Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyobb, már kamasz gyereketek...

Nagyobb, már kamasz gyereketek mennyit van "befogva" a kistestvér körüli dolgokba?

Figyelt kérdés

Sógornőm szerint én egy hajcsár vagyok, és nem hagyom élni a nagyot.

Igen, vannak feladatai a pici körül, de ezek honorálva is vannak/lesznek. Meg szerintem ez segíti is a közöttük lévő kötődés alakulását, mert amúgy a nagy magától nem hiszem, hogy sokat foglalkozott volna vele a kezdetekben (14 év a korkülönbség, késői baba a második).


Például én az állandó éjszakázások miatt így az elmúlt félévben kellően kimerültem, most, hogy itt a nyári szünet, a hétvégi reggeleket átadtam a nagynak. Hétköznap alhat, ameddig akar, de szombaton és vasárnap kb. 7-től 9-ig ő van a babával, semmi extrát nem csinálnak, általában a nappaliban játszik vele, vagy kimennek a kertbe. Addig mi a férjemmel egy picit tudunk tovább aludni.


Vagy tanév ideje alatt nálunk az a szabály, hogy hétközben nincs barátnőzés, bandázás, iskola után jön haza. Két különórára jár összvissz, sportolni nem szeret, ezért kitaláltam, hogy délutánonként, amikor hazaért, menjen el babakocsival sétálni egyet itt, a környéken, kb. 1-1,5 órára. Úgy én is tudtam szusszanni, inni nyugiban egy kávét, ő mozgott, a baba meg aludt (babakocsiba, autóban azonnal).


Vagy, amin robbant a bomba, és lettem kikiáltva hajcsárnak, az az, hogy a családi, baráti rendezvényeken is aktívan kell a testvérével lennie. Ennek az az apropója, hogy kamasz, most van abban a korban, hogy a felnőttek cikik, sehová nincs kedve jönni velünk, mindenhol fél óra után kérdezgeti, hogy mikor indulunk már haza, mehetne-e hamarabb. Ezért kitaláltam, hogy oké, mehet hamarabb, de amíg ott van velünk, addig a húga rá van bízva, ő figyel rá, ő foglalkozik vele. Nincs anya gyere, apa vedd át. Tehát, például elmegyünk egy családi ebédre nagyszülőkkel, testvérekkel, legyen ez mondjuk egy 3-4 órás program (még beszélgetés, süti, kávé stb). Ő mehet 1-1,5 óra után, de abban az időben, amíg ott van, ő foglalkozik a babával, mi pedig tudunk kicsit beszélgetni másokkal nyugiban, nem kell 5 percenként felpattanni az asztaltól, hogy éppen miért van nyöszörgés, sírás.


Megbeszéltük, hogy ha a hétvégi reggeleket ilyen ügyesen viszi, szeptemberben kaphat új táblagépet.

Pénteken vendégeink voltak, sütöttem, főztem, szörnyű éjszaka előzte meg ráadásul. A nagylányomnak annyi volt a dolga, hogy porszívózzon és mosson fel, aztán ha felébred a pici, etesse meg és foglalkozzon vele. De cserébe másnap elmentünk ketten vásárolni, moziba, utána a kedvenc éttermébe még.


Én ezt nem érzem kihasználásnak, hajcsárkodásnak, mert ő is jól érzi magát, imádja a húgát, a pici is őt. Ráadásul jól is jár, mert mindig meg vannak ezek hálálva valahogyan. Akár programmal, akár úgy, hogy kap pénzt valamire, vagy pedig meg van neki engedve valami.


2023. aug. 1. 15:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
70%
Ha neki oké és még úgymond meg is van “fizetve” érte, akkor szerintem nincs vele gond. Ha utálná az egészet, de rákényszerítenéd, az gáz lenne.
2023. aug. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
97%

Hát nem tudom...

Feladatok, szabályok...

Itt a nyári szünet, de neki 7-kor kell kelnie heti 2 napot így is...


Amúgy ő is kimerült év közben, csak mondom...

A kényszer pesztrálás meg nem elmélyíteni fogja a kapcsolatot, hanem nyűg lesz neki...


