Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első baba és nem tudom mitévő...

Első baba és nem tudom mitévő legyek, volt más hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron férjhez mentem, viszont a lakcímemet még nem változtattam meg(a szüleimhez vagyok bejelentve)

Én Budapestről jöttem Pest megyébe és jobbnak láttam sok szempontból, ha nem jelentkezem át ide.

Az orvosom, akihez járok magánúton abban a kórházban dolgozik, ahol szülni fogok és ahova lakcím szerint is tartozom.

Tudom, hogy már nincsen szabad orvosválasztás stb, viszont szeretnék át jelentkezni ide, ahol most élünk, mert mégiscsak jobb lenne, ha helyben lenne a védőnő, gyermekorvos.

Számomra itt jön a bökkenő, ha át jelentkezem, akkor abban az esetben már nem fogok tudni abban a kórházban szülni, ahova eredetileg tartozom?

Köszönöm, ha segítetek!😊



#szülés #kórház #Lakcím váltás
2023. júl. 3. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egy állandó és egy ideiglenes lakcímed is. Hívd fel a tényleges tartózkodási helyedhez tartozó védőnőt és kérdezd meg, de szerintem rendben lesz, ha ideiglenesre jelentkezel be.
2023. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok kórhaz befogadó nyilatkozattal engedi ezt. Kerdezd meg, ez ebben a kórházban lehetséges-e.
2023. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van lehetőséged, hagyd meg tartózkodási címnek a jelenlegi lakhelyed és akkor fogadnak a kórházban is, ha minden igaz.
2023. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Védőnő nem lakcím kártyához tartozik, hanem ahol eletvitel szerűen élsz.


Szülés után első hónapban jelentkeztem át, mert elkezdték a taj, adó stb kártyát a szuleimhez küldeni. Addig a gyerekorvost, kórházat senkit nem érdekelt hogy nem ebbe a városba szól a lakcím kártyám.

2023. júl. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Nem kell átjelentkezni. Tarsd csak meg a budapesti lakcímet, már csak a kórház miatt is.

Pont így voltam én is, mint te, pest megyében lakunk már, de a szüleim pesti címén lakom.

A védőnő nem lakcímkártya szerint van kirendelve, hanem oda megy ahol a baba lakik fizikailag. Szóval emiatt még a szülésig nem változtatnám meg.

2023. júl. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha marad a lakcímed Pest, jarhatsz oda, szülhetsz ott.

A védőnő nem a lakcimkártyát nézi, hanem hogy valójában hol laksz. Lakhatsz Miskolcon is Szedegi címmel, akkor is a miskolcihoz tartozol.

A gyerekorvos meg szabadon választható. Nezz ki eggyet a környekeden, hívd fel, hogy terhes vagy,hozza szeretnéd vinni a babádat, fogad-e. Ha igen, viszed a kiskönyvet, bepecsételi ő a gyerekorvosod onnantól. (36.hétig kell elintézni elvileg).

Nekem a gyerekek gyerekorvosa 30km-re van a varosba, mert a helyi nem egy túl kedves nő....

2023. júl. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Védőnőhöz és gyermekorvoshoz valóban nem kell átjelentkezni, így is jó lesz.
2023. júl. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 babyboom567 ***** válasza:
76%
Viszont a gyereked automatikusan az állandó lakcímedet kapja.
2023. júl. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8 ez nem így van...

Nálunk pl az apuka lakcímét kapta aki oda van bejelentve ahol fizikailag lakunk. Házasok vagyunk.

2023. júl. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 babyboom567 ***** válasza:
Decemberben lesz 7 éve,hogy szültem,csak az én állandó lakcímemet kaphatta meg a gyerek.
2023. júl. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!