Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne kicsit elviselh...

Hogyan lehetne kicsit elviselhetőbbé tenni a testvérek közötti folyamatos veszekedést, vitát?

Figyelt kérdés
Délutántól néhány napig nálunk lesz két kiskamasz lány, 10 és 12 évesek. Valami brutálisan bánnak egymással. Állandó a veszekedés, verekedés. Hogyan lehetne őket erről lenevelni vagy legalább erre a néhány napra visszaszorítani? Én nagyon nem vagyok híve a testi fenyítesnek, de szívem szerint néha már megtépném én is mindkettőt, mert a szép szó, a jutalom, a szigor és a büntetés semmit nem ér náluk.
2023. szept. 9. 08:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell együtt lenniük? Én pl utáltam a húgommal lenni,mindig froclizott és verekedés lett belőle.

Legyenek 2 külön helyen.

2023. szept. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azért kell együtt lenniük, mert máshogy nem megoldható. Mi is egy 2 szobás házban élünk (férjem, 3 gyerekünk és én), nem nagyon van hely az elválasztásukra...
2023. szept. 9. 08:44
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem csak vigyáztok rájuk pár napig. Az alatt sok csodát nem lehet tenni, ha nem ti vagytok a szüleik.

Én szétszedném őket, egyik itt játszik, másik ott. Amelyik nem tartja ezt tiszteletben, attól megvonnék valamit. Nem a legoptimálisabb megoldás, de pàr nap alatt nem lehet igazán mit csinálni.

2023. szept. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
38%
2 szobás lakásba 3 gyerek? Az igen! Nem csodálom a lányokat!
2023. szept. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

4..Három gyerekük van,a verekedős lányok nem az O gyerekeik.

Mi négyen lakunk két szobás házban.

Van akinek csak arra jut,nem jut nagyobbra.

Vannak akik rosszabbul élnek...


Kerdező,foglald le őket azzal amit szeretnék csinálni,pl gyöngyfűzés,ilyesmi.

Vagy az egyiket ultesd az egyik szobába a másikat a másikba.

Éjjel már csaknem kezdenek el verekedni,ha egy helyen fognak aludni

2023. szept. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Kik neked ezek a gyerekek? Csak azért kérdem, mennyire "idegenek", mennyire lehet őket neked nevelni?
2023. szept. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
6-os vagyok. Mert én például az öcsém gyerekeit ugyanúgy "nevelem", ha itt vannak, mint a sajátomat.
2023. szept. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy csináltam, hogy leállítottam őket egymással szembe. Most mindketten adhattok egymásnak egy pofont, a másik nem védekezhet. Aki az alsőt adja, jól gondolja meg mekkorát ad, mert a másodikat ő kapja. Végül mindkét pofon egy alig érintés volt, és megszűnt a vita.
2023. szept. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A férjem exének a lányai. Tény, hogy nem ismerem őket túl jól, de az anyjukat igen és neki szeretnénk segiteni.

Náluk ez a szemtől szemben leültetem nem működik, mert egy pillanat alatt egymás torkának ugranának, nem "alig érintés" lenne a pofon.

Most a kicsi a kertben játszik, a nagy meg telefonozik, de éjszakára ez sem lesz járható út. Párszor így is megtalálják egymást, mert amikor az egyik wc-re megy, akkor kell a másiknak is és már kész is a veszekedés, majd már ütik is egymást...

2023. szept. 9. 18:00
 10/15 anonim ***** válasza:

Én megmondanam nekik, hogy náluk mi a házi szabály. Ha nem tudják betartani, akkor csak egyesével jöhetnek, együtt nem.


Viszont ebben a párodnak is melléd kell állni.

2023. szept. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!