Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8-9 éves kislánynak milyen...

8-9 éves kislánynak milyen könyvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Elnézést kérek azoktól, akik duplán olvassák a kérdésemet, először ugyanis az Ünnepek kategóriában tettem föl, de rájöttem, hogy inkább itt a helye, hisz azokat a szülőket szeretném megkérdezni, akiknek hasonló korú kislányuk van.

Tehát:

Nem ismerem a kislányt, most fogunk találkozni először, úgyhogy azt sem tudom, mit szeret, illetve milyen könyvei vannak.


Ezért szeretném, ha valami viszonylag új megjelenést ajánlanátok, nem valami klasszikust, hogy az talán kevesebb eséllyel van meg neki.


2023. okt. 4. 08:43
1 2
 1/15 harebell ***** válasza:
100%
Milyen kontextusban fogsz találkozni a kislánnyal? A szüleit sem ismered (ha ismernéd, nyilván tőlük tudnál kérdezni)? Miért pont könyvet szeretnél, ha ennyire semmit nem tudsz róla?
2023. okt. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Az, hogy könyvet szeretnék, nyilván az én értékrendemet tükrözi.

A kislány örökbefogadás útján került a (nem túl közeli) családunkba.

A szüleivel sem vagyunk napi kapcsolatban, nem fogom felhívni őket.

Látogatóba megyünk, de nem is hozzájuk, de velük is találkozni fogunk.

2023. okt. 4. 09:52
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Először meg kéne tudni szeret-e olvasni.

Mert ha nem,akkor bizony nem fog örülni neki,hiába az igyekezeted.Hiaba a te értékrended,azt nézd mit szeret a kislány.

2023. okt. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 harebell ***** válasza:
55%

Az egyik tippem, ha az sem biztos, hogy egyáltalán szeret-e olvasni, hogy nézz szét ismeretterjesztő jellegű könyvek között. Rövidebb, érdekes szövegek + szép képek, az ilyeneket általában azok is szívesen forgatják, akik amúgy nem olvasnak.


(Nép)mesegyűjtemény, vannak modernebbek és jók, pl Zalka Csenge könyveit nagyon ajánlom, esetleg Boldizsár Ildikó.


Korosztálynak megfelelő kortárs, vagy legalábbis nem klasszikus regények, amiket ajánlok:

Jacqueline Wilsontól bármi

Nyulász Péter: Helka

Szigeti Kovács Viktor: Először volt az erdő

Böszörményi Gyula, Kertész Erzsi, Fiala Borcsa könyvei

2023. okt. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Libriben az eladó segít
2023. okt. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Végülis erre gondoltam:

[link]

Szívesen várom a véleményeteket.

2023. okt. 4. 12:02
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Figyelj, ha meg szeretnél valakit ajándékozni, pláne, ha ennyire távoli ismerős, akkor az ne a te "értékrendedről" szóljon. Ki tudja, milyen körülmények közül került a családba, egyáltalán nem biztos, hogy szeret olvasni, vagy hogy egyáltalán képes arra odafigyelni, ha felolvasnak neki.

Ha már odamész hozzájuk látogatóba, nem lehetsz annyira idegen, egy Messenger üzenetet nyugodtan rádobhatsz a szüleire, hogy minek örülne a kislány.

2023. okt. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Na ezt véletlenül sem.

Ezzel a szülőknek is feladatot adsz, a gyerek nem fog belőle semmit élvezni, ha nem lesz akivel megossza.

Nekem ugyan felkeltette az érdeklődésemet, de 1, én olvasó felnőtt vagyok, 2, a 8 éves lányomnak így se adnám ajándékba, mert más könyvet sokkal jobban élvezne. Ő pl: az állattörténeteket szereti. Cica, kutya.

2023. okt. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a Geronimo Stilton könyveket nagyrészt szereti ez a korosztály (vagy a "lányosabb" verziója a Tea Stilton könyvek.)

Én annak idején nem voltam nagy olvasó, kötelezőkön kívül nagyjából semmit sem olvastam, de amikor egy Geronimo Stilton a kezembe került nem tudtam letenni. Az tetszett, hogy nem folyamatosan egyforma betűvel van a szöveg, hanem mindenféle formában, színnel, mindenhogy, érzékeltetve a szöveg jelentését. Magyarul már maga a könyv formátuma sem volt unalmas.


Nagyon sok van belőlük, úgyhogy kicsi az esély hogy pont olyat vegyél, ami már meg van neki.

2023. okt. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
32%

Ertekrended , oda ne rohanjak. Itt a gyereknek veszed az ajandekot, senkit nem erdekel az ertekrended. Mi van ha pl. ruhell olvasni ? En utaltam olvasni mindig is, eletemben egy konyvet nem olvastam el, a kotelezoket sem, kiveve a szakmai, egyetemi konyveimet. Hozza sem nyultam volna 8 evesen ha konyvet kapok.


A 8 evesem egyebkent most kezdte a Harry Pottert (eredeti nyelven ).

2023. okt. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!