Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ezzel a vezetéknév...

Szerintetek ezzel a vezetéknévvel szépen hangzik a Zselyke?

Figyelt kérdés

Nagyon gyakori a férjem vezetékneve ezért aránylag különlegesebb nevekben gondolkozunk, de nem túl csicsásban azért. A Zselyke név nekem egyáltalán nem tetszett, sőt leírva láttam csak sokáig és azt gondoltam, hogy Zselikének kell ejteni, de a férjem annyit emlegette, hogy egészen megtetszett.

Szerinted is szépen hangzik, hogy Szabó Zselyke?


2023. okt. 28. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Ez a név semmilyen vezetéknévvel nem hangzik szépen.
2023. okt. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Aránylag jól hangzik, csak az a baj, hogy túlságosan is elterjedt lett ez a név, így valószínűleg nem ő lenne az egyetlen Szabó Zselyke, hanem inkább a sokadik.
2023. okt. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Ha különlegesebb névben gondolkoztok, felejtsétek el a Zselykét. Pár éve nagyon gyakori


Szabó Zóra esetleg?

2023. okt. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha mostanában (és a korosztályában) ritkább nevet szeretnétek, akkor én a Zita, Ágnes és hasonlók felé mennék inkább.
2023. okt. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Szabó Zselyke egy nagyszerű szinkronszínésznő. Ettől függetlenül nem lesz szép a neve. A Zselyke szerintem borzasztó és semmilyen vezeteknévtől nem lesz jobb.
2023. okt. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 harebell ***** válasza:
80%

Attól eltekintve, hogy nekem sem tetszik a Zselyke név, hangzásra abszolút illik a Szabó vezetéknévhez, jól cseng együtt.


Egy ideje tényleg egyre gyakoribb, de top 25-ben nem volt, úgyhogy azért tucatnévnek nem mondanám. De nem is annyira különleges név a korosztályában.

2023. okt. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz együtt a vezetéknévvel, bár nem is hangzik különösebben jól sem, olyan elmegy. De ha ritkább nevet akartok választani, akkor ne a Zselykét, mostanában felkapott még mindig. Olyat nem adnék a helyetekben, ami szerepel az elmúlt évek top 100-ában. A Zselyke 2022-ben a 31. leggyakrabban adott lánynév volt.
2023. okt. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem nagyon csúnya név, és egyáltalán nem különleges.
2023. okt. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
Nekem tetszik a név és szerintem jól hangzik a Szabóval.
2023. okt. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jó a vezetéknévvel, de biztosan nem lesz ritka párosítás. A statisztika szerint 2010 óta szárnyal felfele a név, és azóta a 27-30. leggyakrabban adott volt minden évben. Tavaly picit visszaesett, 33. volt a listán. Hogyha abból indulunk ki hogy a Szabó a 4. leggyakoribb vezetéknév, így valószínű van egy pár belőle és mind 2010 utáni születésű.

Én a helyetekben manapság ritkábbat választanék (a százas lista második feléből, és ott azt is meg tudjátok nézni hogy az elmúlt években mennyire volt gyakori), esetleg második névnek adnám a Zselykét is, ha mindkettőtöknek tetszik.

2023. okt. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!