Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nora vagy Violet? Melyik név...

Nora vagy Violet? Melyik név szebb szerintetek?

Figyelt kérdés

2023. okt. 29. 16:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Nóra vagy Viola???A Nóra szebb szerintem.A Nora és Vájolett ultragáz.
2023. okt. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
100%
Nóra
2023. okt. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

1es, gondolom külföldön élnek.


Violet szerintem szebb.

2023. okt. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Nóra sokkal elegánsabb, komolyabb, felnőttnek-gyereknek egyaránt jól áll.
2023. okt. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nóra
2023. okt. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
33%

Mindkettő nagyon tetszik. Vezetéknév esetleg, hogy könnyebben válasszunk? A Violet különlegesebb, a Nora viszont mindig az egyik kedvencem volt. Ha mindkét nevet adjátok, akkor a Nora Violet sorrend nekem jobban bejön hangzásra.


Ne hallgass az 1-esre, a Nóra és a Nora között egy hanghosszúságnyi különbség van, ha ettől ultragáznak érez egy nevet, akkor ő maga az ultragáz (viszont Magyarországon pont most utasították vissza ezt a nevet, elvileg azért, mert nem felel meg a kiejtésnek, mintha nem lehetne kiejteni rövid o-val, de mindegggggy, a nagyon okosok szerint nem jó). Ha pedig az 1-es mindenképp kiemeli, hogy Vájolettnek ejtik, akkor tudatnám vele, hogy a Viola kiejtése meg Vájolá külföldön, szóval ő is egy ultragáz nevet tudott csak ajánlani, mert lényegében nem különbözik, csak még a vége is idegenül hangzik. Szóval nagyon meg akarja mondani a tutit, csak nem sikerül neki. Kár érte, majd elnevezheti a saját gyerekét bárminek.

2023. okt. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os! Köszi szépen a hosszú és kedves válaszod! :)

Igen,egyébként azt kifelejtettem a kérdésemből hogy 4 hónapja költöztünk kölföldre a férjemmel és most gyereket várunk szóval azért írtam külföldi neveket (ezt csak annak írom akinek ez nem lenne világos mert ha Magyarországon élnénk nyílván nem adnék külföldi nevet a gyerekemnek) ;)

2023. okt. 29. 19:16
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

De akkor miért magyaroktól kérdezed meg? Vannak nevek, amik az adott országban teljesen jók, de Magyarországon "gáz". Ilyen pl. a Riccardo, Jennifer, Mustafa, stb.


Vagy vannak ismerőseim, pl. Tobias (Tóbiás), Dakota, Kolby, ezeket a neveket is "leszavaznák" Magyarországon, itt meg semmi baj velük.

2023. okt. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nekem a Violet jobban tetszik külföldi gyereknek.
2023. okt. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha magyar vagy es az apa is magyar akkor nem adhatsz neki kulfoldi nevet hiaba szulsz kint.

Nem adjak ki az anyakonyvet csak itthon elfogadott nevvel.


Ha kulfoldi az apa akkor lehet ha az o orszagaban is elfogadott az a nev.

2023. okt. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!