Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig maradhat a gyermek...

Eva4 kérdése:

Meddig maradhat a gyermek nevelőszülőnél?

Figyelt kérdés
Nevelőszülő szeretnék lenni, és 2 gyermeket szeretnék nevelni!
2023. szept. 5. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amíg hazagondozható, vagy örökbeadható nem lesz. Pár hét, pár év... Ki tudja
2023. szept. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
18 éves koraig maximum 🙃
2023. szept. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Amíg a vér szerinti szülője magához nem veszi vagy örökbe nem adják. Ill. 18 éves korig, mert utána nem vagy köteles gondoskodni róla.


Azért jól gondold ezt meg.

Elmondom, én pl. miért nem lennék SOHA DE SOHA nev.szülő.


Odahoznak egy kisgyereket vagy akár egy csecsemőt. A vér szerinti szülei soha nem látogatják, de évekbe telik, mire örökbe adható lesz. Addig a gyerek teljesen hozzánk nő. Hiába mondjuk neki, hogy nem mi vagyunk a szülei, egyszer majd eljön érte az anyukája/apukája, mégiscsak mi leszünk számára a családja. Aztán egyszer csak örökbe adható lesz, kerítenek egy házaspárt, aki örökbe fogadná. Ők eljönnek egy-két-három alkalommal. Tegyük fel, meg is van bennük a jóindulat, hoznak neki ajándékot, próbálnak vele összebarátkozni. A gyerek meg nem érti, miért kell majd neki elmennie innen, hiszen ő ITTHON van. Hiába mondták neki a nev.szülei, hogy ők nem a szülei, gyakorlatilag úgy kötődik hozzájuk, mint apjához-anyjához. És amikor eljönnek érte autóval, hogy elvigyék, úgy menekül a nev.szüleihez, mint a borjú, amikor vágóhídra viszik. Aztán majd lefejtik az ujjait, amikkel kétségbeesetten kapaszkodik beléd, hallod a keserves sírását, próbál menekülni, de a két felnőtt erősebb nála, betuszkolják az autóba ..... és soha többé nem fogtok találkozni.


Na, én ebbe beleőrülnék!


Ill. megfordítva: ha nem lenne vér szerinti gyerekem, képtelen lennék ilyen helyzetben elhozni a gyereket. Elhoznám onnan, ahol rosszul érzi magát, ahol bántalmazzák, megalázzák, ridegen bánnak vele. Elhoznám intézetből, ahol belém csimpaszkodik, hogy "vigyél haza, legyél az anyukám", de ahol szeretetteljes környezetben él, onnan nem lenne szívem. Neki valójában ott lenne a helye.


Na, ez az én szubjektív véleményem, de szerintem érdemes elgondolkodnod rajta, mielőtt vállalkozol rá.

2023. szept. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3-as, egyetértek :/


És pont ezért nem értem, miért engedik, hogy évekig hánykolódjon egy gyerek a rendszerben, miért nem lesz automatikusan örökbe adható az, akinek a szülője max.(!) 3 hónapon belül nem teremt olyan körülményeket, ahova haza lehet vinni a gyereket.


Borzalmas, mit művelnek a gyerekekkel annak a jegyében, hogy az anyának "joga" van a gyerekéhez, hát a gyereknek nincs joga a normális háttérhez?


Mennyi ilyen elcseszett életű, elkallódó, a rendszerben hánykolódó gyerekből lehetne normális, boldog felnőtt, ha a putris anyjának nem lenne joga hozzá, tekintve, hogy még annyira se érdekelte az a gyerek, hogy élhető körülmények közé vállalja..

2023. szept. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

Én ismerek olyan nevelőszülőket, akik örökbefogadták a kislányt, amint az örökbefogadhatóvá vált. Pont azért, hogy semmiképp ne kerüljön el tőlük a gyerek.

De sokat elmond a rendszerről, hogy a gyerek két éves korában került hozzájuk, és 10 évesen tudták örökbe fogadni.

2023. szept. 6. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!