Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha lejár a GYED-em és már...

Ha lejár a GYED-em és már terhes vagyok a második babámmal, hogyan alakul a TGYÁs és az újabb GYED?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2011 július 8-án lesz 2 éves. Nagyon szeretnénk neki kistestvért és most mikor már tervezzük, érdeklődök hogyan lenne a legjobb. Sajnos a mai világban az anyagiakon is gondolkodni kell.

Ha esetleg úgy sikerülne, hogy 2011 októbere körül születne a 2. baba, (már lejárna a GYED-em), csinálhatok olyat hogy július 8-tól kiveszem a felgyülemlett szabadságom (kb.42nap), utána szülésig igényelhetek GYES-t? Ezután pedig TGYÁS és utána GYED?

Vagy van valakinek jobb ötlete, hogyan lehet anyagilag a legjobban kijönni.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!


2010. okt. 18. 22:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Anyagilag tökéletes, amit írtál. Még több lenne a pénzetek, ha a szabi után táppénzre mennél, és a férjed igényelné a gyest.

Ebben az esetben a szabadságod, és a betegszabadság (keresőképtelenség első 15 munkanapja) alatt kapott jövedelmed lenne a tgyás és gyed alap.

2010. okt. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van, az anyagiakat is szem előtt kell tartani! A kisfiam 2008 május 17-én született. Jeleztem a munkáltatómnál, hogy ha betölti a 2. évét szeretnék vissza menni dolgozni. (igazából esem ágában sem volt visszamenni, csak végszükség esetén, ha nem jött volna össze a kistesó.) Április 1-jén be kellett mennem "hivatalosan" is közölni, hogy felveszem a munkát. Erre április közepén végre teherbe estem...

Május 17-ig Gyeden voltam május 18-án már szabadságon. Augusztus 2-án kezdtem dolgozni (ekkor már tudták, hogy kismama vagyok), de hogy mindenki ki tudja venni a szabadságát, 1 hónapot dolgoztam, utána táppénzre mentem. Anyukám van papíron Gyesen a kisfiammal, mert neki éppen nem volt munkahelye, így nem kell Tb-t fizetni maga után, a Gyedet meg minden hónapban ide adja nekem. Így jártam a legjobban, itthon maradhattam a "nagy" fiammal, anyagilag sem jártam rosszul.

2010. okt. 19. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én úgy voltam, hogy mire lejárt volna a gyesem, újból babát vártam. Kivettem a szabikat, elmentem táppénzre, és amikor megszületett, jött a tgyás, majd a gyed. Picivel kevesebb lett az összege, de nem sokkal.
2010. okt. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!