Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Helyes-e az alábbi "intelem"?

Helyes-e az alábbi "intelem"?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm óvodás korú gyermeke (fiú) bekakilt, emiatt nagyon elszégyellte magát... Az apja nyugtatgatta hogy semmi baj, felnőttekkel is megesik ez, stb... de a gyerek csak nem nyugodott meg, sőt sírt is. Az apja pár mondat után azzal zárta le a gyerek vigasztalását, hogy "...és ne sírj, mert az árt az egészségednek." Helyes ez?

nov. 20. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán csak baromság
nov. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Nem, nem helyes, sőt rettentő káros.
nov. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az anyósomnak ez a mániája, hogy a sírás egészségtelen... Ő azzal indokolja, h nem veszel rendesen levegőt (de nem hisztiről beszélek, egy egyszerű meghatódásos bekönnyezésen is elkezd sápítozni), meg felmegy a vérnyomásod... Ezt az unokának le is vezette kb 6 éves korában, mikor elesett a strandon és vérzett a lába, hogy ne sírjon, mert agykárosodása lesz. Én ezen annyira röhögtem, hogy a gyerek is rákezdett nevetni.
nov. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A nyugtatás még oké, odáig rendben van a történet, nem szabad megszidni ilyesmiért egy gyereket, akárhány éves. Én hagytam volna, hogy kisírja magát, megölelgettem vagy megsimogattam volna és ennyi. Szerintem pont, hogy egészséges dolog a feszültséget a sírással oldani. Ha berögzül a gyerekben, hogy a sírás rossz, ne csodálkozzon senki, ha felnőtt korában nem tudja megfelelően kifejezni az érzéseit meg frusztrált lesz.
nov. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Juj, így nőttem fel. 34 vagyok. 31 éves koromig EGYSZER nem sírtam. Helyette pusztítottam magam, mert a feszkót ki kell adni.


31-34 - annyit sírok, mint a frnac. Rengeteget, mindenért, egy zenén, egy kismacskán, bármin, de 34 évnyi lemaradásom van.

nov. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!