Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban megtehetik azt, hogy...

Valóban megtehetik azt, hogy nem engednek haza babával együtt a koraszülött osztályról, amíg úgy nem gondolják, hogy nem tudnám ellátni?

Figyelt kérdés

35 hét 6 napra született a kislányom 51 centivel es 2460 grammal.

A cukra nem volt túl jó, nem tudták stabilizálni neki, így átkerült a koraszülött osztályra, én a császárt követő 2. nap átjöhettem hozzá.

Teljesen tapasztalatlan anyuka vagyok és a császárból adódóan a mozgásom is akadályozott. Arról tud a főnővér hogy otthon lesz segítségem a babához.


Azzal riogatnak, hogy amíg úgy ítélik meg hogy nem tudom ellátni, nem engednek haza.


Ez teljesen megijesztett. A fürdetés nagyon nem megy, még infúziót kap a kicsi, emiatt nehéz a csővel együtt bánni, a pult pont a császáros hegem magasságában van és nyilván most csinálok ilyet először.


A védőnő azt mondta nekem, hogy amint eszik napi 7x40 milit és megindul nála a súlygyarapodás hazaengednek, szóval nyugodjak meg, nincs joguk tovább bent tartani. Nem tarthatnak amiatt bent mert nem úgy fürdetném, ahogy ők mutatják, pl. vagy bénázok még olykor, senki se profin kezdi.


Járt már bárki úgy, hogy tényleg nem jöhetett haza abból kifolyólag mert bénázott még a babával és nem tudta úgy fürdetni stb?


A kislányom napról napra egyre erősebb amúgy, már 35 milit eszik.


Tényleg semmi tapasztalatom nincs kicsiknél, ő az első babám... Sose gondoltam volna hogy ezt valaha így a szememre hányják és ekkora hátrány lesz...:(



dec. 18. 13:21
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem sem fognak időn túl benntartani. Általában kevés a személyzet az osztályokon, sok a beteg. Addig is, ha van időd, nézegess videókat a csecsemők ellátásáról.
dec. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
53%

"Azzal riogatnak, hogy amíg úgy ítélik meg hogy nem tudom ellátni, nem engednek haza."


Nem tudom ebben mi olyan meglepő. A bénázás nem probléma, ha napról napra jobban megy, de ha pl kiejted a gyereket a kezedből, egyértelműen nem vagy alkalmas arra, hogy otthon ellasd

dec. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
40%
De miért akarod hazavinni úgy, hogy nem tudod ellátni? Nyilván haza fogjak adni, de ha annyira béna vagy, hogy veszélyben van a kezeid között, akkor az az érdeke, meg neked is, hogy ez elháruljon, vagyis előbb tanuld meg NORMÁLISAN ellátni. Egyébként ilyenről még nem hallottam.
dec. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy kiesik a kezemből.

Hanem hogy pl fürdésnél nem tudtam abban a fogásban tartani amit mutattak.

dec. 18. 13:43
 5/37 anonim ***** válasza:
86%

A babának és neked is jól kell lenned akkor engednek haza.

Nem az lényeg béna vagy-e hanem fizikailag képes vagy-e rá. Ha azért nem tudod megfürdetni, mert közben összeesel akkor nem azért nem fognak hazaengedni, mert bénán fürdeted hanem azért, mert te nem vagy olyan állapotban hogy hazamehess a kórházból.

dec. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
79%

Hát figyelj, mi sima csecsemőosztályon voltunk, senki nem nézte, hogy hogy bánok a gyerekkel... Én is akkor pelenkáztam először, és szoptattam, mindkettőből béna voltam. Mégis hazaengedtek (csak annyi volt a feltétel hogy valamennyi millit tudnia kellett szopizni egyszerre, nem tudom az mennyi volt, de négy nap alatt sikerült).

Azt sose tudják meg, hogy hogy fürdettem, nem is érdekelt ott senkit. Szóval, nem hinném, hogy pont téged azért ne engednének haza, mert kicsit bénán fürdeted a gyereket... Majd belejössz 🤷🏼‍♀️

dec. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
57%

"Hanem hogy pl fürdésnél nem tudtam abban a fogásban tartani amit mutattak."


Akkor gyakorold. Kérd, hogy mutassanak másik fogast

dec. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
23%
Mindenkinek az az érdeke, hogy bent maradjatok ha nem tudod ellátni, és nem azért nem tudod, mert béna vagy, hanem azért mert nem egy normál állapotban lévő csecsemő, de az infúzió nem fog majd mindig kelleni és ha már nem kell jöhettek haza. Egyébként én tényleg nem tudtam ellátni a babát, fel se nagyon tudtam kelni, nem én fürdettem, hanem a csecsemősök, 3 óránként hozták és rárakták a mellemre. És hazaengedtek 3 nap után, mert látták, hogy a férjem meg tudja csinálni és tudták hogy van segítség otthon, az evidens volt, hogy én még egy jó darabig nem fogom ellátni a babát (nem a szülés miatt voltam ilyen rosszul).
dec. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
83%
Amíg infúziót kap nem engedik haza, addig még bőven van időd megtanulni is, meg csak emiatt nem tartják bent, hogy nem úgy fogod fürdésnél, nyugi (off: ahol én szültem egyszer sem én fürdettem. A csecsemősök vitték el este fürdeni és utána hozták vissza. A kutya sem tudta, hogy megtudom-e egyedül csinálni, pedig szintén korababa, de nem került pic-re)
dec. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
10%
Nincs apukája a babának aki benn tudna lenni vagy azt sem értem miért nincs bent veled? El nem tudnám képzelni magam odabent szülés után a férjem nélkül, főleg lábadozva a császárból. Vagy anyukád vagy valaki aki tudna neked ott bent segédkezni? Teljesen normális hogy az állapotodból kiindulván nem tudod úgy fogni a babát nem tudsz úgy hajolni stb.
dec. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!