Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az UH-n lemért paraméterek...

Az UH-n lemért paraméterek mennyire reálisak?

Figyelt kérdés
Minden UH-on az Fl (combcsont hossza) egy picit kisebb, mint a fejméret arányosan. Tehát mondok egy példát. A 28 hetes UH-on 30 hetesnek felelt meg a fejkörfogat és 28 hetesnek a combcsont. A 32 heti ultrahangon majdnem 35 hetesnek felelt meg a fejkörfogat és a combcsont hossza csak 32 hetesnek. Az orvost kérdeztem és konkrétan leordított, hogy ő majd ezt jobban tudja és semmi baj nincs. Valakinek volt így/hasonló? Azért vagyok megzavarodva, mert mindketten magasak vagyunk a párommal és ez elvileg jelzi, hogy a baba mekkorára fog nőni (ezt olvastam). Ki, mit tud erről? Tapasztalatok? Kicsit meg vagyok ijedve, nem tudom kihez forduljak. :/

2022. okt. 15. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Most voltam 20 hetes UH-n, azt én is észleltem, hogy az egyes mérések az 1-1 méretnél mindig írta a gép, hogy hány hetesnek felel meg, és ezek közt voltak eltérések. Engem megnyugtatott, hogy az orvos elmondta, minden oké, és a kapott papíron látszott, hogy minden érték a megfelelő tartományban van.


Viszont a helyedben a leordítás miatt ilyen orvoshoz én nem járnék terhesgondozásra, vizsgálatra. Nem így kell lereagálni, ha az ember laikus, aggódós kismamaként kérdéseket tesz fel.

2022. okt. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezek a méresek annyira nem pontosak.

Nekem pl 1 egész kilóval mérték el a babámat.

Illetve volt, hogy a combcsont volt "korra" nagyobb, volt hogy a fej. Ez semmit nem jelent.

2022. okt. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezen teljesen felesleges aggódni.

Most úgy tűnik hogy nagy fejű, átlagos baba lesz....

Akkor kellene aggódni ha nyitott lenne a gerince vagy 1 lába lenne... Így meg ... hát nem is értem.

Amúgy az hogy ti ketten a párotokkal magasabbak vagytok, még nem 100, hogy a gyerek is magas lesz, ha az üküküknagyapja testvére mondjuk nem magas volt csak átlagos, már benne van a pakliban, hogy ő sem lesz égimeszelő.

Ne idegeskedj feleslegesen.

Minden ok a babával.

2022. okt. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Engem is rémisztgettek vele, hogy hatalmas feje van, nehéz lesz megszülni, nem irigyel stb. Aztán csak úgy “pottyant” kifele a “hatalmas” fejével gátvédelemmel :)

Rövidebbnek mért combcsonttal is akartak küldeni ide oda genetika után, aztán a saját dokim mondta, hogy nem indokolt, a fiúknak általában amúgy is rövidebb.

2022. okt. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!