Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit jelent pontosan a megkéset...

Mit jelent pontosan a megkésett beszédfejlődés?

Figyelt kérdés
2 évesen voltunk a védőnőnél, azt kérdezte hogy mond-e 10 szót. Annyit persze. Sőt meg se tudom számolni mennyit. Minden állatot utánoz, meg rengeteg dolognak a hangját. Vannak "kitalált" szavai. És van nagyon sok szó aminek csak egy szótagját mondja. És van néhány szó amit teljesen érthetően mond. Apa, kék, minimum (ez a szó nagyon tetszik neki😄) De vele egyidős gyerekek szülei fejlesztésekre hordják a hasonlóan beszélő gyereküket. Nekünk semmit nem mondott a védőnő vagy a gyerekorvos hogy bármi gond lenne.
2023. okt. 6. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Oktober vegen lesz ket eves. 4 mindig használt szava van. Par szo töredeket mond. Es ennyi. Mindent megért es ha kerek tole valamit megcsinálja. Szerintem mi el vagyunk maradva, ezer kertem neki a fejlesztést, jovo heten kezdjuk. Eddig is vittem volna de nyaron nem volt fejlesztés a vedono meg mondta hogy várjunk ki meg.
2023. okt. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
De ezzel miért kellene fejlesztés? Státuszon is ennyit kell tudni kb,nem?
2023. okt. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A 2 éves státuszon van olyan kérdés, hogy mond e két szavas mondatokat. Az enyém is kB úgy beszél, mint a tied, a védőnő annyit mondott, nézzük meg fél év múlva. A bölcsiben egy anyuka mondta, hogy az ő fia elmúlt 2,5, és mivel még nem mond két szavas mondatokat, őt elküldték felmérésre.
2023. okt. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen kb 5-6 szót mondott a lányom, és abban hangutánzók is voltak. Semmi más téren nem volt gond vele, abszolút neurotipikus baba és gyerek volt, így azt mondta a védőnő, várjak még fél évet, és ha akkorra sem indul be, akkor vigyem el egy felmérésre. Én nem akartam várni, úgyhogy 2 éves korától beszédindításra hordtam egy logopédus hölgyhöz. Hamar berobbant a beszéde, most hogy a fejlesztés miatt, vagy anélkül is így lett volna, azt már sosem fogom megtudni... mindenesetre 3 éves, és senki nem hiszi el, hogy 2 évesen még alig beszélt, mert most álló nap magyaráz.

Viszont a 2 éves státuszon az én válaszom a "mond-e 10-15 szót" és a "használ-e 2-3 szavas mondatokat" kérdésekre egyértelműen NEM volt. A tied használ 10 szót, többet is, tehát hozza amit hoznia kell.

2023. okt. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!