Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki a felelős azért, ha egy...

Ki a felelős azért, ha egy diák az iskolai zaklatások következtében, ellopja az apja fegyverét, és másnap agyonlövi a bántalmazó osztálytársait?

Figyelt kérdés
2023. nov. 1. 17:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
46%
a zaklató kisköcsögök, meg is érdemlik
2023. nov. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
64%
A zaklató diákok a felelősek véleményem szerint, és a tanárok, akik ezt hagyták.
2023. nov. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
100%
Az a baj, ha ámokfutó lesz, nem csak a zaklatókra lő, hanem mindenkire.
2023. nov. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
21%

Kérdező, te miért az origón szocializálódsz?

Azt hittem, a mai fiatalok értelmesebbek annál, semhogy a lakájmédia legyen a kiindulási pontjuk.

Márpedig nagyon fiatal lehetsz, ui. egy 30 éves már tudná a választ a kérdésre, nem tenné itt fel (gyilkosságért a fiú a bűnös, ha elmúlt 14 éves, de meghúzkodják az apját is, amiért hozzáfért a fegyveréhez a fia, a többiek csak erkölcsileg felelősek).

2023. nov. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
89%

Nem lehet egyetlen felelőst megjelölni egy ilyen helyeztben. Kb.100 embert kéne bíróság elé állítani egy ilyen ügyben.

Nyilván felelős a gyilkos, ezt nem lehet elvitatni. De felelős az apuka is, aki nem megfelelően tárolta a fegyvert. Felelősek a gyilkos szülei, amiért nem vették észre időben, mekkora a baj a gyerekkel.

Felelősek a zaklató társak. Meg a zaklató társak szülei is, mert bizony nem jól nevelték a gyereküket. Felelősek a pedagógusok, akik nem figyeltek oda a diákokra.

A gyakorlatban a gyilkos fogja elvinni a balhét, őt fogják nagyon hosszú időre bezárni.

2023. nov. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
A zaklatás jelentve lett akár az iskola felé, akár a rendőrség felé? Miért nem történt nem lett felelősségre vonva a zaklató? Ez egyrészt nem mindegy. Ha jelentve lett az ügy, de nem történt semmi, az az iskola felelőssége, és jó eséllyel megakadályozhatta volna az önbíráskodást. Nyilván a gyerek, aki gyilkolt a legnagyobb bűnös, akinek meg kellett volna tanítani, hogy hogyan kell kezelni az ilyen problémákat és konfliktusokat, plusz a szülők is felelősek, akik olyan helyen tartották a fegyvert, ahol a gyerek hozzá tudott férni. Gyakorlatilag a zaklató, az iskola, a gyilkos, és a szülők is mind felelősek, különböző mértékben
2023. nov. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

#17


Engem is zaklattak az iskolában, szóltam is a tanárnak, még engem csesztek le.

Én viszont nem kattantam be, így nem bántottam a zaklatókat, hanem inkább önként távoztam az iskolából.

2023. nov. 1. 19:46
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
#18 nyilván nem validálja a zaklatás a gyilkosságot. De ez nem jelenti azt, hogy a zaklatást nem kellene komolyan venni, és a zaklatókat is büntetni.
2023. nov. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
79%

Engem is zaklattak.

Egyszer egy fiú kezdett szavakkal bántani.

Total elegem lett,elé álltam(O ült a padban.)reflexből kapott egy nagy pofont,majd belevertem a fejét a padba

Többet nem zaklatott senki az osztályban...

Gyilkossá sosem válnék zaklatás miatt,de ma is ugyanúgy simán belevernem a kis köcsög fejét a padba.

2023. nov. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

A 11. válaszig jutottam, ott azért egész más volt a szituáció, mint a sima zaklatásnál. (Egész sokat olvastam az esetről.) Ott szimplán a gyerek csak bement és ész nélkül nekiállt lövöldözni. Olyan embereket is megölt, akiket nem is ismert, az osztálytársai közül is lelőtt olyanokat, akik a barátai voltak. Szó sem volt arról, hogy bullyzták volna az áldozatok.

Amikor a rendőrök elfogták azt szajkózta, hogy pszichopata.


Ebben az esetben a szülőket sem értem, hogy hogy kerülhetett egy gyerek kezébe fegyver, miért kellett megtanítani egy tizenéves gyereket lőni...

2023. nov. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!