Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Panelházban mennyire hallatszi...

Panelházban mennyire hallatszik, ha agyerek fel alá rohangál egy órán át? Faltól falig. Zokniban. Esetleg szőnyegen.

Figyelt kérdés
Autista gyerekkel panelba tervezünk költözni. Ez az egy ami zavarhatja a szomszédokat, hogy fel-alá szaladgál. Sosem laktam panelban, nem akarok konfrontálódni, elsősorban első emeletit keresek, de kicsi az esély. 3-dik emeleti már lenne, ami szimpatikus, de így nem tudom. Napjában többször csinálja, faltól falig rohangál. Nagyon zavaró a lentebb lakóknak?
2023. aug. 20. 22:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
pont ez a legidegesítőbb és szerintem ami a legjobban áthallatszódik. de valószinűleg nem olyan intenzív mint egy felnőtt esetén a kis súly miatt
2023. aug. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé hallatszik sajnos, de ha nem este csinálja, nem hiszem hogy zavarja őket, kivéve, ha éjszakás, vagy nyugdíjas. :)
2023. aug. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon hallatszik, duhog kopog az egész mennyezete az alattad levőnek. Amúgy ha alattad csinálja ezt valaki is borzalmas.


Egyébként ha nem éjszaka csinálja szerintem nem lehet gond max akkor ha az alattad/feletted/melletted lakó otthonról dolgozik vagy olyan műszakos melója van, hogy nappal aludna vagy nyugdíjas/beteg állandóan otthon van.


Ha tégla házba (több lakásos) költözöl akkor is ugyanez a helyzet. Ha kertesházba költözöl max. akkor nem zavar senkit. Vagy földszinti lakásba.

2023. aug. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát este is csinálja lefekvés előtt, sőt van , hogy lefekvés után felébred és megindul. De akkor nem nézünk magasabb szinten, keresek földszintit. Majd agyon szigeteljük a szőnyeg alját (már ha sikerül találnunk)
2023. aug. 20. 22:23
 5/24 anonim ***** válasza:
47%

Igen nagyon zavaró amit maximum csak a balfékek tolerálnak, ha valami jogi ember lakik körülötted az kiperel, ha pedig valami drogban utazó cigánymaffiózó az első hetet sem élitek túl.


Egyébként nem értem hogy egy panelra alkalmatlan illetővel miért akarsz odaköltözni. Én is imádom a bernáthegyi kutyákat meg is van a jogi alapja hogy az 5. kerületi 34 négyzetméteres odumba vigyek egyet de egyszerűen nem oda való. A következményekkel pedig számolj ha mégis panelba költözöl a gyerekeddel.

2023. aug. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
61%

#5 azért ennyire nem tragikus ez a szitu. Miért ne mehetne panelba? Te valami álomban élsz? Szerinted az emberek nem szülnek panelba és nem ugyanezt csinálják a gyerekeik? Mindenki akinek már tud járni a gyereke elköltözik a panelból, nehogy zavarja a szomszédot? :D ne viccelj...ha te meg 80 kg-s kutyát akarsz tartani 34 négyzetméteren a te dolgod mindaddig amíg az állat megkap mindent ami az egészséges élethez kell neki.


Kérdező nehogy elhidd...semmi jogi baromság nincs és nem is lehet, mert a gyereked szaladgál. Nem kellemes, de max én levinném a játszótérre a gyereket amikor ezt elkezdi ha nem nagyon este van vagy valahogy megpróbálnám mással lekötni és elmagyarázni neki, hogy este már nem szabad, de délelőtt meg délután szaladgálhat.


Csendháborítás is csak este 10 után van hétköznap, de nem ilyenek miatt.


Földszinti lakásnál jól válogasd meg a környéket és legyen rács ajtón ablakon, mert az ilyen lakásokba a legtöbb a betörés.

2023. aug. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Ahol régen laktunk, a közvetlen falszomszédaink egy kisgyerekes család volt. Szinte egész nap azt lehetett hallani, hogy a gyerek fel-alá rohangál, dobog a lába. Ismerősöméknél a felettük lakók csinálták ezt. Sajnos simán lehet hallani. Ha lehet földszinti lakást ajánlok. Amúgy nem feltétlenül hideg. Mi is abban lakunk, nem szokott hideg lenni télen sem a padló, pedig nincs alatta szigetelés.
2023. aug. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
A falfúrás után a legrosszabb a trappolva rohangáló gyerek holtversenyben a kutyavonyítással. De aki ott él az megszokta nagyrészt. Ha nem éjjel csinálja akkor senki nem fog szólni. Ha igen akkor tényleg alsö szinten keressetek inkább mert egy rosszakarö szomszéd senkinek se jó.
2023. aug. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
39%

Nem mennék az auti gyerekemmel panelba. Pedig laktam panelban, megvannak az előnyei.

Főleg az alattatok levő mindent hall. Ha éjjel szalad, vagy kiborul, akkor senki más sem fog ott aludni.

2023. aug. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Az is hallatszik ha lehúzzátok a wc-t nem hogy ha szaladgál.
2023. aug. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!