Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van még manapság olyan aki...

Van még manapság olyan aki hisz a fenekelésben,mint nevelési módszerben?

Figyelt kérdés
dec. 24. 22:05
1 2
 1/15 anonim válasza:
20%
A fenekelés eleve egy vicc. Én gyerekként elröhögtem volna magam, ha anyám ilyen 1942-es boomer módszerrel próbál nevelni.
dec. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%
Van olyan módszer, hogy egy picit ütögeted a fenekét. Van baba amelyiknél beválik.
dec. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%

Nagy az isten àllatkertje és alacsony a kerítès. Sajnos szerintem biztos talàlni mèg ilyet.

Olyan ismerősöm van, aki direkt hagyta sìrni többször a nagyon pici gyerekèt, hogy szokja meg, hogy nem kap meg azonnal dolgokat. (Pici baba, felèbredt, èhes volt)

dec. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
26%
engem úgy nevel a párom hogy elfenekel. beválik
dec. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
29%
Én csináltam már, pelenka révén nem érezte,mert nem kapott nagy fenekelést, de tudatosult benne,hogy épp rosszat csinál. Nem ezzel kezdem de amikor már semmi nem hat akkor bizony csak ez marad,eddig csak egyszer kellett csinálnom.
dec. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

Most ti miről beszéltek?

Amikor bent voltam az újszülöttel, akkor úgy nyugtatták meg a nővérkék a babákat, hogy a feneküket paskolták. Én eléggé meglepődtem, mert nem kicsit simogatva, hanem rendesen odavagdostak. És a gyerekek lenyugodtak tőle.

Eleve egy babát nevelési céllal miért kéne megütni? Semmit nem értene meg belőle, csak a fájdalmat érezné.

Egyébként vannak olyan emberek, igen, akik azt gondolják, hogy egy pofon jó nevelési módszer. De a legtöbben inkább dühükben, vagy tehetetlenségükben kevernek le egy-egy pofont a gyereknek.

dec. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Én 2,5 évesen direkt csaptam a fenekére, mert nem bírt magával, semmit nem érzett(pelus), majd mikor kapcsolt, akkor elkezdett sírni, de szerintem csak azért, mert közben leszidtam. Nagyon jó érzés volt megütni, úgyhogy többet nem ütöttem meg, most így 10 évesen sikerült rácsapnom újra, addig max mérgemben és tehetetlenségemben a karját szorítottam.


Szerintem marhaság, de ha már üt az ember, inkább oda üssön, amitől nem lesz baja(pofon-agyrázkódás)

dec. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Röviden: nem

Kicsit bővebben pedig itt van a leghitelesebben, legrövidebben összefoglalva, hogy miért nem: [link]

dec. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
10%

Elég sokan, nemcsak hisznek benne, hanem alkalmazzák is. Nem egy szülőtől hallottam, hogy az abbahagyhatatlan hisztit csak fakanállal tudta lekapcsolni. Mint mondta, az artikulálatlan üvöltés akkor váltott át sírásra és könyörgésre, amikor letolt nadrággal az ágyra szorította, de akkor már késő volt. Pár alkalom után leszokott a hisztiről, mint említette. Ha később rákezdett, elég volt annyit mondania, hogy jön a fakanál!


Szóval durva, BTK-ba ütköző, de mégis mit lehet tenni egy szinte kiborgként tomboló gyerekkel?

dec. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
Utolsò, remèlem az ilyen szülőt lesittelik, ès ott majd agyonverik. Kiborgkènt tombolò gyerek valószìnűleg sni-s. Règen azèrt nem làtszottak az ma pl ADHD-s kènt diagnosztizàlt emberek, mert addig ütöttèk őket, mìg meg nem tanultak ku$$olni.
dec. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!