Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz az,hogy az első gyerekkel...

Igaz az,hogy az első gyerekkel mindenki megszenvedi a vajudást, a második és a többedik gyerek könnyebben és gyorsabban születik meg,mert nem vajudnak velük annyit?

Figyelt kérdés
Kisfiúval valo várandosság alatt,hányás,émelygés ez babona,hiedelem?

2023. okt. 4. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz. A vajúdást mindenki megszenvedi, tök mindegy hányadik gyerek. Van akinél az első jön lassan és a következő gyorsabban, de ez fordítva is előfordul. Nincs ilyen szabály.

A terhességi tünetekből pedig nem lehet a nemre következtetni. A kislánnyal való terhesség esetén is ugyanannyian vannak rosszul és hánynak. A tüneteket, a hcg hormon okozza és nem az x/y kromoszóma.

2023. okt. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Első terhességnél széthánytam az életemet is, lány lett.

Másodiknál 2x hánytam össz-vissz, meg alig volt hányingerem, szintén lány lesz.

A vajúdás különbségéről első és második terhességnél meg ha minden igaz, egy hét múlva fogok tudni nyilatkozni.

2023. okt. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bár a 2. szülésem 1 órával rövidebb volt, de sokkal borzalmasabb volt!
2023. okt. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyerekemmel nyolc órát vajudtam azt hittem szetszakadok minden egyes fajasnal(tudom,vannak ettől durvábbak is.)azt hittem sosem lesz vége,(talán ez az egyik oka,hogy hosszú évekig nem akartam második gyereket.)a második gyerekemmel másfél órát vajudtam és szülés után úgy gondoltam ezt még egyszer simán bevállalnám,annyira pozitív élmény volt az egész.
2023. okt. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
Nagy általánosságban lehet, hogy igaz, de ettől még előfordulhat, hogy az első lesz a kíméletes baba és a többediknél nagyon megszenvedi az anya. Édesanyámnál ez volt: 1., 2. könnyű, harmadik elviselhető, 4. szörnyű. Nálam az első 24 óra volt és a végén a világomat nem tudtam, a második hipp-hopp kint volt és nem is fájt annyira. Nekem 1 fiú, 1 lány, egyiknél sem volt hányingerem, a sógornőmnek 2 lány és végighányta mindkét terhességet. Aztán lehet, hogy ha sok terhességet néznek, akkor kijön valami különbség.
2023. okt. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
96%
Én így voltam, de nem törvényszerű. Vkinek az első könnyű, a többedik nehezebb.
2023. okt. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!