Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit kell egy apának...

Vexike kérdése:

Mennyit kell egy apának segíteni a baba körüli dolgokban 0-1 éves kor között szerintetek?

Figyelt kérdés
Mi az ami kevésnek szamít, ki számít soknak stb.? Minden érdekel.

#apa #0-1 baba
2023. júl. 2. 10:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%

Hat nem tudom,az en ferjem pelenkaz,etet,setalni jar a fiammal,szuletesetol kezdve

Altatni nem altat,mert a gyerek csak nekek alszik el

Meg amugy sem kell segiteni,egyutt kell nevelni a gyereket,elvegre is két szülője van.

2023. júl. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Mi munka után együtt vigyázunk a gyerekre, ha esetleg valami dolgom van (takarítást befejezni, főzni), akkor addig vigyáz rá ő egyedül. Ezidő alatt át is pelusozza, megeteti, játszik vele, altatja, ha kell, úgyhogy mindenben tud helyettesíteni. Éjszaka én kelek hozzá, de kelne hozzá ő is, az elején többször felajánlotta. Este a férjem fürdeti, együtt pancsolnak a kádban, az az igazi együtt idejük. :) Hétvégén szintén együtt vigyázunk rá, a férjem is játszik vele, hozza viszi a házban, tudja miket szeret, megyünk együtt sétálni, játszótérre hármasban. Kb. ennyi, én ezzel tökéletesen elégedett vagyok, a lányom 1 éves, most indult nála az apás korszak, teljesen meg van veszve érte, bújik hozzá, mászik az ölébe, körbefonja a kis karját az apja nyakán. Úgyhogy úgy tűnik, hogy jó munkát végzett eddig.
2023. júl. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%

Ó hát nem mindegy mennyit van otthon apuka. Ahol hétfőtől péntekig 12 órázik, hétvégén esetleg kerttel is foglalkozik kevesebbet lehet elvárni, mintha a fél napot otthon töltené. Meg nyilván a férfiak sem egyformák.

Mi ha itthon van megegyezünk ki mit csinál, neki kb hót mindegy az ebédet főzi meg vagy babázik addig. A nagyobb gyerekkel is játszunk, míg a másik babázik. Etet, altat, pelenkázza a babát, játszik vele. Fürdés még nem, de nagytesónál már inkább totyogó korban vette át a fürdetést alkalmanként. Persze ha egész nap otthon van akkor sok, ha dolgozik akkor kevesebbet, ha hazaér nem ez az első dolga.

2023. júl. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem segíteni kell, hanem kivenni a részét. Születésétől fogva csinált mindent a férjem is. Nyilván többet foglalkoztam a gyerekkel, mert ő dolgozott, de lehetőségeihez mérten tényleg odatette magát.
2023. júl. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
35%
Amennyit a létrehozásában is segített.
2023. júl. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

Magánügy. Két emberre tartozik, hogy hogy osztja meg.

Én nem szültem volna, ha a férjem nem vállalja, hogy maximálisan kiveszi a részét.

A háztartásnál is teljes a munkamegosztás közöttünk.

17 éve vagyunk együtt, egyetem elejétől, 9 éve vagyunk házasok, két gyerekünk van. Minden flottul működik.

2023. júl. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
8%
Attól függ mennyit dolgozik és milyen munkája.
2023. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
41%
Bájos hogy itt mindenkinek mintaférje van, közben a házasságok jó része felbomlik a gyerek születése után, és az offline anyuka közösségek csak úgy szenvednek az apák minimális részvétele miatt.
2023. júl. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

7, ezzel az erővel a munkájával foglalkozzon attól függően, hogy mennyi ideje marad a gyerek mellett...

A gyereket ketten vállalták. Ketten is kellenek hozzá, lehetőleg egyenlő megoszlásban. Minden más bullshit.



#5

2023. júl. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Látnék már egy olyan kérdést, hogy az anyának mennyit kell segítenie a baba körül az apának...

Mindkét emberé az a gyerek, szóval kb ugyanannyit kellene vele foglalkozni

2023. júl. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!