Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A 1,5 éves kisfiam folyton...

A 1,5 éves kisfiam folyton lehúzza a lábáról a zokniját! Mit tudjak csinálni,hogy erről leszokjon?

Figyelt kérdés

Most a jó idő miatt még nem aggódom,de mi lesz majd,ha beköszönt a hűvösebb idő?Mindíg ezt csinálja,akárhányszor ráadom a zoknit,egy félperc múlva pucéran van mindkét lábfeje,valamiért nem tűri meg magán.A barátnőm, aki egyben a kolléganőm is,azt javasolta,hogy hűvösebb időben adjak rá harisnyát,kulömben sosem szokik le erről.Ezt elmondtam a férjemnek is,aki először nagyot nézett,de belátta azt,hogy a dolog logikus.

Szerintetek jó ötlet lenne neki ilyen szempontból a harisnyanadrág?



2023. aug. 31. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Persze, harisnya mehet
2023. aug. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Igen biztos, csak ha hozzászokik,lehet később ovis korában is azt tartja természetesnek,megkedveli.
2023. aug. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kérdező!

A barátnőddel,és a férjeddel értek egyet! Harisnyanadrág nélkül ez nem fog menni!22 évesen 1980- ban született meg a kislányom,1984- ben pedig a kisfiam!A lányom szerencsére nem csinálta azt,hogy a zoknit lehúzta a lábáról,de a fiam közel két évesen már igen.Mint anyuka,ezt nem hagyhattam csak úgy annyiban,de nem is kellet sokat töprengenem.Amikor ezt észrevettem, először azzal kezdtem, hogy egy pántos kertésznadrágot átalakítottam rövidnadrággá! Varrónőnek tanultam,és dolgoztam is sokáig egy varrodában,tehát volt benne gyakorlatom!Aztán előkerestem a kislányomnak a kinőtt (régifajta kötött harisnyákról van szó)harisnyanadrágjait,és az egyiket gonosz módon bevetettem ellene!

Hát bizony még két kézzel is húzogatta szegénykém,és sehogy se értette, miért nem akar lejönni.Aztán picit elkenődött,végül feladta,mert valamilyen játék elterelte róla a figyelmét!De nem hatott azonnal ez a módszer,mert mikor a gyerekkocsiban toltam az utcán,már arra is rájött,hogy a cipőt hogy kell levenni. Aztán a zoknival együtt mindkettő a földön landolt!Vissza kellett térni a harisnya-rövidnadrág kombinációra,és ovis koráig kénytelen voltam tavasszal,ősszel így vinni mindenhová,mert ahogy a kocsiba ültettem,azonnal a lábához nyúlt,csak már harisnya volt rajta.Otthon is így öltöztettem fel.Nyáron inkább nem adtam a lábára semmit.

Csak mikor valahányszor öltöztettem,már mikor meglátta a kezemben a harisnyát,tudta,hogy rá fogom adni.Nem mondom,volt majdnem minden alkalommal egy kis hiszti,de nálam nem volt apelláta,engem aztán nem érdekelt!Fontosabb volt a gyerekem egészsége.Akkor tört meg a jég számára, mikor 3,5 évesen oviba adtam. Ott látta meg ,hogy minden gyereken harisnya van,és mindjárt új fényben látott mindent,és hamarosan abbahagyta a huzigálást.Akkoriban az óvónők minden gyerekre harisnyát kértek a szülőktől,mert praktikus,és van is benne valami igazság.

Ma már nagymamaként két szép unokának örülhetek.

2023. aug. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs melege esetleg? Az én fiam másfél évesen odahozta már a zoknit, hogy adjam rá. Eléggé úgy tűnt, csak akkor veszi le, ha melege van.
2023. aug. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Külföldön élünk, itt pl. az oviban bent tilos a zokni. Mezítláb vannak a gyerekek, azzal az indokkal, hogy a zokniban könnyebben elcsúsznak. Egyik gyerekem se viseli el a zoknit a szobában, ahogy hazaérnek dobják is le. Ahogy a férjem is. Az egyetlen, aki télen zoknit hord a szobában az én vagyok, mert én fázós vagyok. Én elengedtem ezt. Semmi bajuk így se. Nem is betegesek.
2023. szept. 1. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem nincs olyan szerencsém, hogy az oviban a fiúktól harisnyát kérjenek rövidnadrággal. Így a kisfiam azt mondja, hogy a harisnya lány ruha és nem hiszi el, hogy ez nem így van. Persze csak a lábfejes harisnyáról mondja ezt, a lábfej nélkülit minden további nélkül felvette télen, csak ott pont a lényeg hiányzik. Nincs esetleg valamelyikőtöknek olyan képe, amit megmutathatnék neki?
2023. szept. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kosdoda
2023. szept. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!