Ne haragudj, de ti vállaltátok a második gyereket, és nem, szerintem nem korrekt, hogy ti heti két napot tovább alszotok, a 14 éves, akinek meg semmi beleszólása nem volt ebbe, meg keljen a kicsihez...


Más lenne, ha önként dalolva vállalná, sőt, kérné ezeket, de itt csak feladatokat olvasok...

2023. aug. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 A kérdező kommentje:
Ezért a heti 2 koránkelésért cserébe közel 400 ezer forintos táblagépet kap majd. Mutass nekem diákmunkát, amivel heti 2x2 óráért ennyit szedne össze.
2023. aug. 1. 16:08
 4/71 anonim ***** válasza:
97%

A legnagyobb 12,a középső 7, a legkisebb 7 hós.

Általaban olyan apróságokat szoktam kérni,hogy nézzen rá még elszaladok pisilni,vagy ad egy pelust ha épp az ágyon pelenkázom a kicsi meg már fordul és mászik el, esetleg megfogja még megcsinálom a tápszert, de az esetek többségeben saját maga kéri hogy megfogja,hogy vigye,hogy tolja a kocsiban,és rendszerint ezeket egyedül csinálom, beteszem a kiságyba ha a mosdóba kell menjek, főzésnel a karamba babakocsiba vagy magamra kötöm,de van mikor megkérem igy ,hogy otthon van. A közepső is lelkes nyilván megfogni nem tudja,mert nehéz neki,de imád segíteni körülötte. Nem szeretném ha bármelyik úgy érezné,hogy bébiszitternek akarom majd használni,mert nem is, de az teljesen alap,hogy egy család vagyunk segítünk egymásnak,mint pl a házimunkánál. Pl a nagy siman csinál reggelit magának és az öccsének(sose kértem erre teljesen önállóak), ha épp a picinek ugy jön ki a napja,hogy reggel 8kor altatnom kell újra.

2023. aug. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
95%
Igen, hajcsár vagy. Szegény lányod egy ingyen bébiszitter. Francnak kellett neked még egy gyerek, ha nem bírsz vele.
2023. aug. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 A kérdező kommentje:

Nem ingyen bébiszitter, leírtam, hogy bőségesen meg van ez hálálva neki.

Bírok vele, köszönöm, de szerintem minden anyának jól esik picit szusszanni napközben, vagy úgy vendégsége menni, hogy tud fél órát megszakítás nélkül beszélgetni.

2023. aug. 1. 16:15
 7/71 anonim ***** válasza:
99%
Az oké, hogy "meghálálod", de ez azt jelenti, hogy ha ő nem tenne érte ilyen formán, akkor nem lenne mozi meg közös program?
2023. aug. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
98%
Semennyire se volt befogva. 16 volt mikor született a testvére, de eszembe sem jutott hogy ő mentség lehet bármire is. Én szültem, ha fel kell állnom hozzá mert sír akkor odamegyek. Kimerültél, hát egy baba már csak ezzel jár.
2023. aug. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
99%

Ez a reggel keljen fel a 14 éves, mert ti aludni akartok nagyon gáz.

Ti vállalatok gyereket, ezzel vállalatok minden velejáró feladatot, azt is, hogy fel kell hozzá kelni és azt is, hogy egy ideig nem lesz nyugodt családi ebéd. Ezt áthárítani a 14 éves testvérre, csak hogy nektek nyugi legyen rohadtul nem fair. Akkor se ha tablet a "jutalom".


Az rendben van, hogy segítsen takarítani, hiszen ő is veletek lakik, ha nem lenne testvére ez akkor is elvárható lenne, de hogy kötelező sétáltatásra küldöd hogy te kávézni tudj... Ez olyan dolgoktól veszi el az időt, ami az ő korában fontosabb lenne a fejlődése szempontjából, ilyenek például pont a barátok, a szociális kapcsolatok építése, de akár a nyelvtanulás vagy az olvasás...

2023. aug. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
97%

"A nagylányomnak annyi volt a dolga, hogy porszívózzon és mosson fel, aztán ha felébred a pici, etesse meg és foglalkozzon vele."


Ez még nekem is sok és megerőltető néha, pedig nekem a saját gyerekemről van szó...

2023. aug. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!