Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekek egymás közötti,...

Gyerekek egymás közötti, pénzzel történt alkuját visszavonatnád bármilyen esetben?

Figyelt kérdés

Egyik gyerek elad valamit a másiknak, amit a másik zsebpénzből fizet ki. Vagy egyik gyerek kölcsön ad a zsebpénzéből a másiknak.


Van, hogy a gyerekek nem ismerik fel jól az ár-érték arányt, és így az egyik gyerek akaratlanul is károsodik anyagilag. Meg olyan is van, amikor direkt vágják át egymást. Érdemes ilyenkor szülői szóval visszavonatni az egészet, esetleg a másik szülőkkel konfliktust vállalni? Csinálnál/ csináltál már ilyet? Vagy elkönyveled tanulópénznek?



2023. júl. 28. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Ha olyan értékről van szó akkor igen beleszóltam.

De én mindig kérem mondja el előre mit szeretne cserélni

2023. júl. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Meg szabad kérdezni, mi volt a szituáció?
2023. júl. 28. 18:31
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Én soha nem szólnék utólag. Igen, ez tanulópénz. Megj.: a zsebpénzt fokozatosan kell bevezetni, hogy a gyerek megtanulja az értékét, megtanuljon gazdálkodni. Amíg járatlan benne, addig keveset kap, tehát túl nagy kárt nem tud magának csinálni a rossz üzlettel. Ahogy nő, fokozatosan egyre jobban ért hozzá, és értelemszerűen egyre többet is kapna (ha van rá lehetőségünk).
2023. júl. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

@3, azért van az a helyzet, amikor a gyerekek vagy tudatlanságból, vagy tényleg rossz szándékból nagyon aránytalan alkukat kötnek, amikor egy épelméjű szülő rögtön beleszól.

Mondjuk ha az elsős gyerek kétezer forintért eladja az új iskolatáskáját a padtársának. Ezt még akkor is visszacsináltatod velük, ha te a padtárs anyukája vagy.

2023. júl. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%

4-re:

Jó vicc. Az iskolatáskáját semennyiért ne adja el. :-) Miben hozná haza aznap a holmijait?

Föl se merülne bennem, hogy ilyen eszetlenséget csinálna bármelyikük is.

2023. júl. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit ad el, de jó esetben azért q másik szülőnek is feltunik a dolog és szól, ha nem fair a dolog
2023. júl. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

"Föl se merülne bennem, hogy ilyen eszetlenséget csinálna bármelyikük is."


Hát ez az, a gyerekek agya nem úgy működik, mint a tiéd vagy az enyém. Pont ezért ne írd, hogy soha nem szólnál utólag.

2023. júl. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20%

De, merem írni. Ismerem a gyerekeimet.

De ilyet nem is hallottam soha senkitől. Ez olyan szőrszálhasogatás, ami a gyakorlatban soha nem fordul elő.

Ha mondjuk azt mondtad volna, hogy a tolltartóját adná el, azt még el tudom képzelni, hogy van az országban olyan gyerek, aki ezt megcsinálja. Az enyémekről ezt se tudom elképzelni.

Úgyhogy egészen nyugodtan fenntartom továbbra is, hogy nem szólnék bele.

2023. júl. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Én a zsebpénzét, ha már idősebb és nem túl nagy anyagi kár, hagynám bebukni, majd tanul belőle.

Komolyabb tárgyi dolgokat nem valószínű, pl nem hagynám, hogy elcserélje a lego készletét másra, akkor se ha neki már nem kell, mert fogalma sincs róla mennyire értékes valójában.

Fogyóeszközt hagynám (ceruzák, bubifujó, matricák, gyurma, akármi), akkor is, ha szerintem előnytelen a csere neki.

2023. júl. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mekkora kárt csinált ezzel. Ha egy 30000ft-os iskolatáskát ad el kétezerért akkor természetesen szólnék a másik szülőnek és visszacsinálnám. Ha viszont a 200ft-os ceruzáját adja el 30ft-ért azért nem szólnék semmit.
2023. júl. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!