Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed alatt munkavégzés hivatal...

Gyed alatt munkavégzés hivatalosan? (többi lent)

Figyelt kérdés

Gyeden vagyok.

Munkahelyemre még nem akarok visszamenni, mert nincs bölcsi és teljes időben még korai lenne.


Kaptam viszont egy részmunkaidős (akár számlás vagy alkalmazotti megbízást), amit itthonról tudnék csinálni.


Azt tudom, hogy gyed mellett nem lehet dolgozni, tehát le kell mondanom a gyedről. És ha lemondok, akkor és fizetés nélküli szabira megyek a főmunkahelyemen? (nagyon jó lehetőség lenne a jövőmre nézve és itthonról is lehetne csinálni)

Működhet ez?

Valaki csinált már ilyet?


2010. okt. 13. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Erre így konkrétan nem tudok válaszolni,de 1 biztos,hogy azon a munkahelyen,ahonnan szülni mentél,ott fizetés nélküli szabadságon vagy,most is,tehát arra nem tudsz menni,mert azon vagy.Ha lemondod a Gyed-et,akor Gyes-t kapsz,amellett lehet dolgoznia jelenlegi felállás szerint,akár 8 órában is(az meg hogy változik-e nem tudni)
2010. okt. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyed mellett semmiképpen sem dolgozhatsz.
2010. okt. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy gyed mellett nem lehet dolgozni.


A lényeg, hogy a régi munkahelyemen maradnék(!) fizetés nélküli szabin, és közben valamilyen szerződéssel ezt a másik melót megcsinálnám.

Hozzáteszem, hogy a főmunkahelyem is profitálna az így megszerzett gyakorlatommal.

2010. okt. 13. 21:16
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát a gyedről készségesen lemondok, akár a gyesről is, csak még vagy 1 évig nem akarok visszamenni a főhelyemre.
2010. okt. 13. 21:16
 5/7 anonim ***** válasza:
ezt a munkáltatóddal kell megbeszélned. Elvileg azért vagy fizetés nélkülin, mert GYEDen vagy. Nem biztos, hogy jó szemmel fogják nézni, ha most GYESt veszel inkább igénybe, hogy tudjál mellette dolgozni. A törvényi háttérről nincs infóm.
2010. okt. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Most már értem.Lehet gyes alatt máshol is dolgozni,nem muszáj oda visszamenni,ahol előtte dolgoztál.Majd ha a gyerkőc 3 éves korában lejár a Gyes is,akkor visszamész az eredeti helyedre dolgozni,v. kiadják a szabit és elbúcsúztok egymástól.Azért illik szólni a régi munkahelyeden,legalábbis én szóltam,bár nem is tudtak volna visszavenni(és én sem akartam visszamenni).
2010. okt. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, utánanézek a jogszabályoknak is.
2010. okt. 14. 06:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!