Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen egy lány testvérpárral...

Milyen egy lány testvérpárral az élet? Jó a kapcsolatuk? Szülőként nem nehezebb?

Figyelt kérdés

Ha minden rendben megy 3,5 év korkülönbség lesz a két kislányunk között. Izgatottan várom.🥰 Néha viszont elgondolkodom, hogy a lányok nem jönnek ki rosszabbul egymással? Nem több a rivalizálás, mint egy fiú-lány testvérpárnál?

Nálatok mik a tapasztalatok? Mekkora korkülönbség van a két lány között?

Pici kori és kamasz vagy felnőtt kori tapasztalatok is érdekelnek.



2023. okt. 3. 00:40
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk nagyon rossz a kapcsolat,mert ég és föld vagyunk. Kicsiként állandóan verekedtünk. Én vagyok a nagyobb (2.5 évvel). Én csendes,visszahúzódó lélek vagyok, a húgom hangos,fiúzós,bulizós. Nem bírtuk egymást.

Én mindig segítettem őt,pénzzel. Semmi köszönet nem volt benne.


Arra figyelj majd,ha a kicsi bántja a nagyobbat, pl elrombolja a játékát,vagy a kicsi kezdi a verekedést,NE a nagyobbat büntetsd érte!

Örökre lerombolsz mindent a nagyban. Hidd el. Tapasztalat.


Nálunk a húgom sosem volt büntetve semmiért. Azért sem,amikor már lopkodta a ruháimat,ellopta a naplómat, stb. Neki mindent szabad volt,mert ő volt a kicsi.

Ez nagyon káros hozzáállás.


Légy igazságos. Sokat számít.


Bocs,hogy nem pozitív választ írtam. Tényleg. De hazudni nem szokásom. A neten sem. És a való élet ilyen sajnos.

Ha a kisebb belevalóbb,teljesen el tudja nyomni a nagyot, amellett,hogy a szülei felé folyamatosan azt kommunikálja,hogy ő a "kis szende hugica". Sok szülő bedől az "ártatlan " szemeknek.

2023. okt. 3. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nővérem is én köztem másfél év külömbség volt.Anya szerint kicsiként nagyon jól elvoltunk eljátszottunk, Iskolás gimisként nagyon szoros volt a kapcsolatunk majd mikor kikerültünk a nagybetűs életbe elkezdődött a rivalizálás.Mindketten 30 körüliek vagyunk immár. Én vagyok a fiatalabb.Nekem hamarabb lett stabil párkapcsolatom, jól fizető állásom, lakás és a hab a tortán neki a terhességem ő elötte. Nem tartom vele a kapcsolatot most jelenleg. Persze ez nincs minden testvérkapcsolatban így.Csak leirtam a véleményem.Uncsimék egész jól kijönnek.Nekik is van egy kisöccsük meg nekünk is több év korkülömbséggel.
2023. okt. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jó példa is legyen, az unokanővéreim (7 év korkülönbség) valósággal össze voltak nőve. Barátnőm 15 évvel volt fiatalabb, korábban a nővére segítette őt, idősebb korukban pedig fordítva.
2023. okt. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Nekem két húgom van,mindkettővel nagy a korkulombseg.

Én utaltam,hogy mindig utánoznak,jönni akarnak velem mindenhova.mindig veszekedtunk.

Ők ketten már jóban vannak,köztük csak 5 év van.jobban megértik egymást most is.velem.is elbeszélgetnek de sajnos nem érzem azt az igazi testvéri kötődést.

Amikor terhes lettem a fiammal a tesóm azt mondta,hogy inkább O lehetett volna terhes,nekem minek második gyerek,hiszen mindig is egyet akartam.(irigy,mert neki csak egy van,O kettőt akart,csak egészségügyi okokból nem lehet neki második egyenlőre)

2023. okt. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A két lányom között épp 3 és fél év korkülönbség van. A nagy 7, a kisebb 3 éves jelenleg. Van, amikor jól eljátszanak, de gyakoribb sajnos, hogy ölik egymást. Nálunk leginkább a nagy szekálja a kicsit. Pl. ha a kicsi elôhoz valami játékot, a nagy, aki addig a kanapén olvasgatott, hirtelen odarobog és kicsavarja a kezébôl. Mindig pont az kell neki, ami a kicsinél van. Ha a kicsi jön fogat mosni, a nagy is odarohan, és ellöki-túrja a csap elôl. Amúgy is gyakori, hogy lökdösi, rúgja, ha csak közel van. Vagy pl. az autóban vagy az asztalnál direkt hergeli, gúnydalokat énekel a ksebbrôl, aki meg erre visít persze. Leginkább kész ôrültekháza.
2023. okt. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Rokonoméknak a két lány között 15 hónap van, most 14 és 15 évesek, mindent együtt csinálnak, néha nyúzzák egymást, vagyis már annyira nem, mert mindkettőnek megvannak a maguk barátai, de összességében egymást jobban szeretik.

Kb ikrekként nőttek fel a kis korkülönbség miatt.


Szerintem ha nagyobb a korkülönbség, akkor lehet baj.


Meg a lányoktól mindenki elvárja, hogy jóban legyenek, ha egy fiú - lány pár között kevésbé szoros a kapcsolat, az senkit nem erdel.

2023. okt. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez marhára nem a nemtől függ, hanem a személyiségüktől.


Nekem pl a húgommal mindig is szar volt a kapcsolatunk. Már gyerekként is utáltam. Aztán ahogy felnőttünk, ez csak erösödött. Mostmár szerintem 6éve legalább, hogy nem beszéltem vele.


Férjemnek huga van. Ők sem beszélnek vagy 10éve.


Ellenben barátnőm a nővére nélkül wc-re sem kepes menni kb, úgy össze vannak nőve.

Unokatesómék fiú-lány páros. Ők is imádják egymást.

2023. okt. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Köztünk majdnem 3 év van. Gyerekként azért voltak néhány verekedés. Nővérem főként szóval bántott, én pedig tettlegességgel válaszoltam, ha meguntam. De azért nem rossz a kapcsolatunk, pl simán képesek voltunk végigcsinálni az egyetemet közös albiban és segítjük egymást most is.
2023. okt. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Rivalizálás? Miért lenne olyan? Én és a nővérem között 3 év van és soha nem rivalizáltunk. (Én is lány vagyok.) Én kis koromban példaképként tekintettem rá. Most már huszon évesek vagyunk és mindig ugyanúgy imádjuk és támogatjuk egymást.


Ha veszekedttünk, akkor az nagyon rövid ideig tartott és mindig jelentéktelen kis hülyeségek miatt volt.


Egyébként én úgy vettem észre, 2 lány tesó között sokkal erősebb, intímebb kötelék tud kialakulni, mint fiú-fiú vagy lány-fiú testvérpár között.

jan. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!