Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nevet engedélyeztetett...

Aki nevet engedélyeztetett annak mennyi idő alatt bírálták el?

Figyelt kérdés
Illetve mi volt a név, elfogadták? :)

2023. jún. 24. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Denis.

Lehetett volna adni hogy Denisz, meg Deniz, Denissza(?) de mi a Denis-t akartuk.

KB 1 hónap volt, addig Deniszkent élt a gyerek 😅

2023. jún. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

1,5 hónap a 90-es évek elején

A ma elterjedt Dominik név..

2023. jún. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Mi a baj a válaszommal? A francert kellett lepontozni? 😡
2023. jún. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3


Mert gondolom senki nem hiszi el, hogy a gyerekedet DeniS-nek hívod..


( ennek ellenère én felpontoztam, mert nem az volt a kérdés, hogy tetszij-e a név🫢)

2023. jún. 25. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek. én is felpontoztalak, én se értem miért kell azért lepontozni mert valakinek nem tetszik.. nem az ő gyereke
2023. jún. 25. 07:23
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
1., ez mikori történet? A 2023. áprilisi lista szerint még nem anyakönyvezhető a Denis, de egyébként a Deniz sem...
2023. jún. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

2019 - Ben született a fiam. Megkellett indokolni miért legyen Denis és nem Denisz. A férjem országában Denisnek írjak. Így bejegyeztettuk.

Ha gondoljátok töltök fel képet a nevét igazoló hivatalos okiratot. Sokat nem hittek el és sokan írjak Dennisnek meg Denisznek. Pedig nem, Denis.

És igen, nem az volt a kérdés hogy tetszik - e a név, hanem hogy engedélyeztettunk e nevet. A válaszom írtam le,de valaki erre izgul. Én sem pontozom le más nevet kivéve ha valami nem nagyon ciki név. (pl Candida, Orália)

2023. jún. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7# Ha az egyik szülő külföldi az más....


Magyar szülőknek pl. nem lehet a gyerekük Jennifer, csak Dzsennifer.

2023. jún. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjed külföldi, akkor más szabályok vonatkoznak a névadásra, nem kötelező Magyarországon elfogadott nevet választani, csak abban az esetben, ha mindkét szülő magyar állampolgár. Tehát nincs is benne az engedélyeztetett nevek között, pusztán a ti esetetekre vonatkozott az engedélyezés.
2023. jún. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
30%

Az lehet 😳😅

Én úgy emlékszem hogy azt mondták hogy ezentúl egész Magyarországon engedélyezett lesz a Denis név. Lehet félre értettem 😔

2023. jún. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!