Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a teendőm hivatalosan?

Mi a teendőm hivatalosan?

Figyelt kérdés
Váláskor a lányom (most 17) velem maradt, a fiam (13) az anyukájánál. A lányom sose volt könnyű eset. Sajnos most is sok a gond vele, idén nem volt még iskolában. Az anyukájához elment láthatásra, ahol ezt megengedik neki és így már ott akar lakni. Orvosi igazolást is intéztek neki. Egésznap azt csinál ott, amit akar (netezés 0-24). Mondtam neki, hogy kirúgják az iskolából. Az iskolát elvileg akarja csinálni. Évek óta velem van és eddig bírtunk vele a nehézségek ellenére is (az új feleségemmel) és eljárt iskolába, nyelvvizsgázott. A feleségem mindenre figyelt vele kapcsolatban (anyja helyett anyja volt). Most hogy megtapasztalta a szabadságot nem bírok vele (rossz apának nevez, kiabál velem a telefonban). A feleségem azt tanácsolta engedjem, ha menni akar, mert az exemnek már most sok (kérte ne menjen hozzá gyakran). A lányomnak is mondta az exem, hogy inkább legyen nálunk, de itt nincs minden megengedve. A fiamat is nekem adja. Nyáron elvileg ő is költözik hozzánk. Mi a teendőm hivatalosan, ha a lányom oda megy, a fiam ide? Mindkettőnknek a nálunk maradt gyerekre van hivatalosan 100% felügyeleti jog (nem tudom így nevezik-e hivatalosan). Nagy a távolság az exem és köztem, azért így lett. A fiam most fog továbbtanulni. Ilyen esetben mi a módja, hogy idén ide vegyék fel suliba? Elég, ha egyelőre tartózkodási helyett jelentünk be (ezt a tanévet nem akarom felborítani neki a mostani suliban)? Legboldogabb apa leszek a világon, ha minden gyerekem velem lesz, van a mostani feleségemmel is 2. Remélem a lányom is belátja, hogy jót akarok neki mindig és nekem tényleg kell ő és a testvére is. Köszönöm, ha válaszoltok!🙂
2023. szept. 20. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A jogi részéről kérdezz meg egy családjogban jártas ügyvédet és a gyámhivatalt, a felügyeleti jog az nem egyezik azzal, hogy hol van elhelyezve, ez utóbbi változásáról valószínűleg kell majd valami nyilatkozat/határozat. De a lány 17 éves, nem sok minden van már a kezedben, ő már dönthet úgy, hogy nem nálad lakik. Viszont remélheted, hogy észhez tér. Bármennyire is nehéz, próbálj meg higgadt maradni vele szemben, a suli befejezésének fontosságát hangsúlyozni stb. Ha jól értem az exed már zavarná vissza, nem sok időbe telik szerintem, hogy rájöjjön, nem látják ott szívesen és visszamegy hozzátok.
2023. szept. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%
Gondolom hianyzott az anyukaja, megiscsak no, a lanyod meg nemsokara felnott.
2023. szept. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A fiad esetében bíróságon kérni a gyermekelhelyezes megváltoztatását. Mivel anyuka is ezt akarja, sima menet.


A 17 evest egyenlőre engeded az anyjához, láthatóan napokon belül haza kuldi

2023. szept. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem érdekli az anyukája (ezt ő mondta). Nem is találkoznak. Az anyukája dolgozik estig. A lányom a szobájában netezik, ahogy a fiam is. Ez nálunk nincs és ezért ilyen velem most. Szépen beszélek vele. Amúgy ő választott engem váláskor és érdekes eddig nem volt semmi baja. Én mondtam neki, hogy anyához is menjen néha, hát ez lett belőle. Eddig alig ment, volt hogy 1 évig nem is látta. Az anyukája megunta, hogy hétvégén a kollégium miatt készülni kell (pár hétvégét ment oda), amikor ő pihenne helyette. Tuti nem tartana sokáig, ha el is menne oda lakni. A fiamat is azért adja nekem, mert vele se bír a sok gépezés miatt.
2023. szept. 20. 15:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!