Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamak, anyukak! Mondtatok-e...

Kismamak, anyukak! Mondtatok-e mar olyat a pocaklakonak, esetleg a mar megszuletett babatoknak, hogy nem szeretitek oket, utaljatok, gyulolitek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 19. 15:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

nem, soha....


ez megint egy veszekedős kérdés lesz, törölni fogják....

2010. okt. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Soha! Pedig a legkisebb babánkat nem terveztük, mégsem csúszna ilyen ki a számon. Arról, hogy nekünk felnőtteknek rossz napunk van, esetleg nem úgy alakul az életünk, ahogy eltervezzük, soha nem a gyerekük tehet... egy 4 gyerekes anyuka
2010. okt. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Soha eszembe se jutna, hisz mit véthet egy kis csöppség? Ha valaki azért "haragudna" Rá, mert nem várt baba, akkor arról nem szegény pici tehet, hanem a felelőtlen szülő!!! Elvégre nem Ő kérte, hogy megszülethessen!

Amúgy miért kérdezed?

2010. okt. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Beteg vagy? Depis? Vagy csak hülyesègeket kèrdezgetsz....
2010. okt. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem akarom, hogy veszekedesbe torkolljon a kerdesem.

Bajban vagyok, ugy erzem depresszioba estem, es segitsegre lenne szuksegem...

(nem a csaladi kapcsolatok temabol ismert "hiv pozitiv" lany vagyok).

A kerdesem komoly es komoly valaszokat varok. Nem akarom, hogy jojjenek az olyan valaszok, hogy "akkor miert tartottad meg", meg "neked se lennek a gyermeked" stb...

Csupan kivagyok lelkileg...

2010. okt. 19. 15:48
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha az segít, hogy meghallgat vki vagy esetleg tudok segíteni, írj nyugodtan privátban!
2010. okt. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem tervezett Baba, de attol fuggetlenul nagyon(!) orultem neki, mikor megtudtam. Tudtam, hogy nehez lesz, mert halasztanom kell a tanulmanyaimat, illetve a paromat is elveszitem, es a szuleimre leszek szorulva, de ettol fuggetlenul azt mondtam egy kisbabanal nincs szebb dolog a vilagon. Mikor tudod, hogy benned van, beloled van, csodas erzes. Alig varom a karjaimban tartsam...

De egyszeruen a kornyezetem tonkre akar tenni. A parom mai napig kotekedik, szivat, miatta lettem ennyire osszetort lelkileg. Szuleimnek nem kommentalhatok, mert nekem elveszett a szolas szabadsagom(a konyhaban nem tudok ulni, mert egesz nap cigarettafust van, s nem merek nekik kommentalni, hogy legalabb az ajto maradjon nyitva...) Kertem anyumtol 100 ft-ot, hogy vegyek nehany szem homeopatis nyugtatot, mert megint egesz ejjel virrasztottam(szerintem a stressz sokkal rosszabbat tesz a Babanak, mint az a napi egy szem homeos bogyo - amit amugy placebokent hasznalok) - volt penzem, csak potolni szerettem volna meg 100 ft-al... erre nem adott...

Falun lakok, ugy erzem ez a falu maga a borton a lakas pedig a cella. Be vagyok zarva ide... "Barataim" a hatam mogott kibeszelnek, hogy "jol bekaptam a legyet", parom annyit nem kerdez meg, hogy vagyunk... S most egy kicsit besokalltam, s irtam neki egy sms-t a kerdesben kiirt kijelentessel...

S egyszeruen, szornyunek erzem magam! Nem gyozok bocsanatot kerni a Babatol, bogok mint egy boci, s ugy erzem osszecsapnak felettem a viharfelhok... Mindenki ellenem fordul, senkitol nem kapok egy arva kedves szot... S kezdek osszeesni teljesen lelkileg... mennek pszichologushoz, mert erzem, hogy komoly baj van, de nagyon draga egy konzultacio...

Elnezest kerek, amiert epp ide, nektek sirom ki magam, de itt legalabb van nehany ember aki meghallgat...

2010. okt. 19. 16:08
 8/16 anonim ***** válasza:
Jaj, te szegény! Ha gondolod, írj privit, vegyük fel a kapcsolatot, mert ha tettleg esetleg nem is, de néhány jó szóval biztosan tudnék segíteni...
2010. okt. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hány éves vagy és hány hetes terhes? Tényleg nagyon egyedül maradtál, de senki nincs a közeledben akivel bizalmasan beszélgethetnél? Védőnő? Nála voltál már? Ők azért sok mindenben tudnak segíteni, főleg ha normális!
2010. okt. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

32 hetes kismama vagyok, es 20 eves... Persze, tudom, nagyon fiatal, de ugy erzem keszen allok ra.... (egyetemre is olyanra mentem, ahol gyermekekkel kell foglalkozni...)

Igazabol minden vagyam az volt, hogy anya legyek(persze nem 20 eves koromra terveztem, de ha mar igy alakult...)

Erdelyben elek, s itt nincs vedono :( Akivel meg szoktam beszelgetni az a haziorvosom... de annyira neki sem beszelhetek a gondjaimrol...

Barataim, baratnoim mondhatni egyedul hagytak... "kellett gyerek, hat kezdj magaddal amit akarsz" elven vannak...

Kisgyerekes anyukak nem nagyon vannak a kozelben akikkel tudnek beszelgetni babakrol, vagy akar a "terhessegrol"(nem szeretem azt a szot, hogy "terhes"... Regen meg "aldott allapot"-nak neveztek, mara pedig "teherre" valt... szomoru dolognak tartom, no, de mindegy is...)

Szoval egyedul erzem magam mint a kisujjam... Az internet es a cicaim a legjobb barataim... Hianyzik az emberek tarsasaga, s emiatt is ez a szornyu allapot... meg itthon is eleg kulonos a helyzet...

2010. okt. 19. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!