Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális az, ha egy nő azért...

Normális az, ha egy nő azért nem akar gyereket, mert sok kisebb testvére volt?

Figyelt kérdés
Azt gondolnám, hogy egy ilyen nagy családban felnőtt nő inkább családcentrikus, de kiderült, hogy nagyon nem, pedig már 30 is elmúlt. Azt állítja, hogy a gyerekvállalás szívás.

2023. aug. 7. 20:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
90%
Normális. Rossz tapasztalata van. Ha ő így boldog, tegye. Csak nehogy megbánja.
2023. aug. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha neki kellett nevelni azokat a gyerekeket, akkor nem meglepő.
2023. aug. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy az. Nála értem meg csak igazán. Ő testközelből tapasztalta az árnyoldalát is a dolgoknak.

Minden ember más. Van aki rossz élmények nélkül is úgy látja az életét jónak hogy nem akar gyereket.


Szerintem semmi meglepő nincs ezen

2023. aug. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ő volt velük sokat, szinte ő nevelte fel őket, mert mindig rá volt bízva a felügyelet.

Lehet ő már úgy érzi, hogy felnevelt 1-2 gyereket 18 éves korára.

Van egy ismerősöm, aki azért nem akar gyereket, mert a nővérének sokat segített a lánya felnevelésében.

Az unokahúga már elmúlt 18, a barátnőm a 36 és nincs az az isten, hogy gyereket vállaljon, miközben bölcsiben dolgozik

2023. aug. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, miért nem akar. Nem akar, és ez is teljesen rendben van.
2023. aug. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg rendszeresen rá lettek tukmálva a kisebb testvérei, ha akarta, ha nem. És lecarták a szülei, hogy élné a saját életét, pasizna, barátnőzne, programozna. Ha úgy nőttem volna fel, hogy gyereke(ke)t nevelek anyámék helyett, lehet hogy nekem is elment volna a kedvem a sajáttól felnőttkoromra.
2023. aug. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
88%

Érthető, de nem normális. Mármint nem szegény nő nem normális, hanem hogy bárki olyan családban nevelkedik, hogy elriasztja a gyermekvállalástól.


Anno az utcánkban élt egy család, ahol összesen 17 gyermek volt, ráadásul valami kisebb méretű családi házban. A szülők valami fundamentalista keresztény szektához tartoztak. Annyit tudok, hogy a legidősebb gyerek egy lány, és azt mondta 21 évesen, hogy nem szeretne igazából gyereket, de ha úgy alakul, akkor egyetlen egyet. Mindent elmond a helyzetükről, pedig a gyerekek többsége diplomás lett (saját erőből, nem a szülők segítségével).

2023. aug. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
11%

Kit érdekel? ebben a beteg világban már minden normális és mindenhez kínosan mosolyogni kell, hogy "aha, igen szuper"


tanuld meg a mosolyt és a mondatot és minden normális lesz egycsapásra

2023. aug. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 A kérdező kommentje:

Igen, sokat kellett neki velük lenni. Meg van olyan testvére amelyik 14 évvel fiatalabb. Azt is mesélte, hogy ha bármelyik valami rosszat csinált akkor őt szidták le, mert hogy ő a legidősebb.


De azért már felnőtt ő is és beláthatná, hogy a gyerekvállalás nem csak szívás, hanem csodálatos dolog is tud lenni. Furcsa, mert ettől eltekintve egy értelmes nő.

2023. aug. 7. 21:03
 10/68 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


Ha így nőtt fel, én egyáltalán nem csodálkoznék rajta. Mondjuk amúgy sem. Nem kötelező mindenkinek gyereket vállalnia és anyaként is egyetértek azzal, hogy szívás :D de én nem csinálnám másképp. A kérdés alanya viszont igen, és ez pont ugyanolyan természetes, vagy ahogy te kérdezed, normális.

2023. aug. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!