Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt tud megtanuln...

Mennyi idő alatt tud megtanulni alapszinten magyarul egy 15 éves fiú, ha magyar iskolába jár és heti háromszor anyanyelvi nyelvtanár segíti a tanulásban?

Figyelt kérdés
Ázsiai a fiú. Szerintetek kb. mennyi idő a reális? Hogy az alap dolgokat megértse és pl. vásárlásnál ne csak mutogasson.
2016. okt. 14. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
7%
3 hónap, ha odateszi magát
2016. okt. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem már hetek alatt, de néhány hónap alatt biztosan, ha ő is akarja.
2016. okt. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 david204 válasza:
0%

Figyelj,minden nyelv könnyű,ha a közzöség is azt a fajta nyelvet használja a végén megtanulja apámnak 1-ik barátja is így tanult meg magyarul és németül is szóval megtanulja 1-2 a magyar nyelvet ;)

Ui:nálunk van 1 kínai bolt abban is kínai eladók akik szintén könnyen megtanulták a magyar nyelvet! :)

2016. okt. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Nekem angoltanárom anno azt mondta, hogy fél év alatt már stabilan meg lehet tanulni egy adott nyelvet, ha kiköltözünk. Ő amúgy angol tanár, és élt külföldön, angol nyelvű területen. Szóval lehet, hogy előbb is , de fél év alatt már mindenképpen lehet. Asszem.
2016. okt. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Elég elterjedt tévhit, hogy anyanyelvi környezetben fél év alatt meg lehet tanulni egy nyelvet, de sajnos nem igaz. Egy nyelvet konkrétan megtanulni minimum 2, de inkább 3 év ilyenkor is. Egy vásárláshoz szükséges alap szókincset viszont szerintem pár hét alatt el lehet sajátítani, az más kérdés, hogy ha valamit mond neki az eladó, azt nem biztos, hogy értei is fogja.
2016. okt. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy valami gond van? Már 9 hónapja velünk lakik, és csak pár szót, kifejezést tud. Pl. jó étvagyat, szia. Én mindkét nyelvet beszélem, az elején csak az anyanyelvén szóltam hozzá, de most már csak magyarul, hátha segít, de sajnos csak néz rám és mondja, hogy mi.
2016. okt. 15. 06:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát nem 3 hónap. Egy év már reálisabb, de ez attól is függ, mekkora a különbség a saját anyanyelve és a megtanulando nyelv között. Az Ázsiai nyelvek Igen távol állnak a magyartol, mind kiejtesben, mind nyelvtanilag, így egy év alatt egy nagyon alap szókincs várható el. Ezzel messzire nem jut, hiszen a nyelvtani rendszert még nem fogja érteni, max bemagol pár mondatot és megért pár szót a válaszból.

Amúgy a mutogatás és nem beszeles nem feltétlenül jelenti azt, hogy semmit se tud. Ebben a korban már működik a nyelvi gátlás, az is lehet, hogy csak aggódik, rosszul mondaná, inkább meg se szólal.

2016. okt. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

hát aki azt írja hogy pár hónap szerintem még nem hiszem hogy találkozott valaha idegen nyelvvel :D

Szerintem kb 2 év, a nagyon minimum, ahhoz hogy a hétköznapi életben nagyjából megértesse magát.

Az viszont nagyon nem mindegy hogy önszántából mennyit foglalkozik az ember vele, és hogy ő valójában mennyire akarja megtanulni.

Én külföldön jöttem rá hogy milyen sokat számít hogy magadtól utána nézel-e a dolgoknak. Mert mondják hogy ragad a nyelv, persze, de azért tenni is kell, akarni, és érdeklődőnek lenni. Amikor nem éreztem jól magam akkor például a nyelvet is megutáltam, nem szeretettem beszélni.

Szóval lehet hogy ilyen dolgok állnak a háttérben.

Bár nem értem hogy magyar iskolába hogy járhat ha nem tud magyarul. Minden esetre próbálj meg neki segíteni, magyarázni, stb

2016. okt. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem engedi, hogy segítsek neki. Az első pár hónapban engedte, akkor jobban haladt a nyelvvel, utána mondta, hogy nem szeretne velem tanulni, a barátja ismer egy nyelvtanárt, hozzá szeretne járni. Akkor váltottunk. Úgy volt, hogy otthon átbeszéljük, hogy miket tanultak és gyakorlunk, de az első óra után mondta, hogy most már hagyjam békén, nincs szüksége a segítségemre. Magyar iskolába kötelező járnia, mert még tanköteles. Szerencsére ott vannak barátai, akik nagyon rendesek, segítenek neki.
2016. okt. 29. 07:06
 10/10 anonim ***** válasza:
A ferjem 5 eve hallja, ahogy minden nap magyarul beszelek a gyerekunkhoz, megsem erti es beszeli.:)
2016. okt. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!