Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lett ekkora divat...

Miért lett ekkora divat beceneveket adni a gyerekeknek rendes névként?

Figyelt kérdés

Tucatjával születnek mostanában a Hédik, Szofik, Bellák stb.


Unokahúgom Zsófi. Most 12 éves, de már megkapta hogy milyen bunkó, mert ha bemutatkozik, a rendes nevét, ne a becenevét mondja, ő meg magyarázhatja, hogy így anyakönyvezték. Ezek a szülők nem gondolnak bele, hogy a gyerekből egyszer felnőtt lesz, amikor már ciki az ilyen név?


dec. 3. 13:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%

Megválaszoltad, nem, nem gondol bele. Akkor éppen tetszik neki, a gyerek meg így járt.

Csak gondolj bele, hány Khaleesi lett hirtelen az utolsó évad előtt. a többség már biztos bánja

dec. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
28%

Van saját gyereked?

Ha van akkor biztos rendes neve van.

Ha meg nincs,akkor te tuti olyan okos leszel,hogy normális nevet adsz neki.

Jesszus,miért kell mindenbe belekötni?

dec. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sokan cuki nevet akarnak adni, de én sem igazán értem, miért. Azt gondolják, hogy az a gyerek soha nem fog felnőni? Akkor már inkább ciki lesz, nem cuki.
dec. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
97%
Nem ma lett divat, ezer éve ott a Kata, a Kitti, vagy a Fanni név.
dec. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyelöre ezeket néhányan (még) furcsának tartják, 10 év múlva senkit nem fog érdekelni,addigta természetes lesz mindegyik.

Ezelött 40 évvel, amikor a lányom kicsi volt, rengeteg olyan név jött divatba, amiröl akkor mindenki azt mondta, becenév vagy kicsinek való csak, mi lesz, ha felnöttként kell ilyen nevet használnia, ma meg ezeket miden ki teljesen normális, megszokott névnek tartja.

dec. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
80%
1990-ben lettem Fanni. A városban a második. El nem tudom mondani, hányszor szóltak be a felnőttek, hogy "tessék a rendes neveden bemutatkozni, a Fanni csak becenév".
dec. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%

Az egyik rokonom mindenáron olyan neveket akart engedélyeztetni, amik becenevek, Marci, Peti, Bazsi. Ezeken nem engedték neki és nagyon fel volt háborodva. Végül Noel lett a fia.


De ismerek egy lányt, aki Kira, mert a Sakirát akarták neki adni, csak nem engedték, így annak kb a becenevét kapta meg, de mindig Sakiraként mutatják be, ami röhej.

dec. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

6 bocsi,csak kérdezem,mi a Fanni rendes neve?

Mert én azt hittem, Fanni az Fanni,de írod,hogy radszoltak az csak becenév...

dec. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
8-as: a Franciska és a Stefania névek becézése eredetileg.
dec. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
De a Rita eredetileg a Margarita becézése, a Gréta a Margaréta/Margarita névböl jön, az Elza az Elisabethnek, a Dóra a Dorothea beceneve volt eredetileg - és még van rengeteg más, már régen megszokottá vált név, amit ma már nem tekinteken beceneveknek.
dec. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!