Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Autizmus vagy megkésett...

Lernen kérdése:

Autizmus vagy megkésett beszédfejlődés?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves. Védőnő elküldött minket korai fejlesztésre mert csak pár szót mond. El is vittem és első alkalom után mondták hogy nem tudják eldönteni hogy autizmus vagy megkésett beszédfejlődés mert kisfiam nem kommunikált velük nem kérte el tőlük a játékot, nem nézett a szemükbe. Hiába mondtam hogy velünk tart szemkontaktust és mindenre rámutat amit szeretne elkérni tőlünk, de eleve sírt a fejlesztésen mert egyedüli gyerek nincs nagyon társaságban nehezen fogadja a felnőttek közeledését és egyből nem fog velük játszani. Gyerekeket imádja, játszótéren játszóházban bekapcsolódik a játékokba, alig várja hogy gyerekekkel játsszon. Képeskönyvbe mutatóújjával rámutat a zöldségekre gyümölcsökre állatokra. Egyszerűbb kirakót kirak, mindennel játszik változatosan. Puszit ad nekünk ölelést nagyon nevetős vidám gyermek. Mozgásával nincs gond, nem lábújhegyezik. Annyi hogy a kezével ha nem akar aludni elkezd számolgatni hogy fent tartsa magát, nézegeti a kezét, de nem rendszeresen. Idegen felnőtteket ha meglát szégyenlős becsukja a szemét keze mögé bújik, aztán feloldódik és már semmi gond utána. Szeptembertől megy bölcsibe, bízom benne hogy beindul a beszéd és nem lesz nagyobb gond. Mit gondoltok? Mi a véleményetek?

#autizmus #Megkesett beszedfejlodes
2023. jún. 18. 11:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

2 evesen volt 5 szava a fiamnak, 2 ev 8 honaposan 140. Az is keves volt nekij, eloirtak het 3 fejlesztest, de munkaidoben mas telepulesre, 3 ora lett volna az ut, d.e en ezt nem vallaltam be tavolsagi busszal. Mondtam sorry, dolgozunk, a gyereknek ugy gondolom eleg a kozosseg. Folyamatosan szepen beszel mar. 3,5 eves mondatokban beszel, nem ugy meg a tobbi. Kb fel eves csuszasban van, de majd behozza, evvesztes,7,5 evesen megy majd suliba, mert 6,5 evesen tuti nem engedem.

Szerintrm elkapkodtad, hova kene beszelni 2 evesen. Meg egy mezei gyogyped.hogy feltetelezhet egyaltalan autizmust 50 perc alatt. Vicc.

2023. jún. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

Tuti rá fogják nyomni, azt fogják mondani azért, mert "közösségben látszanak csak a tünetek, ott nem tud maszkolni, nem tudja kezelni a túl sok ingert úgy, mint egy átlagos gyerek".


Minden erőddel küzdj ellene és ebből a csoportból vedd ki, rakd másikba. Nálunk így volt, még nem volt diagnózis, addig kevert. spec. fejlődési zavart raktak rá, SNIs lett.


Tele van a világ fejlesztősdivel, ha ilyen enyhén érintett gyerek(vagy nem is érintett), nem profitál a diagnózisból.

2023. jún. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Fordítva dolgoztok...

Előbb kivizsgáltatni kellene, aztán annak megfelelő fejlesztést kapna a gyerek.

Nektek is jobb lenne, hiszen akkor ingyenes lenne a fejlesztés.

Az autizmusnak egyébként nagyon változatos tünetei vannak és eltérő mértékben jelentkeznek.

Az én kisfiam 2,5 éves autista.

Van olyan kis csoporttársa a fejlesztésen, aki 2 évesen már 200 db-os puzzlet is ki tudott rakni és beszélt. Szóval ezt valóban nehéz megállapítani, főleg ilyen kicsi korban. Több körös kivizsgálás, szakemberek hada szükséges hozzá.

Én ezzel indítanék és csak utána járatnám fejlesztésre. Lehet nincs semmi baja a gyerkőcnek, de az is lehet, hogy igen és most nem a megfelelő kezekben van.

