Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szaranya vagyok? Mikor fogom...

Szaranya vagyok? Mikor fogom megtanulni? Mit tegyek addig?

Figyelt kérdés

Ma derült ki, hogy gluténérzékeny a kisebb gyerekem.

Az orvos nagyjából! felvilágosított róla, de nem volt bőbeszédű, hiába kérdezgettem. Hallottam már róla mi ez, de nehezíti a dolgom, hogy nem tudok főzni :( illetve olvastam, hogy elvileg otthon kb lehetetlenség teljesen gluténmentes ételt elkészíteni.

Komolyan veszem és szeretnék gluténmentes étkezést biztosítani a gyereknek, de nem tudom, hogy csináljam. Nekiálltam tanulni a netről, de elvesztem a sok információban. Falun élünk, sajnos nincs a közeli "nagyvárosban" sem olyan étterem, ami gluténmentes ételeket szállít ki.

Tapasztalt anyukák, segítsetek kérlek, adjatok tippeket, ki mennyi idő alatt tanult bele? Ma estére pl mit adjak neki vacsorára? Teljesen el vagyok veszve, azt sem tudom, hol áll a fejem.


dec. 20. 17:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

"elvileg otthon kb lehetetlenség teljesen gluténmentes ételt elkészíteni"

Hülyeség. Pont hogy otthon könnyebb. Megfelelőt rendelni nehéz.

dec. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 babyboom567 ***** válasza:
93%

Hát őszintén nem tudlak most biztatni sajnos.

5 hónapja van diétán a gyerekem,minden fa és műanyag dolgot lecseréltünk,mindent mosogatógéppel mosunk el,és itthon nem főzünk/sütünk/eszünk gluténos dolgot ,hogy elkerüljük a keresztszennyeződést.(még a mosogató szivacsnak is külön kellene lenni)Ugye ebből az jön, hogy mi is gluténmentest eszünk itthon, nem fogok 40 félét főzni.Minden boltban vásárolt dolognak, olvasni kell a címkéjét.

Nagyon nehéz/drága/körülményes.

És én tudok főzni/sütni.

dec. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Húst, gyümölcsöt, zöldséget, rizst, ehet bármennyit, ebből indulj ki.

Lehet kapni kimondottan gluténmentes termékeket, lisztet, pelyheket, édességet. Címkét kell értelmezni tudni, de mivel a búza jelölésköteles allergén, minden csomagolt élelmiszeren fel lesz tüntetve, ha tartalmaz.

dec. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én cöliákiás gluténérzékeny vagyok, és igenis lehet otthon gluténmentesen főzni/sütni. A férjemnek meg a gyerkőcnek főzök gluténtartalmú dolgokat, most azért mert nekem ez van, nem akarom kizárni őket ebből, de persze kevesebb tésztát esznek, mint az átlag.


Nagyon sok gluténmentes álganona/gumós zöldség létezik, amit köretnek lehet használni. Csak hogy pár példát említsek:


Cirok

Hajdina

Quinoa

Amaránt

Köles

Gluténmentes (!) zab - igaz ez nekem nem kompatibilis, mert keresztallergén a gluténnel, akármilyen gluténmentes is, az avenin hasonlít szerkezetileg a gluténra és hasonló gondokat okoz a legtöbb cöliákiásnak.

Gumósok: burgonya, édesburgonya, cékla.

Ott a rizs is, sokféleképpen elkészített, fűszerezhető.

Ma már van lencse alapú kuszkusz, és ja sárgalencse, vöröslencse, berglencse, barnalencse, belugalencse.


Tiéd a szivárvány összes színe ha gluténmentesen étkezel. Hagyjad a sok feldolgozott gluténmentes pékárut, tésztákat; sokkal drágábbak, előrébb nem vagy vele. Bár neha-neha beleférhet, ha éppen nem tudsz mást készíteni.


Remélem tudtam segíteni!

dec. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Hat, majd most megtanulsz, sajnos nem lehet erre mast irni.

A gyereked miatt muszaj, de az a jo hir, ha valamit sokat gyakorol az ember, akkor egy ido utan bele fog jonni es menni fog. Ilyen a fozes is.


Es pont, hogy addig lehetsz csak nyugodt, amig otthon eszik, mert akkor tudod 100%-ban kovetni, hogy mit kap.

dec. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Ja és ha húslevesbe nem fozol bele tésztát, akkor az is gluténmentes. :)


Esetleg még a tökfélék jutottak eszembe, tökfőzelék, sütőtök (hokkaido, nagydobosi), csak simán sütve valami hús mellé, amit el tudok még képzelni.


Borsó, amikor szezonja van az is jó, főzeléknek. És nem liszttel sűrített, hanem mondjuk rendelsz lenmaglisztet (grapoila, az egy magyar márka, sok jó lisztjük van) vagy akár önmagával is sűrítheted! :)


Spárga tavasszal szintén tök jó tud lenni!


Utolsó voltam.

dec. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
Akarommondani 4es voltam. Bocsi.
dec. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy szaranya.

Rengeteg mindent tudsz főzni.

Köretekből: rizs (rizibizi, kukoricás rizs) krumpli szinte bárhogy

Levesekből a habarás, rántás nélkülieket simán, amibe kell habarás vagy rántás ott pedig helyettesíthetsz zabliszttel (ha nem okoz neki gondot) vagy valami gm. liszttel.

Főzelékek szintén.

Pörkölt-rizses husi, paprikás krumpli, sült húsok, tokányok stb.

Bele fogsz rázódni, egy idő után pedig már automatikusan menni fog minden, ne aggódj.

dec. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

1 éve gluténérzékeny a fiam. Az elején mindenki kétségbe esik.

Mi is faluban lakunk, én mindent webáruházból rendelek.

Fűszerek csak Lucullus.

Facebookon van egy nagyon jó csoport, én ott rengeteg mindent tanultam. Nyugodtan írj, ha bármi kérdésed van.

dec. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

elsőre én is kétsėgbe estem mikor fiamrol kiderült de semmit nem kelett cserélnem még mosogato szivacsot sem ,viszont ,a gyerek ilyen termėkeket veszek ezek garantåltan gluténmentesek. nagyobb városban esetleg online a DM is kaphatoak talán magyarorszågon tescoba régen lehetet kapni azt tudom magyaroszågon glutėnmentes felvágotat eszik ,glutėnmentes virslit,csokit ,sőt gluténmentes palacsintåt is eszik

[link]

[link]

barillanak is van gluténmentes tėsztåja . szoszok nem kell kétsėgbe esni .

viszont nėz meg minden terméket mert amiben nincs glutén arra is rá írhatjåk hogy nyomokban tartalmazhat glutént ,azt se ved meg ,csak azt amire jelezve van hogy glutėnmentes ezt rá kell írni ,és jelölése egy egy áthuzott buza .

7 ėve gluténmentesen kell étkeznie fiamnak .köszöni jol van.

dec. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!