Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Még terhesen elhagyott a...

Még terhesen elhagyott a párom, a szülésre bejött velem, pozítívan állt a dolgokhoz, most új barátnője van, csak néha jön el megnézni a kislányt, nem akarok vele találkozni, hollehet kérni a legminimálísabb láthatást? Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Amikor megszültem minden nap jött,teljesen odavolt a kislányért,úgy tünt,hogy ujrakezdjük,miért változott ennyire meg?
2009. jan. 3. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
atyauristen! hanyszor teszed meg fel ezt a kerdest???
2009. jan. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy szintén egyedülálló anyuka vagyok, aki már egyedülállóként is szült. De azt kell hogy mondjam, szerintem belőled a féltékenység beszél. Nem volt szép a baba apukájától, hogy elhagyott terhesen, de nem ismerjük az ő álláspontját, nem tudjuk mi történt pontosan.

Mivel ti már nem vagytok együtt, benne volt a pakliban, hogy lesz neki új párja, mint ahogy az is, hogy neked is lesz egyszer. Lehet, hogy te szeretted volna vele újrakezdeni, de ezek szerint ő nem igazán. Én azt mondom neked, hogy ne fuss utána, látod, hogy nem akarja. Ne azzal foglalkozz, hogy neki új barátnője van, hanem menj el a bíróságra és kezdjetek bele a gyerekelhelyezési perbe. Amúgy ezt minden egyedülálló szülőnek meg kéne csinálnia, mert így hivatalosan nincs is nálad elhelyezve a gyerek, az apa nélkül még egy mandulaműtétben sem dönthetsz, sőt, ha jól tudom, még egy életmentő műtétben sem minden esetben. Pl. vérátömlesztés, meg ilyesmi. Az EU-n kívülre még nyaralni sem viheted el az apa beleegyezése nélkül. Úgyhogy menj el egy ügyvédhez, és aztán a bíróságra, ezt az apával is megbezsélheted, nem kell ehhez ellenségeskedni, de sokkal egyszerűbb, ha akkor megcsináljátok, amikor van rá időtök, stb, és nem várod meg amíg elmérgesedik a helyzet. Az elhelyezési pernél az apának kell kérvényeznie a láthatást, ha nem kérvényezi, akkor nem jár semmi. Illetve a keresetlevélbe be kell írni, hogy igényt tartasz a gyerektartásra is, aztán kb. ennyi. Ha nem adott rá okot az apa, akkor nem fogják tőle megvonni a láthatást. Viszont nálunk pl. érdekes a helyzet, mert az apa át se vette az idézést a tárgyalásra először, másodjára átvette, de nem jött el, nem is érdekli az egész, szóval ő nem is kérvényezett gyerektartást, nála nem is lett megállapítva hogy mennyi jár neki. Mondta az ügyvéd, hogy ha elkezd reklamálni, akkor nem tud tenni semmit, mert nincs róla papírja, hogy jár neki bármi, ha meg bírósághoz fordul, akkor el lesz utasítva, mert másfél évig nem kereste a fiát.

2009. jan. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ,ő akarta újrakezdeni,akkor még másik barátnője volt,ez azóta egy új.Szóval egyszerre hülyített 3 nőt,nekem most meg kell engednem,hogy akkor jöjjön,amikor éppen eszébe jut a gyerek?
2009. jan. 3. 21:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom! Nekem meg meghalt a babám apukája :( és akkor derült ki hogy terhes vagyok! Ha ez vigasztal egy picit én is egyedül fogom nevelni a babámat! persze más a helyzet teljesen csak gondoltam leírom neked!
2009. jan. 8. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Második vagyok. Semmiféle szabály nem vonatkozik arra, hogy most mikor láthatja a gyereket, mivel hivatalosan nem is rendeztétek még az ügyet. Akkor látja, amikorra megbeszélitek, kb. ennyi. Ezért mondom, hogy menjetek bíróságra, majd az megállapítja hogy mennyi láthatás jár az apának és milyen időközönként (persze ha te többször is engeded, akkor lehet többször, ez inkább csak irányadó). De így hivatalosan se láthatás, se gyerektartás nem létezik, sőt, hivatalosan nincs is nálad a gyerek, az apuka akár azt is mondhatná, hogy ezentúl legyen nála, semmivel sincs több jogod, mint neki. (ez csak akkor van így, ha tett apai elismerő nyilatkozatot) Szóval ezért mondom, keress egy ügyvédet és menj bíróságra, mert ezt legjobb tisztázni, legyen kimondva, leírva feketén-fehéren, hogy kinek mennyi joga van és kész.
2009. jan. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
közönöm a felvilágosítást,és sajnálom,hogy én ennyit nyihogok,mikor neked meghalt a párod,rettentően sajnálom és rengeteg erőt kívánok neked.Mindenképpen elmegyek a bíróságra
2009. jan. 9. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!