Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen kulacsot/itatópoharat...

Milyen kulacsot/itatópoharat ajánlanátok a lenti paraméterekkel?

Figyelt kérdés

1 éves gyermekemnek keresek ivóalkalmatosságot. Jelenleg Avent varázsitatóból (nem értem a nevét.. nomindegy) iszik ha nem vagyunk itthon, de én nem szeretem, mert 1. a kupakja nagyon könnyen lejön, 2. nem cseppmentes és ebből következik a 3., így nem tudom táskába se rakni, mert nagy eséllyel elúsztatja a táskát. Plusz, amikor csavarom a kupakot az üvegre, a szilikon fej még el is fordul benne, a füleihez nézve pedig elég sz.r helyre kerül, fura kéztartással tudja csak a gyerkőc fogni miközben iszik. Ráadásul, ha étkezés közben iszik belőle a szentem, a szájában található kajából az üvegbe is kerül.

Vettem neki cseppmentes szívószálas kulacsot, de még nem tud belőle inni... illetve próbáltunk egy 360as poharat (chicco) is, amiből nem hogy ő, de még én is alig tudok inni... az összes 360as pohár ilyen sz.r, vagy csak én nyúltam bele a bénábbikba?

Tehát amiknek meg kellene, hogy feleljen a kulacs, azon kívül hogy tud belőle inni a gyermek (remélem nem nehéz megtanulnia 😃):

- van kupakja, ami nem esik le, ha megfújja a szellő (pláne, ha eldobja a gyerek)

- könnyen tisztítható, nem kell a takarítása közben 6 miatyánkot elmondani (csak vizet iszik, de akkoris...) (tehát pl. nem a MAM tanulópohara és társai, amin a szilikonnak még egy bemélyedése is van, hogy tuti sikálni kelljen)

- nem folyik bele a kaja a szájából

- cseppmentes

- nem szívószálas

- nem sportkupakos

- nem elvárás, de pluszpont, ha mosogatógépben is mosható

- szintén nem elvárás, de hatalmas pluszpont, ha cserélhető alkatrésze van


Köszönöm, ha tudtok segíteni, nem szeretnék több tízezret kiadni, mire megtalálom a tökéletes kulacsot a gyermeknek. Természetesen nézelődtem, de nem igazán találtam semmit, amiben biztos lennék, hogy jó lehet.



2023. júl. 23. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Én a kubu water műanyag palackjára esküszöm. Hetente veszek egy újat, így nem iszik sokáig ugyanabból a műanyagból. Nem folyik, rázárható kupakja van bár én mindig letöröm róla.
2023. júl. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi, de valami tartósabbat szeretnék :)
2023. júl. 23. 22:29
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Hát érdemben segíteni nem tudok, mert nekünk a Mam itatópoharunk volt az útra, én annyira nem szenvedtem a tisztításával, hisz csak vizet ivott belőle :D Ha meg nagyon elhasználódott a fej/szelep, vettem újat. Amúgy meg ezt a kis szilikon szelep cuccot is bedobtam a mosogatógépbe néha, a kosaras evőeszköz részbe, jót tett neki kicsit magasabb hőfokon elmosás. Amúgy cseppmentes, könnyen ivott belőle a gyerek és strapabíró.


Viszont a 360°-os pohárból a miénket ajánlom otthonra, ilyen van:

[link]


Táskába nem tenném be, mert nem vagyok benne biztos, hogy ott cseppmentesen kibírná a strapát. Arra viszont nagyon jó nekünk, hogy bent a szobában ez a pohara, a kanapé karfáján van, ahol könnyen eléri, szem előtt van játék közben is, de ha véletlenül leveri, leejti, nem kell két deci vizet takarítanom. 13-15 hónaposan kapta kb., első pillanattól rájött, hogy kell inni belőle, és már két éves elmúlt- és pohárból ügyesen iszik, de még mindig a szobában ezt használjuk, mert hebrencs.

2023. júl. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3: köszi!

a mam itatópohár közül melyik volt nektek? a műanyag, csőrös fejű? nem esett ki a szelep?

a tomee tippeeből ami a képen van, az van nektek ugye? én a videón lévővel szemezgettem 😁

2023. júl. 23. 23:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Most nézem, hogy a videón tök más van, a képre gondoltam a Tomee Tippeet illetően :)


[link]


Ez a fajta volt, nem esett le sose a szelep. Igen, ez a műanyag, csőrös fejű.

2023. júl. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Nekem egy műanyag kis kávés poharam volt, azt vottük mindig egy sima vizes flakon tetejére rakva.


Soha nem volt semmi kulacs szerűsége. Póhárból tanult inni, pohárból is ivott mindenhol.

2023. júl. 24. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

"nem folyik bele a kaja a szájából"


Ezt fordítsd le, mert nem értem.


Amúgy meg sima ásványvizes üveg is jó, viszel mellé poharat és abból iszik a gyerek.

2023. júl. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2023. júl. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Ezeket használtuk (meg az Aventet is) , de végül a dm szívószálas kulacs lett a fő kedvence. Én is azt szeretem a legjobban, mert egyszerű, mint a faék, könnyen tisztítható, nem csepeg, nem folyik.

2023. júl. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

7:

evés közben iszik, miután lenyelte a szájából a kaját, de valamennyi még van a szájában.. ivás közben szétnyílik a szilikon ivórész, így vissza tud folyni bele a kajával keveredett víz... ha megnézem evés után a vizet, kissé zavaros, apró szálacskák vagy nem tudom pontosan mik úsznak a vízben. remélem érthető így

2023. júl. 24. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!