Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem viszi a gyerekét...

Miért nem viszi a gyerekét nyaralni akinek telne rá és akarna is menni?

Figyelt kérdés
Mi évente 3-4* is utazunk, 2 rövidebb, 2 hosszabb út, kicsi gyerekünkkel (6 éves) Mellette újítgatjuk a házunk, gyűjtünk új kocsira,haladunk ahogy tudunk, nyilván lehetne gyorsabban is, de a gyerek nem hiszem hogy arra fog visszaemlékezni, hogy 2022 szeptemberben új vakolat került a házra. Kettővel arrébb lakik az egyik ismerősöm, mondanám barátnőnek is, jó a viszonyunk, neki 8 éves gyereke van, még sose vitték nyaralni, max a Balatonon voltak 3 napot. Holott nálunk többet keresnek százezres nagyságrendekkel (mi 900e körül, ők kb 1.2 milliót), tehát futná nekik rá. És mindig elmondja, hogy ő is de szeretne menni, hú de irigyel minket, de jó nekünk, jó lenne nekik is menni. (De nekik most térkövezni kell, most nekik kerítést kell csinálni, nekik most épp új riasztó berendezés kell, mindig van valami, mintha nekünk nem kellene a házra költeni, xarabb házunk van,mint nekik, ha lehet így fogalmazni) Ha megyünk és mesélek direkt nem is reagál nagyon rá soha semmit, érezni hogy irigy ilyenkor. De miért nem opció, hogy egyik évben ne épp betonozzanak és elmenjenek? Csak én nem értem az ilyen hozzállást? Nem az élmények a fontosabbak? Felnő a gyerek mire elmennek.
dec. 16. 12:24
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
95%
Mert nekik ez a proritas. Én azt nem értem miért kell ezt megkérdőjelezni. Megbeszélték gondolom, hogy most a ház az első, élményeket meg konkrét nyaralás nélkül is meg lehet adni a gyereknek.
dec. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 A kérdező kommentje:
De ha ez a prioritás akkor miért mondja el ezerszer, hogy de jó nektek, meg de mennék én is, meg miért tűnik el láthatóan olyankor hetekre kb majdhogynem mikor megyünk valahova? Direkt nem ír stb, nehogy meg kelljen kérdezni milyen a nyaralás, holott máskor 0-24 kb éjjel nappal ír. Ha nekem a prioritás ez meg ez, akkor elégedett vagyok azzal, nem?
dec. 16. 12:30
 3/65 anonim ***** válasza:
92%
Már megint? Ezt már kiírtad pár napja. Beteg vagy.
dec. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 Derjaderja ***** válasza:
92%

Ha ketten együtt keresnek 1,2 milliót, azért az nem olyan istentelenül sok. A térkő meg amiket írtál, nagyon drágák.

A Balaton mért nem nyaralás?

dec. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
87%
Én olvasok itt napi szinten mindig, de ezt még nem láttam. Na mindegy. Igazából én sem értem az ilyeneket, nekem is van olyan ismerősöm, ahol a 400-400 ezres Iphonet megvette apa anya is idén magának, de nekem szóvá tette, hogy elmentünk Thaiföldre, hogy de szerencsések vagyunk. Wtf. 3 éves 50 ezres telefonunk van. Mindenkinek ott a lehetőség.
dec. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb kérdezd meg tőle.
dec. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 A kérdező kommentje:
#4 Hát 8 év alatt egyszer 3 nap a Balaton azért nem egy nagy nyaralás. Mi is térkövezünk tavasszal, a kettő nem zárja ki egymást,maximum nem 1 hanem 1.5 évig spórolsz rá .. 🤔 De mondom nem is a baj hogy nem mennek, hanem az irigykedés. Még ha olyan irigykedik akinek nem telik rá az érthető.
dec. 16. 12:38
 8/65 A kérdező kommentje:

Kérdeztem már, az rá mindig a válasz, hogy menne ő, de hát a házat csinálni kell. Mondtam is neki már hogy engem ez nem tart vissza,nekünk is kell csináni, de olyan hogy kész van a ház sose lesz amúgy se..

Hát igen igen, mondja, aztán amint megyünk megint jön a de jó nektek meg az eltűnés hetekre

dec. 16. 12:40
 9/65 babyboom567 ***** válasza:
81%

Szerintem a barátnőd csak "simán" nyaralni akar,értsd egyedül ,egész nap fetrengeni a parton,fürdeni,nem családi élményt akar.Bármily elképzelhetetlen, nem mindenki családja működik jól.


Jah, és ezt szerintem engedd el, hogy a gyereked ezekre fog emlékezni,mindig vittek a szüleim mindenhova pedig nem vagyok mai csirke,hetente jártunk kirándulni,többször nyaralni,és csak arra az érzésre emlékszem,hogy tököm kivolt tőle,hogy nem lehet egy csendes békés bekuckózós napot tartani,állandóan menni kell,mert"az élmény" fontos.

dec. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 A kérdező kommentje:
Nem minden gyerek egyforma, enyém pl meg itthon nem tud megmaradni sokszor.
dec. 16. 12:46
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!