2023. jún. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A lányom az óvodában nem volt hajlandó kommunikálni, érzelmeket kimutatni, részt venni a társas feladatokban, együtt tornázni vagy mondókázni a csoporttal. Egyetlen gyerekkel került kapcsolatba, már küldtek volna kivizsgálásra. Először elutasítottam, aztán adtam magunknak türelmi időt és figyeltem. Vittem többféle közösségbe, változatos emberek közé. Viszonylag gyorsan feloldódott, bekapcsolódott a dolgokba és akkor véletlenül egy gyógypedagógus akadt az utunkba. Vele első alkalommal olyan volt, mintha kicserélték volna a gyereket. Vidáman csevegett, tornázott, énekelt, mesélt, a nyakába ugrott búcsúzáskor. Elkezdtük hozzá toena foglalkozásra járatni és kiderült, hogy milyen jól megvan abban a közösségben. Aztán másik óvónő volt a csoportjával és újra nyitott, beszédes, aktív volt. A végén kiderült, hogy az a két felnőtt volt a kivétel, akikkel nem sikerült kapcsolatot teremtenie, mindenki mással simán. Már iskolás, semmi baja vagy lemaradása nincs, szociálisan sem, egyszerűen rosszul jártunk az óvónőkkel. Örülök, hogy nem hagytam magam.
2023. jún. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen kell tudni minimum 20 szót és ebben benne van a hangutánzó (vauvau), vagy az, amit ő talál ki. Lehet, hogy a 20 meg is van neki. Nem tudom miért ilyen buzgó a védőnő, de nézd a jó oldalát, legalább felmérték. Én nem gondolnám autistanak a leírt alapján. De még megkésett beszedfejlodesűnek sem. Az én lányom beszéde tényleg elmaradt a kortarsaktol, leírom, hogy volt. Olyan 1 és 2 és fél éves között volt 5 szava, ami semmit nem bővült. 2 év 3 hónaposan már vittük fejlesztésre és 3 évesen kezdett mondatban beszélni. Neki a mai napig is van gondja a beszéddel, 6 éves. Unokatesoja 2 és 2 és fél éves kora között megtanult beszélni és semmi gondja nincsen.
2023. jún. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hangutanzo szavakat hasznal peldaul a kutyanak vauvauu. Sajat kis nyelven is sok szot mond peldaul cuminak mimi.. Egyebkent eszembe sem jutott volna magamtol korai fejlesztobe vinni, vedono kuldott minket.. Nem kapott meg fejlesztest csak felmertek egy alkalommal es ott mondtak hogy benne van a pakliban az autizmus annak alapjan amit leirtam.. mivel nyari szabadsagon vannak nem is voltunk azota.. gyermekpszichologusnal mar voltam elbeszelgetesen es azt mondta nincs szukseg elvinnem az elmondottak alapjan meg semmi szukseg ilyesmire.. de azert aggodom emiatt amit mondtak.. koszonom mindenkinek a valaszokat sokat segitettek vele!
2023. jún. 18. 18:34
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
A második válaszolóra senki nem hallgasson. Dilettáns, ostoba majom.
2023. jún. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszoló hibátlanul ment át gyp.asszisztens képzésen(max ponttal), részt vett szülői és szakemberes továbbképzésen és szakmában dolgozik, illetve 9 év tapasztalat van mögötte saját gyerek okán), nomeg több különböző nevelési intézményben, magán és állami fejlesztőkben dolgozott/volt a gyereke, illetve kiterjedt szociális hálója van:)


De persze, a gyerek halál fejlett lesz, ha a talpa alá rakod az érdes gumi félgömböt és megmondod neki, hogy érdes, keresse meg melyik érdes, melyik sima. Ezt az anyja is tudja/csinálja, ahogy az összes többi dolgot, amit bölcsis fejlesztők csináltatnak a kicsikkel, és nem heti 2x fél órában, hanem napi több órát.

2023. jún. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Legyetek szívesek ne egymást kritizáljuk nem ezért írtam ki a kérdést nem erre vagyok kíváncsi. Azzal nem leszek előrébb hogy a másiknak a válaszát elemezgeted inkább azzal segíts hogy a mi esetünkben mi a véleményed. Vagy esetleg van-e ebben tapasztalatod.

A segítő válaszokat pedig nagyon köszönöm!

2023. jún. 19. 12:30
 10/15 anonim ***** válasza:
8-as. Tsmt rol mi a velemenyed? Tenyleg ettol a porges forgastol fog beszelni a gyerek? Kicsit szkeptikus vagyok...
2023. jún. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!