Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sámuel nevet adni ciki a...

Sámuel nevet adni ciki a gyereknek? Útálni fogja?

Figyelt kérdés

dec. 16. 01:13
1 2
 1/14 anonim válasza:
74%
Miért lenne ciki, szép név
dec. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%

Én csak akkor adnám,ha izraelita vallású lennék. Mint az Esztert, Dávidot, Mózest, Sárát és a többi zsidó nevet.

Másként miért? Csak azért,mert esetleg tetszik,biztos nem. De ez én vagyok.


Nem ciki,csak félreértésekre adhat okot egész életében.

dec. 16. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Nekem a Sámuel név tetszik, viszont a Samu becézéssel nem lennék kibékülve és biztos mindenki úgy hívná. A Vilmost is ezért vetettük el, nehogy Vili legyen…
dec. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
3, Ágnes vagyok, ovis koromtól kezdve szólok, ha valaki Áginak hív, hogy azt nem szeretem. Mindenki megérti és ennyi.
dec. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

A kisfiam idén született, a Sámuel nevet kapta. Mi pont bibliai nevet kerestünk, nem vagyunk hithű templomba járók.

De tervezünk külföldre költözni, ez is egy szempont volt, hogy ne kelljen megváltoztatnia a nevét. Pl a férjem Bence, a külföldi barátaink fele nem tudja kiejteni, a másik fele Benc-nek ejti, mert az ő nyeljárásuk szerint az "e" néma (írek). Ezért a külföldi barátaink többsége Vincentnek, Vinnynek hívja a férjem.


Az én nevem is nyelvtörő.

A Samuel, Sam, Sammy pedig hót egyszerű.

dec. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Katolikus vagyok,pont azért választanám ezt a nevet mert a jelentése Isten meghallgatott. Nekem is pont a becézése nem tetszik,akiket ismerek a vezetéknév Samu
dec. 16. 08:46
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Nekem tökre tetszik a becézése is.
dec. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Nem ciki, szerintem teljesen jó, vállalható név. A Samu cikibb szerintem inkább.
dec. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%
Az én kisfiam Sámuel, Samunak hívjuk. Szeretjük mindannyian ezt a nevet, nekem kisgyereknek és felnőttnek is illik a Samu, ismertem Samu bácsit, orvost is ilyen névvel. Nagyobb baj, hogy előszeretettel hiszik, hogy ő Soma, annyira ritka lett a Samu.
dec. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Az enyém is Sámuel, mi Samunak hívjuk (meg 20 másik becenéven). Eddig szinte mindenkitől pozitív visszajelzéseket kaptam élőben róla, pedig tettem fel anno kérdést róla itt gyakorin és mindenki leszólta, hogy Samu a csontváz meg mittudomén. Egy ismerősünk van csak, aki utálja, de az meg nem érdekel. Szerintem relatíve vállalható, és nekünk tetszik. Remélem, neki is fog.
dec. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!