Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nőknél az elkötésnek mi a...

Nőknél az elkötésnek mi a pontos folyamata?

Figyelt kérdés

Inkább tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Azt olvastam, hogy 40 éves kor után lehet csak kérni?? Illetve, hogy a kérelem után fél év várakozási idő van.

Mitől függ, hogy vágják vagy égetik? Úgy tudom kicsi az esélye, de lehet, hogy összeforr?

Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, csak szeretnék tájékozódni.

Én még csak 30 éves vagyok, márciusban születik a 2.babank. semmiképp sem szeretnénk több gyereket, a 2 nekünk minden szempontból ideális és tökéletes. Tisztában vagyok vele, hogy számtalan fogamzásgatlo módszer létezik, de én inkább a vegleges módszert választanám.

Ez úgy néz ki,hogy bemegy az ember a rendelőbe, elmondja mit szeretne, és megbeszélik hogyan tovább ?

Akinek volt, jelentett valami jelentős változást az életében?

Illetve, valóban csak akkor végezhető el a műtét, ha az ember elmúlt 40 éves?



nov. 28. 13:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
40 év ÉS 3 gyerek után kötnek el itthon. Mindkét feltétel kell. Szlovákiában viszont már most megcsinálják. Sokan járnak át emiatt.
nov. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

#1

Nem, csak: vagy. Ismerősöm kb. 32 évesen el lett kötve, 3. gyerek után, Magyarországon.

nov. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Nem 1# rosszul tudod.


Vagy 40 évesnek kell lenned, vagy pedig 3 gyereknek kell lennie, vagy 3 császár.

Csak 1 kritériumnak kell meglenni.



Engem simán elkötött volna az orvos 2020-ban 34 évesen a 3.császárom közben papír minden nélkül 🙄 de vissza utasítottam.


Ha műtéttel van rögtön egybe kötve nem kell fizetni, ha külön beavatkozás akkor fizetős ide haza is, és igen fél éves várakozás van, hátha meggondolod magad.

nov. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A jogszabály szerint családtervezési céllal VAGY 40 éves életkor VAGY három vérszerinti, élő gyermek szükséges ahhoz, hogy kérelmezni lehessen.

A kérelmezéstől számítva FÉL ÉV múlva meg kell erősíteni a szándékot, majd ahhoz képest FÉL ÉV múlva (azaz összesen a procedúra kezdetétől egy évre) végezhető el a beavatkozás.

Ez alól kivétel, ha a megerősítés után (tehát az első félév letelte UTÁN) olyan beavatkozás történik, aminek a kapcsán elvégezhető (pl. császármetszés).


Tehát Magyarországon te nem végeztetheted el, ha csak 34 éves vagy és 2 gyermeked van.

Ha a párod betöltötte a 40-et, akkor ő elvégeztetheti. A férfiak sterilizálása egyébként is jóval egyszerűbb, kevésbé fájdalmas és kevesebb komplikációval járó, ambuláns beavatkozás.

nov. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, a 3 császármetszést is olvastam, csak azzal nem is foglalkoztam, mert nálam max már csak 1 lehet.

Férjem is csak 30 éves, úgyhogy mindkettőnknek 10 év.

Akkor marad majd egyéb fogamzásgátló módszer.

nov. 28. 15:42
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes... 38 éves ismerősömet 4 tervezett gyerek után elküldték, hogy majd 40 évesen menjen vissza. Felrakatta a spirált, és terhes lett az ötödikkel, akit nem terveztek.
nov. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Szlovákiában kb.250 ezer Ft-ért megcsinálják. Nincs se életkorhoz kötve, se gyerek számhoz. Sokan mennek ki emiatt.
nov. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

#6

Ismerősödet félretájékoztatták.

nov. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szlovákiát ajánlom én is. A határ mellett is van egy klinika, beszélnek magyarul.
nov. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem is.

Sajnos nálunk a mi országunkban nem lehet igazán felszabadúltan, jóízűen szexelni.

Mindíg van valami gikszer.

A fogamzásgátló tönkreteheti a nő egészségét, a gumi az bajlódással jár, nem igazán jó a férfinek, a spirál nem 100%.

Állandóan félelembe kell lenni, hogy nehogy becsússzon egy terhesség.

Így nem lehet igazán felszabadultan szexelni.

A kisördög állandóan ott figyel a sarokban, és vigyorog.

Hogy legyen így igazi orgazmus ??? De tényleg. Hogyan ????

Nekem most nincs senkim, de ezt a Szlovákiai tippet mindenképpen megjegyzem én is.

Ha lesz párom, akkor minden pénzt megér, hogy felszabadultan, gátlások és korlátok nélkül tudjunk szexelni.

Gyerek nem kell, az már van, középkorú vagyok.


Csak eggyet nem értek.

Ha annyira gyerek párti ez az ország, és annyira fontos a gyerek, akkor a gumit is bekébe tiltani, meg a spirált is, meg a tablettákat is, meg mindent.

Nem így lenne logikus ?

Ebben a hú de fene nagy gyerek pártiságban. 🤷‍♂️

nov. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!