Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy szoktatok tanulni a...

Hogy szoktatok tanulni a 10-11 éves gyereketekkel?

Figyelt kérdés
dec. 16. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Sehogy.

Tanul egyedül.

Ha valamit nem ért kérdez,én pedig segítek neki.

Amikor kész van,atnezem

Ha van hiba benne együtt átbeszéltük,hogy hol hibázott,és kijavítjuk.

dec. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Sehogy. Át sem nézem a háziját.
dec. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Témazáró előtt tanulok vele.

Könyv alapján végigkérdezem, ami magolós és nem értelemszerű. (évszámok, stb)

Kisebb dogára tanul egyedül, max átnézem, ha példát, feladatot kellett megoldani. Verset felmondja, ha már megtanulta,leckét egyedül ír, ha van.

5ös tanuló.

dec. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

Leülünk, átolvasom, ami magolós, azt megkérem, hogy mondja hangosan utánam. A gyermekvasutas vizsgára tanulunk, képtelenség szerintem egyedül megugrani.

Ami jól megy neki, azt én sem tanulom együtt vele, de ha kell, akkor ez a módszer.

dec. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mi vele nagyon megszenvedünk, egyedül nem tanul, de valamit ki sem csinálunk jól, ha így is kettest kap :/

Én sosem voltam jó tanuló, nemcsak szrtam bele, de a tanulás alatt nálam az történt, hogy egymás után próbáltam megjegyezni a szavakat, de amúgy oda sem figyeltem a tartalomra...

Nála még nem vagyunk nagyon elkésve, de ha mi nem segítünk neki magától a házit sem csinálja meg

dec. 16. 16:37
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Ha ez ennyire nehezen megy, akkor szerintem keressetek magántanárt azokból a tárgyakból, amik nagyon nem mennek. A többit én elengedném.
dec. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Annak idején én egyedül tanultam, a szüleim kikérdeztek, ha kértem. Matekból, fizikából tudták magyarázni, ha valamit nem értettem. Én sokkal többet tanultam együtt a saját gyerekemmel, igényelte is. Általánosban végig folyamatosan együtt tanultunk, szinte mindent. Felvették jó gimnáziumba. Egyik pillanatról a másikra önállóan kezdett tanulni, tudatosan és nagyon jól, majdnem kitűnő, egy négyese van. Nálunk egyszerűen beérett. Sokat beszélgettünk a jövőjéről, kialakult a belső motivációja.
dec. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Ha nehezen megy valami, akkor elmondom neki más szavakkal.

Azt is fegyelembe kell venni, hogy a tankönyvek néha mintha nem kisgyerekeknek íródott volna.

A harmadikos irodalomban a honfoglalás értelmezhetetlen volt, még egy felnőttnek is.

Olyan szóhasználattal, mondatszerkezettel, amit egy 9eves egyedül nem vagy nehezen értelmez.

dec. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még van napközi? Ott tanulnak a gyerekek, írnak leckét. Otthon általában csak különleges esetben kell(normális sulikban), tz meg vers. Olyankor mellett ülsz, elolvassa, kiemeli a tartalmat, kiírja/rajzolja a tartalmat, elolvassa és betanulja, felmondja neked, kikérdezed, majd fordítva, próbálod te mondani a tartalmat és ő kiegészíti amit nem tudsz:) Ha magyaráznia is kell, írnia, látnia, figyelnie, értenie, akkor rögzül a legjobban.


Nálunk ilyen nem kell, a mi sulink gyenge szr, amikor külön tanulok vele, akkor mellettem ül, oldja a feladatokat, ha nem ért valamit elmagyarázom és megjegyzi. Ha dolgozatra készülünk egyszerűen kikérdezem, és addig kérdezem/mondatom vele, amíg nem tudja. Pl most az időjárás elemeit szépen logikailag felépítve, de csak 4-5 szó az egész.. Igazából ha megérti, a gyerekek nagyrésze tudja magától, úgyhogy arra kell rámenni, hogy értse, és akkor érti, ha vissza tudja adni neked szóban is a tudást.

dec. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

11 éves a fiam, egyutt leulunk, vesszuk sorban a tantárgyakat, o mindent megcsinál, én csak átnézem és kikérdezem, ha dolgozatot írnak, akkor írok neki feladatokat. Jo feje van, gyorsan tanul, csak azért vagyok mellette, mert minden nap focizik, ezért igyekeznunk kell, hogy érkezzunk, na meg félek, hogy leromlik, ha nem ulok le mellé, mert kicsit hanyag.

Viszont a lányommal van hasonlo, mint amit írtál, tanulunk, de mégis rossz jegyeket hoz, nehezen jegyzi meg a dolgokat, foleg az idegen szavakat, de o diszlexiás és diszgráfiás, nálatok nincs valamilyen tanulási nehézség?

dec. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!