Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek felesleges 2...

Szerintetek felesleges 2 keresztnév?

Figyelt kérdés
Ki hogy gondolkodik erről?

2023. okt. 18. 00:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen.
2023. okt. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Én örültem volna egy második névnek.
2023. okt. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
2-egyébként már ha japánosdit játszol, tudhatnád hogy rossz irányban írod a neveket. Japánban ugyanúgy vannak a nevek sorrendje mint nálunk...vezetéknév aztan keresztnév. Tanaka gondolom a vezetéknév, Haruka az első yukihiro a második? inkább így kéne: Tanak Haruka Yukihiro...már ha ennyire trollkodsz illene tudatosabban trollkodni.
2023. okt. 18. 01:52
 4/26 A kérdező kommentje:
2.Mellesleg a haruka női név míg a yukihiro férfi...
2023. okt. 18. 01:54
 5/26 anonim ***** válasza:
95%
Japánban pont nem lehet két keresztnevet adni.
2023. okt. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%
Igen, felesleges.
2023. okt. 18. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem felesleges. Néha hallottam érvként, hogy később választhat, hogy nevezzék, de őszintén, ha van egy Kiss Péter Gábor pl, akit egész életében mindenki Péternek hívott, én meglepődnék, ha mondjuk 20 év után a családja és a barátai teljesen simán elkezdenék Gábornak hívni, és őneki azzal kapcsolatban meglenne azaz igazi "ez az én nevem" érzése. Sok embert ismerek 2 névvel, de a legtöbben csak nyűgként tartják számon, mert hivatalos iratokhoz kell.
2023. okt. 18. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem is felesleges. Főleg, amikor mindkét keresztnevet használják. Van egy ismerős kislány a környezetemben, őt Ramóna Sárának kell szólítani, ez kb a beceneve, de hallotta máshol is, hogy Balázs Kende, gyere ide, stb... Hülyeség.
2023. okt. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nem.

A fiamnak kettő van. Az apja keresztneve a második és egy különleges az első. Igzából ez azért jó mert a nagyapja meghalt (nem akartam egy halott nevét adni neki teljesen ugyan úgy, az apjának és a nagyapjának egy neve volt). A párom mesékte hogy amikor levél érkezett soha nem tudták eldönteni kié. Így nem ugyan az a neve de legalább mégis egy szinten viszi tovább.

2023. okt. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
70%

#9 én utálom a nevemet. Csak egy van. Örülnék, ha lenne választásom. De ha ezt itt leírom, mindig azt kapom, hogy "egy elég, ha nem tetszik neki, majd megváltoztatja”.

De a logikád alapján, akkor azt a légbôlkapott új nevet még inkább nem fogja elfogadni senki, merthogy nem azt szokták meg. Úgyhogy akkor a megváltoztatás se opció, mindenki csak viselje el, amit hozzácsaptak születésekor.

Pedig sokkal könnyebb elfogadtatni az új nevet, ha eddig is ott libegett a teljes neve végén. Ráadásul mire az ember 18 lesz, hogy végre nevet változtasson, már túl van több iskolán, érettségin. Csomó magyarázkodás, hercehurca átiratni mindent új névre, mint X Y-ból, aki eddig X-et használta, átállni az Y-ra.

Nekem pl. anyám azt vágta a fejemhez, hogy változtassam meg ha nem tetszik, de aztán haza se jöjjek többet. Mit kezdjek ezzel 18 évesen, mikor még akkor mennék egyetemre, tanulnék tovább? Én végül nem változtattam nevet, erre szól a diplomám, minden adatom. De most is rühellem nagyon, senki se szólít már azon a néven a szüleimen kívül. És persze haza nem járok, csak szökôévente egyszer.

2023. okt. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!