Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örökbeadnád/ellátó intézetbe...

Örökbeadnád/ellátó intézetbe adnád a gyerekedet, ha kiderülne, hogy down szindrómás lesz? Ha elvetetni már nem lehet

Figyelt kérdés
Én szerintem igen, mert már van 2 gyerekem

2023. nov. 6. 11:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

Ok

Én meg nem

2023. nov. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Down szindrómát korán szűrik, és nem kötelező megtartani.

De van két gyereked, tudhatnád.

2023. nov. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Én úgy tudom, hogy amikor szűrik, akkor még el lehet vetetni.
2023. nov. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

2# Nekem van kollégám, akik nem csináltak magzati szűrést, az összes UH magánba volt, alaposak is voltak,még is mikor megszületett, akkor derült ki, hogy Down szindrómája van. Ilyen is van elég sokszor.

Kérdező, nekünk a lányunk nagyon nehezen jött össze huszonévesen, évek voltak. Mi akkor sokat hezitáltunk, de nem csináltunk szűrést direktbe, úgy voltunk mindenképpen szeretnénk,a végén már persze ideges voltam. Szerencsére nem lett gond, szerencsénk volt. Pedig sok Down szindrómás kicsit gondoztam, nem egyszerű. Most a másodiknál viszont csinálunk genetikai vizsgálatokat, mert óvatosak vagyunk, itt van egy egészséges lányunk, rá is gondolni kell. Most úgy érzem sokkal óvatosabb vagyok. Most nem tartanám meg akármilyen nehéz is lenne. Remélem rendbe lesz minden, mert a szívem is megszakadna.

2023. nov. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem első gyerek, akkor szinte biztosan örökbe adnám. Az idősebb testvér(ek)re is gondolni kell.

Ha első, akkor nem biztos.

2023. nov. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Első gyerekként elgondolkodnék, de valószínűleg nem tartanám meg, ha olyan súlyos lenne. Egy kis figyelemzavarral még lehet normális családi életünk, de súlyosan alulfunkcionáló Down szindrómával nem terhelném a családot. Így, hogy vannak egészséges gyerekeim, semmiképp nem tartanám meg a beteg gyereket, mert valamelyik mindenképp hiányt szenvedne, másrészt én sem temetném magam életem végéig egy beteg ember gondozásába, hogy aztán a testvéreire toljam ugyanezt a feladatot.
2023. nov. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Intézetbe adnám, igen, ha első, ha többedik gyerek.


HA már nem vetethetném el. Dolgoztam Down-osokkal, úgy 5%-uk cuki, a többi meg egy 15 éves testébe zárt kétéves. Semmi baj, kivéve, ha az a 15 éves egy 190 centis kamasz. Na, az probléma.

2023. nov. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem tartanám meg. Akárhogy is fájna, de nem. Barátnőmnek van downos kisfia. 17 éves de olyan mintha 2 éves lenne.. Sokszor agresszív, terhesen majdnem nekem jött mert hogy nem adom neki oda a babát a hasamból rögtön de máris. Előtte cuki volt, simogatta a hasam, mikor kérte hogy adjam oda és mondtuk hogy nem lehet még, majd ha m egszuletik majdnem megolt..na ezért nem vállalnám.
2023. nov. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Be adnám otthonba.
2023. nov. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartanám meg.

Nem érzem magam elég erős idegzetűnek hozzá.

2023. nov. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!