Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyetértünk abban hogy a...

Egyetértünk abban hogy a szülő jobbnak akarja látni a gyerekét mint amilyen?

Figyelt kérdés
Ha az ember szülei mondják hogy szép, normális, okos stb akkor nyilván nem tükrözi a valóságot, pláne ha a külvilág nagy része az ellenkezőjét mondja és ő is tudja hogy nem így van :DD. Esetleg azt remélik hogy megvalósítják azt amit ők a gyerekük korában, vagy amit ők nem tudtak.
2023. okt. 4. 12:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a szülők általában tényleg jobbnak látják a gyereküket, és sokan ragaszkodnak is hozzá, hogy megerősítést kapjanak efelől.


Jó, de ez már csak így van, mióta világ a világ... én is úgy látom, hogy az én gyerekem a legokosabb, legügyesebb. Természetesen.

2023. okt. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ha szép lennék a környezetem úgy bánt volna velem mindig is, ha okos lennék valami neves egyetemen végeztem volna, ezért sem számít annak a véleménye aki elfogult.
2023. okt. 4. 12:55
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó, mondjuk én azért mindig hozzáteszem a saját gyerekemnek, hogy számomra te vagy a legügyesebb, legszebb, stb. Tehát nyilván fogja tudni, ha nagyobb lesz, mi a dörgés.
2023. okt. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha belegondolunk, ez így van rendjén. Végülis legalább a saját anyám szeressen már úgy, ahogy vagyok.
2023. okt. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Valahogy már 8 évesen sem hittem el semmilyen dicséretet tőlük.
2023. okt. 4. 13:01
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Most gondolj bele: az jobb lett volna, ha még a saját szüleid is csak kritizálnak? Azt is meg kell érteni, hogy nekik tényleg a saját gyerekük a legjobb, ennyi. Majd ha neked is lesz, megérted.
2023. okt. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, mint szülő mondom, valóban létezik az a fogalom, hogy szülői elfogultság.

De ez nem azt jelenti, hogy az ember kritikátlan a gyerekével szemben. Pl. ha a gyerekem csúnya, akkor annak örülök, hogy jólelkű és a külsejét nem dicsérem. Szóval az abban a formában nem igaz, hogy "Ha az ember szülei mondják hogy szép, normális, okos stb akkor nyilván nem tükrözi a valóságot". Mivel a szülő van legtöbbet a gyerekével és mindenki másnál jobban ismeri (feltéve, hogy jó szülő), a véleménye igenis tükrözi a valóságot, legföljebb kicsit szépítve.


Én azt tapasztalom, általában azok az emberek látják irreálisan a gyereküket, akiknek önértékelési problémáik vannak. Aki saját magával nem elégedett, az próbálja görcsös igyekezettel bemagyarázni magának, hogy a gyereke ilyen okos, olyan ügyes, amolyan szépséges.

Amelyik szülő lelkileg rendben van, az azért viszonylag reálisan látja, miben jó, miben nem jó a gyereke. Az elfogadás (ami annyira fontos a gyerek számára) pont azt jelenti, hogy hibáit, gyengeségeit nem tagadom, mégis szeretem őt, elfogadom azokkal együtt.

2023. okt. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A szépítésen van a hangsúly. Ha például botrányosan viselkedik egy illető kisgyereke, akkor nem azt fogja mondani, hogy ilyen-olyan rossz, hanem huncut dackorszakos. 🤣🤣🤣
2023. okt. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én elég gyökér tini voltam, rossz visszagondolni. Időnként most is gyökér vagyok de megtanultam a normalitás mentén viselkedni, hellyel közel. Amúgy ez az elfogultság a barátságokra igaz és még a párkapcsolatokra is. Nyilván az ember társa nem ismeri el hogy egy aljas dög vagy ilyesmi, persze vele lehet nem az de mással igen. Még Gáspár Lacit is végtelen jó embernek tartja a nője, közben a közéletnek megvan róla a véleménye. Persze lehet a magánéletében jó ember stb.
2023. okt. 4. 13:12
 10/14 anonim ***** válasza:
Már kicsit eltértél az eredeti témától, de ebben is van igazság. Ha már "celebekről" beszélünk, itt van Kulcsár Edina és GwM. Hát, na... enyhén szólva durva elfogultságnak kell lennie ebben a kapcsolatban is, mert hát... Na.
2023. okt. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!