Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülinapra gyereknek baj a...

Szülinapra gyereknek baj a nagyobb "buli"?

Figyelt kérdés

Van egy lányom, szűk családi körben szoktuk tartani a szülinapot, de nálunk ez is 15-18 fő. Nagyszülők, mi, nekem van 2 tesóm párjaik gyerekeik, meg férjemnek is 1 tesója férje gyerekeik. Általaban étterembe megyünk mert egyszerűbb, le tudunk együtt ülni, nem abból áll a szülinap hogy a konyhánkban egymást kerülgetjük. Januári gyerek, kerti buli érdekes lenne, ha nyári lenne ott lehetne. Nyilván ennyi főre egy 100-as van az étterem, meg a torta kb 20e.

Van egy barátnőm,akivel a gyerekeinknek pár nap eltéréssel van a gyerekek szülinapja, ő mindig le tudja annyival hogy vesz neki egy kb 6 szeletes zsúrtortát meg egy ajándékot, és 3-an otthon megeszik a tortát. Mindig megjegyzi nekem ilyen tájban, hogy jaj nem kell a gyereknek a puccos szülinap, meg hasonlókat, nyilván tudom, rám céloz..Ovis ballagásnál ugyanez volt, mi elmentünk kajálni, ott is megjegyezte, hogy jaj de gáz ovis ballagást tartani, ő vett a gyereknek egy lufit, majd ha leérettségizik, majd azt tartják. De most miért olyan tragikus hogy mi jóban vagyunk a családunkkal? Mert ők nem nagyon vannak jóban a családjaikkal..most tehetek róla, hogy mi igen és nem sajnálunk egy évben egyszer egy vendégséget? Vagy tényleg mi visszük ilyen túlzásba, hogy egy kisgyereknek tartunk egy éttermi szülinapot?


dec. 15. 21:04
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
56%

Miért ne ülhetne össze a család? Szülinap, karácsony... Inkább csak irigy hogy 1.nektek telik rá 2. Jó a családi viszony.

Ne is törődj vele. Inkább büszkén mesélj az ünneprol, had egye a fene.

dec. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
93%
Hát mi éttermit nem tartunk és 13-4 fővel szoktunk ünnepelni általában, de nálunk elég laza a család. Bográcsozunk, mindenki hoz sütit, a nagymamám szokta a tortát sütni és kész (családi házban lakunk). Nekem ilyen formán túlzás lenne minden évben ennyit költeni egy szülinapra és túl kötött egy étteremben ülni, de mindenki úgy ünnepel, ahogy szeretns.
dec. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk is általában csak szűk családos ünneplés van (férjem és a 2 gyerek), de engem hidegen hagy, ha másoknál akár 50-en is ünnepelnek. Miért zavarjon, ő életük, azt csinálnak, amit akarnak.
dec. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

#2

Szívem szerint én is bográcsoznék amúgy, de január 10-én ez kicsit erős lenne szerintem 😅 Nincs hatalmas házunk, egy 4 személyes asztalunk van a konyhan is, kb 3-4 részletben tudunk leülni enni is, beszélgetni se tudunk kb, mert abból áll az egész, hogy egymásnak adjuk át a széket, tartottuk már itt vagy senki sem akar leülni mert udvariaskodik, így eddig az étteremnél nem találtam jobb opciót.

dec. 15. 21:36
 5/37 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem teljesen mindegy, hogy ki mit és hogyan tart! Ezek egyéni igények vagy családi hagyományok. El kellene fogadni mindeninek a másik döntését. Téged ne zavarjon, hogy ők nem akarnak bulikázni, őt meg ne zavarja, hogy ti milyen partit tarotok. Ettől még lehet jóban lenni és közös programokat szervezni. De ne erőltessük már rá másra a saját elképzeléseinket és szokásainkat!
dec. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Engem pl nem zavar, én sose tettem megjegyzést ő miért nem tart nagyobbat, ő célozgat mindig.
dec. 15. 21:41
 7/37 anonim ***** válasza:
59%
És a gyerek milyet szeretne?
dec. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Felőlem csinálhatjátok, ha a gyereknek is tetszik, és minden résztvevő örömmel megy. Mondjuk én egy gyerekszülinapot biztos nem étteremben tartanék, hanem inkább játszóházban vagy ilyesmiben, mert szerintem az jobban tetszene a gyereknek. Én legalábbis kisiskolásként nagyon nem érdeklődtem volna egy sima éttermes kaja iránt.
dec. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
91%
Ha nincs hely és sok a vendég a nagyszülők valamelyikénél nem lehetne megtartani? (Nyilván ha nagyobb a hely náluk). De amúgy ha megfelel nektek és anyagilag belefér akkor marad az étterem. Senkinek semmi köze hozzá.
dec. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
7 éves, neki mindegy, csak legyen cicomás torta meg ott legyenek mamáék, unokatesók. :D
dec. 15. 21:55
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!