Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen ergonomikus hordozót...

Bogica0616 kérdése:

Milyen ergonomikus hordozót lehet használni 3-4 hetes kortól illetve 4 kg- tól?

Figyelt kérdés
nov. 28. 11:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Karikás kendő, szövött hosszú kendő.
nov. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A fentieken kívül rugalmas kendőt is lehet.
nov. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
13%
2#: lehetni lehet, se minél nehezebb a baba, annál könnyebben nyúlik a rugalmas kendő használat közben. Ezért nem említettem a rugalmas kendőt.
nov. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
4 kilós gyereket még bőven lehet rugalmasba tenni. A szövött kendő többet bír, ez tény, de jóval drágább is.
nov. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Drágább ez tény. De egy 4 kg-s babának már “felesleges” rugalmast venni azért, hogy 3-4 hét múlva vegyen egy szövöttet, mert nem bírja a kendő a babát.
nov. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
9 kilóig bőven jó a rugalmas. Az nem 3-4 hét.
nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal nehezebb jól megkötni egy szövöttet, mint egy rugalmasat.

Nekem az első időkben mindenképp a rugalmas sokkal praktikusabb volt. A karikásba meg még a nagyobbat sem tudtam normálisan beletenni, olyan féloldalas volt az egész. Hál istennek volt egy kölcsönkapott Elf kézi szövött kendőm - a rugalmas és a csatos közötti időt azzal húztam ki.

Csatosból meg vagy Maraya vagy Manduca.

nov. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csattosat mikortól lehet használni, mert egy csomora rá van írva, hogy 0 hónapos kortól?
nov. 28. 18:56
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Azok, amikre ez rá van írva, az mind kenguru. Csatos hordozót minimum akkortól, amikor tud magától, támasztás nélkül ülni a baba.
nov. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Close caboo! Rugalmas kendo, csak elore “meg van kotve” nagyon-nagyon egyszeru felvenni, ajanlom. 8 kiloig hasznalhato, elol vagy csipon hordozashoz, bar en szemely szerint mar 7 kilo utan nem birtam el elol a kisfiam, nem esett jol, valtottunk masra. En hasznaltam vettem jo aron, toredeke volt az ujnak es akitol vettem, ki se bontottak, nem hasznaltak. Szoval ki lehet igy is fogni 😊


Csatos hordozobol leteznek mar baby verziok, amik szinte ujszulott kortol jok, azokban max napi 30 percet ajanlott hordozni ezekben.

Hidd el, ekkora babanak jobb meg a kendos verzio, kesobb valthatsz csatosra.


De mindenkeppen keress fel egy hordozos klubbot, muszaj, hogy eszkozoket probalj, teljesen eltero, hogy kinek melyik fajta csatos valik be.

Ami biztos, hogy kengurut ne vegyel es kifele se hordozz :)


Az nem igaz, hogy csatoshoz kell az ulni tudas. Akkor a kisfiamat most 8 honaposan se hordozhatnam, mert magatol meg nem ult ki (klubban valasztottuk ki a megfelelo eszkozt, szobal szakembet is aldasat adta).

Ami fontos, az a stabil fejtartas (haton hordozasnal, elol nem feltetel) es a megfelelo meret.

nov. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!