat. A kávés=teáskanál kb. 5 ml, a mokkáskanál ennek kb a fele. Ami pedig a teáskanálnál nagyobb, az már evőkanál.
2010. okt. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
gw-hez kell? használj gyógyszertári fecskendőt!
2010. okt. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, a kaveskanal nem teaskanal. A kaveskanalat hivjak mokkaskanalnak is. Ezek 5 ml-t jelentenek.

A teaskanal 10 ml.

Az evokanal 15 ml.

De mivel ez mind relativ (pl szuleimnel dupla akkorak az evokanalak, mint mondjuk nalunk) igy en is javaslom, hogy az ilyen apro mereshez hasznalj fecskendot.

Mivel ket gyermekem van, igy mar tulvagyunk nehany gyogyszerezesen, a nurofenbol, hasonlokbol mindig elrakom a merofecskendot, vagy a merokanalakat, azon pontosan fel van tuntetve a mennyiseg.

Vagy vehetsz kimeroszettet is.

Nekem ehhez hasonlo van, csak tobb van rajta es muanyag, kb 300 forint volt az egyik szazasboltban.

[link]

2010. okt. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon meglepődtem, ugyanis kórházi fecskendővel kimértem az 5 ml-t és jó másfél teáskanál. Ez hogy lehet? (amúgy igen, grip waterhez kell)
2010. okt. 13. 12:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, megnézném én azt a teáskanalat ami 10ml!

Én most kicsit méregettem itthon. A lakásban a félretett óriás evőkanalak, amit senki nem használ, mert olyan óriásiak, majdnem 15 ml-sek. A normál evőkanalaink, tele 8ml-sek, van egy 10ml-s. A legóriásibb teáskanalunk 7,5 ml, egyébként 4-5 ml körüliek. A mokkáskanalak 2-3 milisek. Szóval nagy a szórás.


Én azt mondanám, hogy átlagolva a mokkás-kávés kanál 2,5 ml-s, a teáskanál 5ml-s az evőkanál 10ml-s.


Régebben talán nagyobbak voltak ezek a kanalak és akkor még úgy lehetett, hogy a mokkás kanál 2,5 ml, a kávés 5ml, a teás 10ml és az evőkanál 15ml. (A gyógyszerész is a legutóbb a teáskanálra 10ml-t mondott.) Ezért is lehet ez nagy kavarodás.


Szerintem nem lenne szabad ilyen mércét írni, mondani, mert nagyon megbízhatatlan ezeknek a mérete. Inkább ml-t kellene írni, mert manapság minden háztartásban van már 1-1 gyógyszer adagolásból megmaradt mérőpohár, szirupos mérce.

2013. máj. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

mokkáskanál = mk = 2 ml

kávéskanál = kk = 5 ml

teáskanál = tk = 5 ml

gyermekkanál = gyk = 10 ml

evőkanál = ek = 15 ml

2014. okt. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!