Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért feltételezik, hogy a...

Miért feltételezik, hogy a CSOK-osok csak a pénz miatt szülnek?

Figyelt kérdés

A férjemmel mindig is 3 gyereket szerettünk volna, lett volna CSOK nélkül is, de így, hogy volt erre lehetőségünk, ez biztosan pár évvel előrébb hozta, hogy anyagi biztonságban vállalhassunk gyereket saját házban. 7 éve voltunk együtt, amikor eldöntöttük, hogy akkor felvesszük a CSOK-ot, veszünk egy házat és végre babázhatunk. Szeretjük egymást a férjemmel, jó a házasságunk, imádjuk a gyerekeinket.

Ennek ellenére rendszeresen találkozom az előítéletekkel, hogy biztos a pénzért házasodtunk/vállaltunk több gyereket, mint igazából szerettünk volna, néhányan úgy beszélnek a CSOK-osokról, mint valami csatornapatkányokról, akik szaporodnak, ha kell, ha nem. Én nem ismerek egyetlen CSOK-ost sem, akiből kinézném, hogy emiatt vállalt volna gyereket. Nem is értem, hogy lehet ilyet gondolni. Ugyan miért érné meg bárkinek házasodni, gyereket szülni/nevelni, hogy aztán legyen egy közös háza a férjével, akivel csak a pénzért házasodott össze, nem is akar vele lenni, vele családot alapítani. Arról nem beszélve, hogy válás esetén ez egy hatalmas anyagi teher, pont hogy nagyon komolyan kell gondolni, hogy biztosan ezt akarjátok - e. Érdekelne CSOK-okos és CSOK ellenesek véleménye is, mert őszintén nem értem. Nem hiszem, hogy tényleg sok ember van, aki csak a pénzért csinálja. Válni meg válnak nem CSOK-os emberek is. Vagy csak én futok bele ezekbe az emberekbe? De tényleg olyan sok van a környezetemben, hogy már el sem merem mondani, hogy 3 gyereket akarunk, mert jön a szemforgatás, hogy áhá, itt vannak a CSOK-osok, így már mindent értek.


2023. jún. 27. 14:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
69%
Szard le. Ennyi eszük van...Most már mindenki aki három gyereke vállal, az szerintük a babaváróèrt/csokèrt teszi. Hiába beszél az ember nekik.
2023. jún. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%
Nem is éri meg a CSOK. 3 gyerek felnevelése többe kerül, mint amennyit kap az ember. Főleg most, hogy egyedülálló módon ekkora az infláció.
2023. jún. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
76%

Mert ők még nem szültek, nem vállaltak gyereket és fngjuk sincs arról, hogy valójában mennyibe kerül egy gyereket felnevelni!


Aki csak a CSOK miatt vállal gyereket, az meg egy idióta.

2023. jún. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
84%
CSOK miatt épeszű ember nem vállal gyereket.
2023. jún. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
62%
Mert ostobák.
2023. jún. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
61%

Mert muszáj a másikba belekötniük hogy a szánalmas xar életüket egy kicsit feldobják.


En is futottam már bele ebbe a sztereotípiába.

Pedig a fel sem vettük a CSOK-ot.

Ha említem a 3 gyereket már is megy a mantra.

Aztán azért odaszúrok hogy igen. Gondoltuk a saját házunk mellé kellene mégegy, ezért csináltunk másodszorra ikreket hogy gyorsan letudjuk

2023. jún. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
83%
Mondd mindenkinek azt, hogy 5öt akartok és nézd ahogy nem kapnak levegőt 😂😂😂
2023. jún. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%
De miért veszed magadra? Nekem van egy kollégám, aki ezeken a megjegyzéseken nevet. Már a harmadikat várják. Ő is megkapta már párszor, hogy lassan sikerül is teljesíteni a tervet, de nagyon lazán veszi. Még rá is tesz egy lapáttal, aztán mindenki nevet rajta és kész.
2023. jún. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk is 3van én is kaptam már meg sőt azt is vallaljak 4et hogy ne kelljen többet szja-t fizetnem..no comment...régen baj ha az ember emiatt vállal gyereket..akik ezeket mondják azokkal nem kell foglalkozni,boldog es elegedett ember nem bántja a masikat csak az akinek gondjai vannak.ilyennek meg a közeleben sem jó tartózkodni, nem hogy magamra vegyem amit mond...
2023. jún. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
70%
Mert buták.Vagy ki tudja.Nekünk 5 gyerekünk van,és se csók,se babaváró.De minket is b@szogatnak,hogy biztos azért.Ja persze, biztos,mikor a 3 nagy született nem is létezett egyik se,a 2 kisebbet meg úgy vállatuk be,hogy magunknak bizonyos feltételekhez kötöttük,hogy akkor jöhetnek ha ez és ez meglesz.Szóval nagyon nem ezért születtek,hanem mert vágytunk rájuk,de ezt ők úgysem értik meg,szóval kár vitába szállni.És amúgy meg...ja,a csokért babaváróért nem éri meg gyereket vállalni,mert 1 gyerek is többe kerül mint a 2 támogatás összesen.Szóval....
2023. jún. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!