Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért menő a nőknek, hogy...

Miért menő a nőknek, hogy terhesen annyit dolgoznak, mint egy férfi?

Figyelt kérdés
Most volt egy konkrét kérdés, ahol egy válaszoló teljes büszkeséggel mondta el, hogy az utolsó napon még füvetnyírt, nem kis területen, meg 5 perces fájásokkal bevezetett szülni. Mind kettőt életveszélyesnek gondolom, mégis ebben mi menő van? Lepényleválás miatt kb nem is szabadna semmi erőltetőt csinálni az utolsó hetekben, miért kell egymás 'farkát' méregetni hogy ki mit tudott még megcsinálni a szülés előtt 1 nappal? És nem csak ő van, hanem rengetegen ezt csinálják, mindenki még ezt meg azt megcsinált, elment az Ikeaba és még felcipelte a 10.-re az 50 kilós szekrényt meg stb... Konkrétan veszélyeztetik a gyereküket, és büszkék is rá. Miért torzult ez el ennyire? A szülés utáni dolgokat fel se hozom, mert az már kész vicc...
2023. okt. 6. 21:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%

Ez jellem kérdése. Nem kell velük foglalkozni. Ha ignorálod őket,az nekik a legdühítőbb!


Te csak vigyázz a saját terhességedre,babádra,ha van.


Ők meg úgy teszik tönkre magukat és a még meg nem született babájukat,ahogy akarják.


Régen engem is dühített,ha egy terhes,vagy egy friss kismama nem vigyáz magára,vagy a babájára.


De rájöttem, hogy nem kell mindenkit megmenteni. Akinek ennyi esze van,az úgyis ki fog halni előbb-utóbb.


Az ilyen nők az életük más területén elhanyagoltak,sérültek. Ezért ezt domborítják ki. Csak sajnos nem csak magukat veszélyeztetik.


De ismétlem: nem kell mindenkit megmenteni. Aki hülye....

2023. okt. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Tanult mártírszerep. Semmi egyéb.
2023. okt. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
15%

Csak úgy...amúgy nem mindegy?nem a te gyerekeddel varandosak,mit zavar az ha valaki terhesen pl füvet nyír?

Istenem,miért nem tud mindenki a saját dolgaival foglalkozni?

2023. okt. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ezek a végletek inkább, legalábbis erre jobban felkapjuk a fejünket. Az egyik aki az IKEA bútort cipeli fel a hátán, a másik meg megemelt egy másfél literes ásványvizet és jön kérdezni hogy elvetél-e most emiatt a megerőltető tevékenység miatt.


Az igazság valahol a kettő között van. A terhesség nem betegség, és ha nincs probléma, akkor igenis kell mozogni, tenni venni normális kereteken belül. De hülye sem vagyok, a húszkilós nagybevásárlást a férjem cipelte fel, és bizony a terhesség végén már a séta is nehezemre esett...

2023. okt. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%

Vannak olyan dolgok, amik már valóban nem ajanlottak, de sok olyan van, amit muszáj megcsinálni, mert senki nem fogja helyettem.

Én 38 hetes vagyok, de muszáj ellátnom és szaladgálnom a nagyobbik után, az apja majd szülés után lesz itthon egy hosszabb szabin, úgy tervezzük, addig meg én kínlódok még.

Ugyanazokat a dolgokat megcsinálom most is, semmi extrémet.

Nem mártírkodásból, hanem mert egyszerűen muszáj, viszont nem haknizok vele, sem itt sem máshol.

2023. okt. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
92%

Szokták mondani, a terhesség nem betegség, de némely dolgot én is túlzásnak tartok.

Ha valaki könnyű munkát végez, netán irodában van, jól érzi magát, és végigdolgozza a terhességet, tök jó neki.

De hogy egy valamire való férfi szemenköpné magát, ha a terhes felesége füvet nyírna helyette, az tuti.

2023. okt. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%
Az ilyen "2 műszakban dolgozok, miközben a doktori disszertációmat írom, házat építek és közben egyedül betakarítok egy 3 hektáros veteményest 39 hetesen" típusú anyákat én se értem, de én járok el pl a nagyobb gyerekkel minden nap sétálni, és abban nem látom mi a baj. Ha nagy baj lenne cipelném is, de nyilván amúgy jön a lábán, max segítek neki felmászni játszótéren, ha kéri, de azt se érzem igazán nehéznek, hogy tolok egyet a fenekén, ha nehéz neki kapaszkodni. Szóval nem kemény fizikai munka, csak jövök-megyek, ahogy eddig. Ha elfáradok, alszok vele, ha nincs erőm semmihez, rendelek kaját, és olvasgatok neki, vagy a földön játszunk valamit, de ha jobb nap van, akkor simán elmegyünk pl bevásárolni, behajítok mindent a csomagtartóba, aztán annyi. Ha iszonyú nehéz, akkor meg majd férjem behozza, de azért a hétköznapi tevékenységek optimális esetben nem okoznak sem vetélést, sem egyéb gondokat.
2023. okt. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
54%

Egy teljesen egészséges, normális, komplikációktól mentes terhességnél ugyan úgy csinálhatsz mindent mint előtte, amihez a szervezeted hozzá van szokva, mert nem betegség hanem állapot. Mondom ezt 3 veszélyeztetett terhességet végig vitt anyaként.


A szervezet pedig tudja hol a határ.

Az evolúció nem hiába adott nagyobb fájdalomtűrő képességet.

2023. okt. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
84%
8, nekem totál normális terhességem volt, mégsem tudtam pl a fiammal leülni a szőnyegre legózni egy idő után. Nem, nem fog mindent ugyanúgy tudni csinálni egy terhes nő, és ezzel nincs is semmi baj. Nem kell ezt erőltetni, hogy terhesnek lenni ugyanolyan, mint nemterhesnek. Ez simán hazugság, és 3 gyerekkel ezt neked pontosan tudnod is kell.
2023. okt. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
56%

9#


Látom nem megy az értő olvasás...


'A szervezet pedig tudja hol a határ'


A szervezeted jelez, ha valami nem megy. Nem kell lenézni, se megszólni , aki bírja és csinálja az utolsó pillanatig, azt se akinek nem megy.

2023. okt. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!